Kuža v restavraciji: da ali ne?

KARMINA  

član od: 17.11.2003

sporočila: 755

22. maj 2009 11:52

ribica je napisal/a:
Da ne govorim o nevzgojenosti psov in njihovih lasnikov, ki skusajo svoje ljubljencke "vsiliti" tudi tistim, ki pravzaprav psa ne maramo. ribica
Nevzgojeni so LASTNIKI in ne psi K

Vendelina jr.  

član od: 17.5.2006

sporočila: 9217

22. maj 2009 12:04

Lastniki ali nelastniki psov - med obema skupinama najdemo omikane in neomikane ljudi in mislim, da tule ni kakšne statistične razlike med obema skupinama.... In neomikan del meče slabo luč na celotno populacijo. Vendelina jr.

neznan uporabnik

22. maj 2009 12:08

Problem nastane, če imam jaz sama drugačen odnos do psov kot pa ostali ljudje. In se srečamo v skupnem prostoru. Kar picerija tudi je. Opažam, da je vedno več lokalov, kjer so psi zaželjeni, topogledno imajo na vhodnih vratih tudi obvestila. Edino pravilno. Tako veš, kaj lahko pričakuješ in izbira je tvoja. Smo imeli psa, za katerega bi skoraj, skoraj lahko dala roko v ogenj, da ga ne bo nič ziritiralo. In ga tudi ni. Z njim sem hodila povsod, vendar ga nisem vsiljevala. Razumela sem, da se mnogo ljudi psov boji, kljub tistim čuvenim stavkom, ki jih lastniki tako radi od daleč vpijejo na prestrašene ljudi:"nič se bat, sej ne bo nič naredu". S tem psom sem pa, kadar se mi je mudilo, najrajši hodila na avtoštop. Takrat se je pasjeljubiteljska solidarnost izkazala in cilj sem dosegla v rekordnem času (pa naj verjame kdor hoče, prepričanih itak ne mislim prepričevat).. Hvalabogu je ta pes lepo zaspal doma in mi je bilo prihranjeno marsikaj.. Drugi pes je bil živo nasprotje. Razlika med prvim in drugim je ta, da je prvi izbral mene, drugega pa jaz, sicer bi šel pa rakom žvižgat. Ta, drugi pes, mi je požrl ogromno časa, potreboval je ogromno gibanja in to na samem, ker mi ni bilo prijetno, da ljudi, ki so ga hoteli pobožati, podim stran od njega. Kajti na pogled je bil nekaj izredno simpatičnega in so vsi rinili vanj. Skratka, več kot toliko problemov s psi nisem imela, imam jih z nekaterimi lastniki, ki sodijo druge po sebi. Zadnje čase imam probleme z lastniki psov, ki ščijejo po grobovih na ljubljanskih Žalah. No, saj psi niso nič krivi.. Kar se gostinskih in ostalih lokalov tiče: verjamem, da se toliko zavedajo kakšno klientelo imajo in kakšen odstotek le te je pasjeljubcev ali pa pač ne, da se jim na koncu računica izide. japaja

marelica  

član od: 27.8.2005

sporočila: 1398

22. maj 2009 12:19

Menim, da tisti, ki so alergični na dlake ne bi bili navdušeni nad kosilom v bližini psa.

 

 

marelica

hedonist  

član od: 26.6.2008

sporočila: 5047

22. maj 2009 12:20

Eno povsem naivno vprašanje : zakaj pa sploh voditi psa v lokal če je potem toliko besed in težav ? V izogib temu naj bo pes medtem, ko je njegov lastnik v restavraciji lepo doma pa je. Mene sicer psi ne motijo v nobenem primeru pa mi ni okusno, če psi med tem ko uživam hrano skačejo okoli mene, se vzpenjajo proti mojemu krožniku, so pri tem hrupni,......Ergo: če je pes (beri: Gospdodar) dovolj kulutiviran potem ja sicer pa res ne sodijo v lokale. LP hedonist

darjuška  

član od: 4.7.2005

sporočila: 1188

22. maj 2009 12:28

Pri nas imajo v žlahti psa, ki mu je vse dovoljeno in je vedno poleg - tudi tako, da je glava na mizi, ko ostali jedo,da sedi na klopi poleg mize, da se mu meče hrana - skratka, da je bog in batina. Poleg tega ga lastniki za mizo poljubljajo in bog obvaruj ne, da bi si kdo potem ko psa božajo umil roke. Tako lahko le trdim, da nevzgojenih psov ni, so le nevzgojeni lastniki. Sama sem ljubiteljica živali a pretiravanja ne odobravam. Tudi pri jedi raje vidim, da je pes doma - sprašujem kje so ti psi tedaj, ko so lastniki v službi - ali jih tudi vodijo v službo? Sporočilo je spremenil(a) darjuška dne 22. 2009 12:30

andreychika  

član od: 18.12.2006

sporočila: 40

22. maj 2009 12:41

Jaz nimam nič proti psom v lokalih, čeprav sama svoje ne bi nikoli peljala noter. Saj je pridna in ubogljiva in dovolj majhna, ampak vem, da ne bi mogla dovolj dolgo ležati na prostoru, ker je ful radovedna. Zato se kdaj ustavim z njo na kaki pijači (na hitro) izključno poleti, ko sva lahko na vrtu. Seveda se trudim vsest tako, da drugih ne motim. Pa še odgovor na vprašanje, zakaj bi kdo sploh peljal psa v restavracijo. Iz ljubega miru zagotovo ne. Najbrž so bili prej z njim na sprehodu, pa so postali lačni. Ali pa na kakem izletu, pa je pač pes z njimi. In če lahko psa jeseni in spomladi pustiš v avtu, ga poleti pač ne moreš, niti za 15 minut. andreychika

KARMINA  

član od: 17.11.2003

sporočila: 755

22. maj 2009 12:51

Imam več prijateljev, "vzgojenih lastnikov" psov in sorodnico "nevzgojeno lastnico". Psi v gostilnah me načeloma ne motijo, me pa zelo zmotilo, ko mi je sorodnica želela "privleči" svojo mrcino (dobesedno) v mojo kuhinjo. Na vprašanje zakaj psa v gostilno pa je že odgovorila andreychika. K

Nasja  

član od: 10.6.2003

sporočila: 815

22. maj 2009 13:05

Psi in druge živali nikakor NE SODIJO v restavracijo in druge javne prostore.

1. alergen pasje ali mačje dlake je zelo trdovraten in imajo lahko alergiki zaradi tega hude zdravstvene težave.

2. nekateri se psov bojimo (in takšne psi še raje ustrahujejo)

3. psi so nepredvidljivi in tudi če " še nikoli ni nikogar ugriznil ", je vsaka stvar enkrat prvič.

Sploh pa mislim, da psi ne sodijo v mestno okolje. Sodijo v naravo - izjemoma tudi brez vrvice, le pod pogojem, da so dobro vzgojeni in ne preganjajo divjih živali.

 

 

Nasja

Gigi_84  

član od: 26.8.2008

sporočila: 331

22. maj 2009 13:42

Sploh pa mislim, da psi ne sodijo v mestno okolje. Sodijo v naravo - izjemoma tudi brez vrvice, le pod pogojem, da so dobro vzgojeni in ne preganjajo divjih živali. Nasja[/citat] Nasja, zakaj taka negativna nastrojenost? Izjemoma brez vrvice? A to pomeni, da mora biti vedno na vrvici, tudi v naravi, ne razumem ravno tega. Potem sploh nima smisla imeti psa, če je revež vedno privezan, še na sprehodu. So pasme, ki so zelo aktivne in takega psa ne moreš imeti privezanega. Na lastniku je, da ga vzgoji tako kot treba. Če bi se tega ljudje zavedali, bi bilo naše sobivanje veliko prijetnejše. Gigi_84

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti