Kuža v restavraciji: da ali ne?

jasna1  

član od: 24.9.2005

sporočila: 1986

22. maj 2009 21:10

[citat=--katka lopatka--]

Tobijeva zgodba :)

Prosim prosim, grem lahko v gostilno?

prošnja

Takle pa že ne smeš:

žalosten

Saj bom pridno ležal!

priden

Potem pa lahko, hura!!!

 

uspeh

 

katka http://katka-lopatka.moj-album.com/album/5[/citat]

 

A tega niste videli ali Tobija enostavno ignorirate??

Ful luštkano, Katka lopatka!

 

jasna

anitram1  

član od: 18.6.2008

sporočila: 609

22. maj 2009 22:19

tudi mi smo lani šli z našim pekinezerjem prvič na dopust, vedno je bil z nami, bil je zelo priden, vedno ob nogi in lepo tiho, če smo se ustavili v kakšnem kafiču je dajal vtis zelo vzgojenega, tudi če je bil v bližini kakšen drug pes je bil mir, a zunaj na sprehodu pa je ob srečanju s svojo vrsto včasih kar glasen. Jemali smo ga tudi na plažo, seveda v senco,in je tudi bil mir, seveda smo vprašali za dovoljenje. Sprehajalcev mu pa tudi ni manjkalo, saj je bilo tam veliko otrok... anitram1

Nena-morje  

član od: 21.12.2005

sporočila: 1110

22. maj 2009 23:15

Ne vem zakaj je potrebno toliko besed o tem ali je pes za v gostilno ali ne? Enostavno, pise na vratih! Gostilnicarji se sami odlocijo, kaksno klientelo bodo imeli, mi, gostje, pa se moramo tega drzati, to je vsa umetnost! Sama nikoli ne grem v gostilno, kjer psi niso zazeljeni, ni vazno, ce imam svojega psa s seboj, ali ne. Mene ne moti noben pes, pa naj bo to argentinska doga ali kitajski goli pes! Vsekakor moramo oboji spostovati drugace mislecega. Nena in Nena-morje

cellnet  

član od: 5.7.2005

sporočila: 566

23. maj 2009 1:52

če so že avstrijci malo bolj nevzgojeni glede kajenja v lokalih kot mi, so vsaj na dunaju psi ponavadi prej postreženi kot lastniki. ob vprašanju kaj bo lastnik popil ali pojedel je pes že zadovoljen s svojo skledo vode... sicer pa če jim že rečemo domači ljubljenči in z njimi sobivamo, zakaj pa ne bi smeli z nami v lokal? psi, mačke in druge domače živali so, če jih ne zanemarjamo, srečni in zadovoljni. dokazano, je da živijo dlje kot prostoživeče živali. ker so živali prilagodljive vsaj toliko kot ljudje, ni vrag, da se pri tem, da živijo z nami, celo ne zabavajo. zakaj pa za vraga ne bi smeli z nami v gostilno? niso nič bolj moteč faktor kot kakšen nevzgojen cvileč otrok ali še manj vzgojen tuleč starš, da se ob naštevanju drugih vrst motečih gostov ne bi predolgo zadržal... cellnet

Vanja_v_ZDA  

član od: 14.11.2008

sporočila: 6079

23. maj 2009 2:01

Oh, na naši strani luže jih pa v lokal verjetno ne smejo spustit. Po moje je za to poskrbela sanitarna služba. Še nikoli nisem videla psa v lokalu. Mogoče v kakšnem filmu. Kaj pa če se cucek polula ali pokaka? Pa zaposleni se psa vsekakor ne bi smeli dotikat, kot je nekdo napisal v enem postu.

Ja, če pa imajo stole in mize zunaj, so nekateri lokali zelo prijazni.

 

Izjema so seveda spremni psi za slepe ali drugače prizadete ljudi. Ti imajo dostop povsod.

Vanja

jade  

član od: 11.11.2004

sporočila: 6303

23. maj 2009 6:59

Pred leti sva šli z mami na pizzo. Ke so bile vs emize že zasedene je k nama prisedel en starejši gospod z enim ogromnim psom. Vse je bilo ok dokler se pes ni odločil, da se mu je okoli gobca nabralo že dovolj sline in da se je treba malo otrest. Mislim, da vam ne rabim razlagat kako je izgledalo, ko je vsa ta slina letela naokoli, po nama in po pizzah in lastnik ni niti trznili, nič kot da je normalno. Res pa je, da je imel v roku ene minute prazno mizo, midve sva pa lačne ostale.....

 

jade

jade  

član od: 11.11.2004

sporočila: 6303

23. maj 2009 6:59

Aja v pizzerijo se nisva več vrnili...

jade

kalcicl  

član od: 10.7.2005

sporočila: 435

23. maj 2009 7:30

Sem velika ljubiteljica psov,vendar sem odločno proti temu,da so psi prisotni v restavracijah in raznih nakupovalnih centrih.Verjamem,da če bi psi znali govorit in bi se lahko odločili med zelenico oziroma vrtom ter restavracijo oziroma nakupovalnim centrom bi se po vsej verjetnosti odločili za prvo varianto. Mislim,da je vodenje psov po restavracijah,trgovinah...bolj kaprica nekaterih lastnikov psov,kot pa nuja.Res ne vem zakaj bi mogla vlačit mojega kužka po nakupih,ko pa se veliko bolje počuti doma v svojem okolju. Nekaj podobnega(kot jade) se je zgodilo tudi nam.Kužek, ki je ves čas pridno ležal pod mizo je naenkrat vstal in se sprehodil med gosti.Lastnika tega sploh nista opazila.Potem je dvignil nogo in....nastal je cel halo,celo grožnje s policijo.Midva z možem(in tudi precej drugih gostov) sva se raje umaknila. Tako da,kužki so lahko mirni,lepo vzgojeni imajo pa kosmata ušesa. kalcicl

Nena-morje  

član od: 21.12.2005

sporočila: 1110

23. maj 2009 8:08

Tako, kot sem ze zapisala, ene moti, druge ne ... Pac ne smemo vsiljevati svojega mnenja drugim, to je to ... Za vse je dovolj prostora, oziroma gostiln! BTW, Katka, tista slika Tobijeve glave na blazini, je 1A! Nena-morje

ZAČETNICA  

član od: 2.2.2007

sporočila: 1985

23. maj 2009 8:17

Tobi je seksi, tepček, ki ne mara otrok pa ne. Začetnica

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti