Kuža v restavraciji: da ali ne?

mamaF  

član od: 21.1.2008

sporočila: 3340

22. maj 2009 15:22

Če bi imela psa in se odločala za obisk lokala z njim, bi ravnala točno tako kot avtorica teme. Najprej bi se pozanimala, kje so psi zaželjeni oz. kam jih je sploh dovoljeno pripeljati. Tako bi se poskušala izogniti neljubim presenečenjem.

Osebno me prisotnost psov v lokalih ne moti, če so le izpolnjeni vsi pogoji, ki ste jih že druge naštele - torej, da ima pes dovolj prostora, da je miren in nemoteč za okolico. Če bi imela kakršnekoli pomislike proti dovoljenemu vstopu psa v lokal, bi se pač ravnala po označbah na vhodu in izbrala lokal, kjer psom vstop pač ni dovoljen.

Sicer pa nam je vsem jasno, da smo za vzgojo svojih psov in tudi svojih otrok in kontrolo nad njihovim obnašanjem pristojni in odgovorni sami in edino mi - lastniki (psa) oziroma starši.

Meni osebno je daleč bolj moteče obnašanje nekaterih odraslih posameznikov v lokalih. S tem mislim predvsem na preglasno telefoniranje, kar na žalost nikakor ni redek pojav (tudi v kinu). Ostalo gostje smo hočeš - nočeš prisiljeni poslušati, kar je gost  pri sosednji mizi danes delal, kje je in podobno. In včasih naletiš na cela omizja "prijateljev", ki sedijo za mizo skupaj, vsak s svojo pijačo ... in vsak s svojim glasnim telefonskim razgovorom "v roki". Na žalost ob vljudnem opozorilu dobiš vrnjen kvečjemu srep pogled v stilu "kaj te briga, kaj jaz delam", na žalost se tudi osebje lokalov v "strahu za stalne stranke" velikokrat ne odziva na nekulturno obnašanje teh strank...

 

Mojca

ursa40  

član od: 28.4.2005

sporočila: 610

22. maj 2009 15:40

Tudi mene ne moti če je pes v istem prostoru kot jaz dasiravno jem. Seveda pod pogojem, da je miren. Nisem ravno ljubiteljica psov, pa me res ne motijo. Moti pa me ko grem na sprehod in moram paziti, da ne stopim na kak pasji kakec, ali pa da se mrcina brez vrvice zakadi proti meni, pa čeprav bi me samo povohal. Grozno s e jih namreč bojim, imela sem izušnjo, ko me je kot petletno deklico ugriznila taka mrcinca, ki je izgledala kot plišasta igračka. Tako da sem mnenja, da je stvar posameznika in pa lastnika lokala, pes v gostilno da ali ne. ursa40

mai  

član od: 2.3.2007

sporočila: 447

22. maj 2009 16:09

Pri nas doma imamo mopska, ki je, seveda, član naše družine. Ko smo se odločali zanj, smo se dobro zavedali, da se bo naše življenje pač spremenilo. In se dejansko tudi je. To bi morali vzeti v zakup vsi, ki se odločajo za žival. Katerokoli, saj vsaka zahteva pozornost in nego. Tudi otroci so vedeli, da je treba kakce za njim pobirati in to nam je vsem prišlo v kri. Ko gremo z njim na sprehod, avtomatsko vzamemo vrečke. No, se nam je zgodilo, da smo ga morali kopati, ker, medtem, ko smo mi njegove iztrebke pobrali, je veselo, namočil tačke v iztrebke kakšnega drugega kužka. Ali pa kakšne gorile... Če smo z njim zunaj, se ustavimo na pijači le tako, da jo spijemo zunaj, na terasi. Vedno sedemo nekam ob rob, da nikogar ne motimo. Pa čeprav mirno leži in čaka, da gremo naprej. Ker se zavedamo, da vsi ljudje ne marajo psov ali pa se jih bojijo. Pa čeprav je tako malo, ljubko ščene, kot je naš. Enostavno se mi zdi, da pes na sodi v lokal. Prav tako, kot na kopališče ne. In res je, vse je odvisno od vgojenih ali nevzgojenih lastnikov. Žival ni nič kriva. http://www.facebook.com/photo.php?pid=93677&l=3072dfd jana Sporočilo je spremenil(a) mai dne 22. 2009 16:09 Sporočilo je spremenil(a) mai dne 22. 2009 16:11

Vendelina jr.  

član od: 17.5.2006

sporočila: 9217

22. maj 2009 16:13

Srčkan kuža. Vendelina jr.

antonija8  

član od: 13.12.2005

sporočila: 325

22. maj 2009 16:14

Vse vredu in prav. Toda najbolj žalostno pa je to, da slepega človeka z psom vodnikom ( kateri ima narejene vse šole -ker drugače ne bi bil vodnik) ne spustijo v lokal. Žalostno, zelo žalostno. antonija8

Vendelina jr.  

član od: 17.5.2006

sporočila: 9217

22. maj 2009 16:18

Antonija, tak primer bi veljalo prijaviti Uradu za enake možnosti....in naj potem oni z avtoriteto insitutcije ovrednotijo tako početje in ga opredelijo kot nedopustnega. Bodo trgovci in gostinci in ostali uradi hitro naredili ustrezne prilagodtive. Vendelina jr.

Nasja  

član od: 10.6.2003

sporočila: 815

22. maj 2009 16:30

To je seveda drugače, res pa tudi še nisem videla, da bi se to dogajalo. Kjer pa se, je pa res treba prijavit...

Nasja

mai  

član od: 2.3.2007

sporočila: 447

22. maj 2009 16:33

Res je, Vendy, pravi srček! Antonija, za tak primer še nisem slišala, je pa, upam, da se razumemo, to nekaj popolnoma drugega. In je res obsojanja vredno! jana

Katarina K  

član od: 5.7.2008

sporočila: 2741

22. maj 2009 19:46

Pa še jaz napišem svoje mnenje. Ben itak ste ugotovili, da je problem v ljudeh. Nekulturnih.Se popolnoma strinjam. pa če majo pse ali otroke. Mene psi ne motijo, če mirno ležijo ob ali pod mizo. Če je to manjša pasma, je načeloma ok, če je pa kakšen večji pes, ali pa kakšna pasma, ki je kao takooo prijazen, pa otroke ima rad ta kuža, pa še nikoli ni nobenega ugriznil,... ne hvala, me pol moti. Katarina K http://katarinak.moj-album.com/

Avena  

član od: 14.7.2003

sporočila: 277

22. maj 2009 20:54

Mene niti pod razno ne motijo psi v lokalih. Ravno nasprotno. Se mi tudi še nikoli ni zgodilo, da bi kakšen pes v lokalu delal kraval, kakšen človeški gost pa nemalokrat. Načeloma v lokale vodijo pse, ki so socializirani in se temu primerno vedejo. Tudi v avstrijskih nakupovalnih centrih srečaš precej psov. Vsi lepo hodijo ob nogi lastnika in sploh niso moteči. Vsaj meni, ki sem brezpogojna pasjeljubka Avena

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti