Kako in v kaj zavit pralineje

Reca  

član od: 1.3.2004

sporočila: 3814

tema odprta - 21. maj 2009 15:36 | ogledi: 3.379 | odgovori: 22

Včeraj sem se sprehodila po starem mestnem jedru in ko sem šla mimo čokoladnice sem v izložbi zagledala Prešernove kroglice. Tisti trenutek me je prešinila ideja, da bi tudi sama na tak način zavila doma izdelane pralineje. Problem pa nastane že takoj pri materialu in seveda kako obdelati le tega. Najprej sem pomislila na folijo, katero uporabljamo v gospodinjstvu, potem pa se je vse ustavilo. Imate morda kakšne ideje?

In še nekaj: v Leklercu sem našla jogurt polnjen v steklene kozarčke. Takega sem ponavadi dobila v Franciji. Kozarčki so izredno lični, brez navoja, kar kličejo po poslikavi in če v njih nadevamo doma izdelane pralineje, je to lično darilce. Da ne bo katera rekla, da ne mislim na decembrske praznike.

lp Vesna

Vendelina jr.  

član od: 17.5.2006

sporočila: 9217

21. maj 2009 15:48

Reca, ti pa si ekonomična lady in obvladaš organizacijo. Chapeau! Glede papirja, nimam pojma, vem pa, da za take stvari jaz vprašam kar Stano. Daj jo še ti. Vendelina jr.

Reca  

član od: 1.3.2004

sporočila: 3814

21. maj 2009 15:50

Pa tudi tvoja ideja glede Stane ni kar tako. Jo je vredno izkoristiti. lp Vesna

anaeva  

član od: 14.11.2007

sporočila: 1742

21. maj 2009 16:01

pralineje jaz položim v tiste male papirčke za mufine,potem pa en zraven drugega v darilno škatlo,največjkrat jo poservetkam jogurt v steklenih kozarčkih pa že letaaaa kupujem v Miljah(IT) ravno tako z namenom poslikave za čajne lučke,putpuri,dobrih domačih namazov,pa kakšno pastetko tudi naredim,sem pa tudi v njih že vlivala gel vosek za svečke huo ponucna zadeva anaeva

lidka  

član od: 16.12.2002

sporočila: 3690

21. maj 2009 16:10

Ojej, Reca, ne s temi materali, ker meni se včasih zdi, kot da rinem skozi zid, z glavo. Evo, ker vem, da ti veš, kje se dobi plastično embalažo, te jaz sprašujem, če morda veš, kje se dobi enostavno, poceni kartonasto embalažo? Za pralineje nimam ideje, žal... lidka [sonce]

majamarko  

član od: 26.9.2003

sporočila: 2565

21. maj 2009 16:16

lidka - manj svile, pa papir v roke:) anaeva reciklator na kubik Sorry Reca da smetim, te pa lepo pozdravljam

Reca  

član od: 1.3.2004

sporočila: 3814

21. maj 2009 17:03

Vsaka ideja je vredna. Lidka, jaz kartonaste škatle narišem, izrežem in zlagam. Angažiram celo familijo. Če sem odkrita nam je to ostalo od tistih časov, ko so bili otroci še majhni. Čeprav so škatle lične in nikoli enake, pa sem se jih naveličala. Ravno zaradi tega se mi zdi, da so tile kozarčki luškani. V Milje zelo poredko zahajam in tole na Rudniku mi prav pride. Bom pa natuhtala in povedala kaj se je skuhalo v moji buči. Če me katera prehiti, tudi prav. lp Vesna

Reca  

član od: 1.3.2004

sporočila: 3814

21. maj 2009 22:18

O, krasno, imam pa še eno svojo idejo. Bom sprobala in če rata, poročam. lp Vesna

kobra 1  

član od: 15.6.2006

sporočila: 1881

22. maj 2009 8:27

Idejo s temi kozarčki sem izkoristila pred tremi leti za novoletna darila. je bilo treba pojesti 100 kos. Sicer postopoma, a smo jih vseeno imeli za nekaj časa vrh glave ....

kobra 1

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti