Kamping oprema

vida70  

član od: 13.9.2005

sporočila: 461

21. maj 2009 12:20

Mi smo pred desetimi leti kupili šotor tule http://www.sun-fun.si/ in nam še vedno služi. Če se bosta v 12ih dneh selila 4x, vama priporočam čimmanj kompliciranja. Kupita si manjši šotor, obvezno en polivinil za po tleh, potem pa se kakšno udobno blazino za spanje. In tudi ostale kamp opreme vzmeta toliko, kolikor mislita da jo bosta rabila. Ne pretiravajta. Nujno se mi zdi še kakšen sprej za mravlje, ki rade hitro napadejo šotor. Pa kakšna marela za senco pred šotorom bi bila tud ok, če že ne bosta dobila prostora v senci. Kar se pa ostale krame tiče, pa vedno doma naredimo okvirni jedilnik kaj bomo jedli, tako tudi vem, koliko posode in katero vzeti. vida70

sonchek  

član od: 18.5.2005

sporočila: 124

21. maj 2009 13:19

Hvala vsem za vse nasvete!

Ja iz sun& fun itak zbirama, ampak se nekako nemorema odločit med ancono, dakoto in valencio... Kateri bi bil najprej in z najmanj težavami postavljen

Pa letos je pač tak dopust, da se bova selila, verjetno pa nebo vedno tako in šotor vsekakor kupujema za dalj časa.

 

Lep pozdrav iz sončnega in vročega Ptuja

sonchek

xsara  

član od: 28.7.2004

sporočila: 173

21. maj 2009 13:58

Opozorila bi te še na nekaj, midva imava za spat napihiljive blazine (bolje sta dve posamezni kot enojna), enojna gre tudi skozi "vrata" v spalnico bolj težko, te spalnice so narejene bolj spanje na armafleksu. Sva imela najprej šotor mali iglu za 2, in spala na armafleksu potem pa nama kolegi kupijo za rd napihljivo blazino in hop na morje za vikend, napihneva blazino, nato jo komaj v šotorček stlačiva oziroma jo kar not napihneva, sem mislila da bo šotor razgnalo, potem pa spat je pa šotor premajhen ratal in so nama noge od kolena ven gledale in tako sva morala kupiti večji šotor (večji iglu za 3 osebe s pedprostorom, ker je pa včasih tudi kakšna ploha na morju sva pa kupila še šotor za 4 osebe zato da lahko mizo not postaviva.

tulka  

član od: 9.8.2008

sporočila: 2960

21. maj 2009 14:53

Midva jo dava noter v šotor in potem napihneva tam (s pomočjo priključka jo napihne avto ), izprazneva prav tako. Pri dveh blazinah se ne moreš stiskat, eden hitro pade vmes

tulka

mamaF  

član od: 21.1.2008

sporočila: 3340

21. maj 2009 15:09

Ja, problem pri napihljivih blazinah (sploh teh modrih "velur" tipa "top-shop") je ta, da so zelo visoke in to se sploh pri manjših iglujih, kjer se "spalnica" hitro oži od dna proti vrhu pozna na račun prostora v višino. Se splača najprej izmeriti dno spalnice in višino tega dna in šele potem kupiti blazine. Tudi če so blazine 5 cm krajše oz. ožje od spalnice, so že zmeraj prav "napeštane" v prostor (ker pač niso ravne kot škatla ampak tudi na stranicah izbočene in to pobere precej prostora).

Jih pa tudi mi položimo kar prazne v šotor in jih potem notri napihujemo (za to rekreacijo sta zadolžena otroka)

Tudi mi smo se enkrat tako zafrknili, ker smo upoštevali dimenzije šotora (seveda zunanje), spalnice nismo izmerili in na koncu smo ugotovili, da smo kupili za 10 cm predolgo blazino.

Mojca

m.schafe  

član od: 3.5.2006

sporočila: 254

21. maj 2009 15:29

Z blazinami tudi mi nismo imeli sreče. Kupili smo blazino srednjega cenovnega razreda in se zbudili na tleh. MamaF, zelo dober nasvet za kline. Lani smo v Strunjanu doživeli tranmontano. Ponoči sva z možem držala šotor, da ga ni odnesel veter. Tile ubogi klini so se takoj izruvali. Stari šotori pa so imeli res kvalitetne kline. Se jih res splača narediti. Pa veselo kampiranje. Če greste kampirat avgusta, vam priporočam, da z nakupom camping opreme počakate. Konec julija je že sezonska razprodaja kamp opreme. Tako sva z možem lani kupila plinski štedilnik in stole za 30% ceneje. m.schafe m.schafe

sonchek  

član od: 18.5.2005

sporočila: 124

21. maj 2009 15:39

Kampirat greva konec junija, tako da je zadnji čas za nakup šotora

Tudi glede spanja sva še v dilemi, ali vzet te napihljive zadeve ali samonapihljive blazine (ki so pa precej drage).

 

sonchek

terlikar 1  

član od: 10.3.2005

sporočila: 994

21. maj 2009 15:53

Mi imamo za taka potepanja Mc kinley - a , dakota 4 . Kline smo pa posebej kupili . Glede blazine ti pa ne vem glih svetovat , namreč še nismo našli take ki ne bi spuščala .

Bernarda

carli  

član od: 17.11.2006

sporočila: 59

22. maj 2009 9:57

Nama so 3 blazine ala top-shop spuščale. Pa sva zelo lepo delala z njimi. In moji teti dve in je vsako uporabila le parkrat in to v stanovanju. Sicer ne rečem, lahko ima nekdo srečo in mu traja dolgo časa, mi s temi blazinami je nimamo :). In so res malo nepraktične za majhne šotore, ker so kar precej visoke. Sva pa enih pet let nazaj kupila blazino v eni trgovini v Trstu (se ne spomnim imena), iz tistega "klasičnega trdega" materiala za blazine, je sicer malo ožja, je pa tudi pol manj visoka in zelo komot, z nizkim povšterčkom. Brez problema gre v standardni iglu za tri osebe. carli

andrejka  

član od: 1.8.2004

sporočila: 800

22. maj 2009 10:11

Z možem sva najprej sama potovala in kampirala, kasneje pa z družino, tako da nam je to postal že skoraj način življenja v poletnih počitnicah. Preizkusila sva vse mogoče variante blazin in ugotovila, da so daleč najboljše samonapihljive blazine - ta strošek se vsekakor izplača, saj jih kupuješ za več let. Pri blazinah tipa turbo-max se je izkazalo, da zdržijo v najboljšem primeru 2 leti, pa tudi spanje niti pod razno ni tako udobno kot na samonapihljivih blazinah. Ko sem bila še mlada, sem lahko spala brez vzglavnika, zdaj pa brez njega ne morem, tako da jemljem kar svojega s sabo, saj se napihljive variante ne obnesejo. Ker sta samo 2, ne bo težav s prostorom v avtu, tako da si lahko privoščita več opreme s sabo, preživiš pa tudi z minimumom. Mi zbašemo v avto ( brez strešnega kovčka, avto NI karavan izvedba) vse, kar potrebujemo za približno 3-tedensko potovanje: šotor, samonapihljive blazine, spalne vreče, kladivo za zabijanje klinov, krpa in mini metlica za čiščenje šotora, mali električni kuhalnik, 2 plinska kuhalnika na kartuše, vedro za pomivanje s posodo (ponev, dva lonca, pribor, plastični krožniki in skodelice, kafetjera), zložljiva mizica in zložljivi stoli, kamp svetilka, oblačila, brisače, toaletne potrebščine, knjige, tranzistor in prenosni računalnik ;) Pa seveda še hladilno torbo in hrano za prvo silo (nato jo kupujemo sproti toliko, kot je pač dnevno potrebujemo). V kampu v Grčiji smo bili prava atrakcija, ko so nas opazovali, kako bomo v avto stlačili vso svojo ropotijo in ko je mož zaprl prtljažnik, so nam zaploskali :)))))) Mož ima pravilo - kar ne gre v avto, je odveč. Uživajte v potovanju in življenju pod platneno streho, saj je vsaj za nas to najlepši del leta, ki ga preživimo skupaj.

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti