Recesija in plače

neznan uporabnik

25. maj 2009 11:37

Sem te dni ponovno prebrala Živalsko farmo G.Orwella, pa ponovno Machiavellija oz. njegovega Vladarja.. NEEE!! Pa Mad Maxa sem še enkrat pogledala.. Pravijo, da do vsake spremembe pride, ko so izpoljneni pogoji zanjo. Upam, da dočakam. japaja

spagon  

član od: 12.6.2007

sporočila: 1133

25. maj 2009 16:57

Sem se spomnila na ta komad pri tej temi:

 

... in vsaka oblast pomeni policijo

in vsaka policija je orožje v surovih rokah

in vsako orožje prinaša trpljenje

in vsako trpljenje se sprevrže v upor

 

in vsak upor tiho preraste v revolucijo

in revolucija prinaša novo oblast

 

in vsaka oblast pomeni policijo...

(Ritem človeštva, Niet)

 

saša

Sporočilo je spremenil(a) spagon dne 25. 2009 16:59

anitram1  

član od: 18.6.2008

sporočila: 609

25. maj 2009 18:05

ali bomo spet rabili kakšnega Lenina, pa Marxa, saj pravijo zgodovina se ponavlja... anitram1

ribaracarak  

član od: 3.4.2003

sporočila: 4311

25. maj 2009 18:20

V majski številki informativnega glasila Podjetnik podjetniku se je nekemu gospodu Danielu Levskemu zapisalo tole:

Res je, kriza je ekonomska kategorija, toda izhod iz krize ni. Zato je nujno potrebno pravočasno angažirati psihologe, strokovnjake za odnose z javnostmi, oglaševalske čarovnike, filmsko in zabaviščno industrijo....drugače se nam lahko zgodi, da bo za "izhod" poskrbel kakšen novodobni Joseph Goebbels.

rrr

ežoj  

član od: 24.2.2006

sporočila: 6302

25. maj 2009 21:24

cellnet: hvala za opozorilo, bom se poskušal izogniti mašanju sliv in jagod. Največje zlo na tem svetu ( ki generira največ " zla " ) po padajoči pomembnosti so: banke, borze, skladi, zavarovalnice........

Drugač, da te potolažim, moje poznavanje kapitalizma in ekonomije je utemeljeno na mejčken več kot eni žepni knjigi ( sicer, a je to zaznati nezaupanje do žepnih knjig, predlagam ti v branje eno žepno knjigo:

http://www.amazon.com/Wealth-Nations-Bantam-Classic ).

E pa *ebiga, planet gre v maloro, pričakuje se svetovna revolucija, američani gredo v Irak in pobijejo milijon ljudi in oni niso teroristi, koreja preizkusi bombo, da bi se izognila takšnemu scenariju in oni so na osi zla, američani gredo v Afganistan pobijat civiliste ( in mi jim v tem pomagamo ) to razglasimo za mirovno misijo.............., najbolj napredna organizacija, ki se bori proti svetovnem zlu no.1 ZDA-ju Al kaido imamo za teroristično organizacijo ( pa če bi se znebili islamskih insignij bi res imeli veliko možnosti za uspeh ), vi pa bi planet reševali z preprečevanjem toplogrednih plinov,  pa to je narobe svet. A ste vi padli z Marsa ali sem pa jaz?

ežoj

cellnet  

član od: 5.7.2005

sporočila: 566

25. maj 2009 22:51

@ežoj ja nekje je pa treba začet ;) kaj ti bo reševanje takšnih zagat, če ne bo več paneta? o bankah, zavarovalnicah in skladih, pa se ne bova sporazumela, ne? :) vzajemni skladi, so pravzaprav edina možnost v kapitalizmu, da delavec postane (so)lastnik kapitala in posledično deležen dela dobička... kaj pa počneje tisti, ki sklade vodijo in kam jih žene pohlep, pa... cellnet

neznan uporabnik

26. maj 2009 8:43

kot da je kapitalizem edina opcija? japaja

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15821

26. maj 2009 10:10

Sem v nedeljo znova poslušala Pankrte, najprej Osmi dan, potem pa Bandierra Rossa (ne vem, če sem prav napisala ...). Kdaj so oni to že peli ... http://www.youtube.com/watch?v=6J7ri91oVcM Mamamia mamamia

ežoj  

član od: 24.2.2006

sporočila: 6302

26. maj 2009 17:19

Ej, mamamia: HVALA za tole, se res prileže, moram še une opozorit v uni temi o muski.

ežoj

cellnet  

član od: 5.7.2005

sporočila: 566

26. maj 2009 22:47

@japaja trenutno ni dosti druge izbire... tisto kar smo imeli prej ni bilo nič boljše. imaš kakšno drug predlog? cellnet

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti