Okrasitev stranskih robov torte

zvonček  

član od: 2.4.2003

sporočila: 78

tema odprta - 16. maj 2003 11:36 | ogledi: 12.278 | odgovori: 14

Rabim pomoč, kako naj okrasim stranski rob torte. Videla sem da imajo mnoge torte robove posute z mletimi orehi, mandlji, čokoladnimi mrvicami. Zanima me kako te stvari spravite gor, ker meni nikakor ne uspe.

Lep kuharski pozdrav

vesna š.

Loni  

član od: 12.12.2001

sporočila: 7859

16. maj 2003 12:00

Enostavno primeš in mečeš gor, veliko jih zgreši cilj, zato je fajn, če pod torto kaj položiš, jaz dam peki papir, da mrvice znova "polovim" in vržem. Seveda ne smeš prej pozabiti torte preliti oziroma namazati s smetano in drugimi kremami. LP Loni

amadeja  

član od: 4.4.2003

sporočila: 59

16. maj 2003 12:10

Jaz si pomagam z lopatko za torte (takšna trikotna), na zunanjo stran zajamem orehe in pritisnem na torto, lahko s širšim nožem, tako mažem tudi smetano .... LP! amadeja

zvonček  

član od: 2.4.2003

sporočila: 78

16. maj 2003 13:04

Loni! Tudi jaz jih mečem gor, pa jih polovica leti mimo, ali pa jih je na eni strani več kot na drugi, pravi eksperiment. vesna š.

ribica  

član od: 31.10.2002

sporočila: 525

16. maj 2003 13:08

Stranski rob na tanko namazes s kremo. Torto primes v roke in stranski rob povaljas po orehih, grobo zmleti cokoladi ipd. Sele nato namazes se po vrhu in okrasis kot obicajno. Tak sistem sem videla v eni italijanski kuharski reviji, osebno pa nisem se nikoli poskusila, saj vedno delam kot opisuje Loni. ribica

TORTICA  

član od: 5.8.2002

sporočila: 990

16. maj 2003 13:30

Tudi jaz delam podobno kot Loni, le da dam pod torto dva dela polivinila, da potem lažje vzamem izpod torte, to je dve polovički, ki jih potegnem vsakega na eno stran, da se torta ne poškuduje, pred tem pa del posujem z npr. orehi in dvignem in pritisnem na obod. Da bi pa celo torto prijela in valjala..mislim, da tisto kar bi mi ostalo v rokah ne bi bila več torta...

zvonček  

član od: 2.4.2003

sporočila: 78

16. maj 2003 14:01

Mogoče bi šlo tako kot je opisala ribica, samo če bi mogoče vsak del torte posebej namazala s filo in povaljala v orehih ali mrvicah in potem sestavila skupaj kot celoto. vesna š.

zvonček  

član od: 2.4.2003

sporočila: 78

16. maj 2003 14:02

kaj pa če ne delaš okrogle torte? Kako pa potem? vesna š.

Noa  

član od: 13.2.2003

sporočila: 716

17. maj 2003 16:11

Ha, tole z valjanjem torte je pa huuuudoooo! Ne vem kakšna bi morala biti torta. Okrogla, trda kot kamen, pa še povsem suha. Če ne od nje ne bi nič ostalo! Jaz jo tudi posipam. Pladenj oz. podstavek na katerem je torta rahlo nagnem in potem gre malo po torti in veliko naokrog, apmak na koncu vedno kar lepo uspe.Probala sem že tudi tako, da sem dala pod torto peki papir, ravno tako kot je opisala Tortica-v dveh kosih. Potem sem okoli torte nasula kupček posipa in ga s privzdigovanjem papirja posipala po straneh torte. Še vedno sem si na koncu pomagala malo s prsti in malo z lopatico. Važen pa je rezultat, kajne?!

modra.vrtnica  

član od: 28.4.2010

sporočila: 46

28. apr 2010 14:15

jaz to naredim tako da torto prestavim na mizo okoli nje dam lešnike in jih z roko zapeljem okoli torte ko končam s paleto torto dvignem in jo prestavim nazaj na pladenj modra.vrtnica

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15820

28. apr 2010 14:46

modra.vrtnica je napisal/a:
jaz to naredim tako da torto prestavim na mizo okoli nje dam lešnike in jih z roko zapeljem okoli torte ko končam s paleto torto dvignem in jo prestavim nazaj na pladenj modra.vrtnica

 

Ker si še nova, verejtno nisi opazila, da si odgovorila na sedem let staro temo? A nič hudega, vsem se nam je to dogajalo,  le tiste, ki so spraševale, so se pred našim odgovorom verjetno kaj naučile.

pa dobrodošla med nami, mamamia

mamamia

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti