Najljubša torta

nirja  

član od: 18.5.2003

sporočila: 23

19. maj 2003 11:32

Moja najljubša je pa pregrešno bogata čokoladna torta. Biskvit: 8 jajc 150 g (ali manj) sladkorja v prahu 250 g mletih mandeljnov 200 g ribane čokolade 250 g masla 50 g moke 50 g drobtin 1 in pol žlička pecilnega Rumenjake, sladkor in maslo stepem, dodam čokolado im mandlje ter nato steg z moko, drobtinami in pecilnim. Pečem uro in pol pri 150oC. Torta je nizka, a ne bojte se je dvakrat prerezati. Vse tri dele napojim z rumovo vodo. Krema 1: 250 g masla, 150 g sladkorja v prahu, 2 rumenjaka, 100g čokolade, 100g mandeljnov Stepem maslo, sladkor in rumenjake, v penasto umešano maso dodam še čokolado in mandeljne. S to kremo namažem spodnjo plast. Krema 2: Sladko smetano zavrem, vmešam malo čokolade, počakam, da se ohladi in stepem. Ne bo nastala gosta trda krema, kakor samo iz sladke smetane, temveč gosta tekoča, ki se krasno vpije v biskvit. S to kremo namažem zgornjo plast. Torto zunaj prelijem s čokoladnim oblivom ali premažem s smetano ter okrasim. Na vseh praznovanjih je zmagovalka, ker je zelooo nasitna, je en model dosti za veliiiko ljudi. nirja

ribaracarak  

član od: 3.4.2003

sporočila: 4311

19. maj 2003 13:54

Včeraj smo praznovali in v ta namen sem spekla višnjevo torto, ki jo je predlagala Fani. Bila je res super - vseeno pa bom naslednjič biskvit narezala na drobne koščke in ne zmlela v drobtine - zdi se mi, da bo tako še boljše. Torto sem čisto na tanko namazala z razredčeno višnjevo marmelado in prelila s čokolado, za dekoracijo pa sem z beljakovim snegom naredila pajkovo mrežo. Čokolada in višnje res izvrstno pašejo skupaj. Pozdrav vsem MALC Sporočilo je spremenil(a) MALC dne 19. maj 2003 14:40:34

Kira  

član od: 12.11.2002

sporočila: 58

20. maj 2003 8:47

pri nas pa imamo zelo radi JOGURTOVO TORTO, ki je zelo osvežilna za vroče dni: speci biskvitno osnovo: 2 jajca 6 dag sladkorja 6 dag moke 1 vanili sladkor malo pecilnega praška 2-3 žlici mrzle vode jogurtova krema: 3 navadne jogurte 1 sladka smetana (250ml) 10 dag sladkorja 3 žlice ruma 1 vanili sladkor 1 vrečka želatine Stepi sladko smetano in jo dodaj mešanici jogurta, sladkorja in ruma. Nato po navodilih pripravi želatino in jo dodaj jogurtovo-smetanovi mešanici. Dobro pomešaj. Na biskvitno osnovo naloži sadje po izbiri in čez prelij jogurtovo kremo. Daj za 3 ure v hladilnik, da se krema strdi. LP, Kira

KAKTUS  

član od: 28.2.2003

sporočila: 11

20. maj 2003 17:02

MOJA NAJLJUBŠA TORTA PA JE JAGODNO-ANANASOVA Spečem poljuben biskvit v okroglem modelu, tako visok, da dobim tri oblate. Spodnji oblat malo namočim s sokom vloženega ananasa in premažem z ananasovo kremo ( 2dl sladke stepene smetane +125g mascarpone+sladkor po okusu+zmiksani ananas) in po vsej površini polagam na tanko narezane krogce banane. Nato položim in močno prepojim naslednji oblat s sokom vloženih jagod in ga premažem z jagodovo kremo ( 2dl sladke smetane + 125g mascarpone+sladkor po okusu+ zmiksane jagode iz kompota+ koščki svežih jagod). Z zgornjim oblatom pokrijem torto in jo premažem s smetano in različno od priložnosti okrasim. V kremi je lahko tudi le po 1dl sladke smetane in ji dodamo beljakov sneg, ki pa mu moramo obvezno dodati krem fix. Mascarpone pa je potrebno počasi ročno vmešati, da se ne utekočini. Sporočilo je spremenil(a) KAKTUS dne 20. maj 2003 17:04:33

stanka  

član od: 3.6.2002

sporočila: 716

21. maj 2003 6:26

Zdravo, ima mogoče kdo med svojimi recepti tort tudi kakšno dobro rumovo (rum-punč, punčevo) torto? Spominjam se torte, ki so jo pekli v naši slaščičarni, ko sem bila še otrok. Če me spomin ne vara, je imela dve plasti biskvita, vmes pa slasten rumov nadev. Prelita je bila z roza prelivom. Sedaj so se lastniki menjali in tudi te tortice ni več . Ima kdo kakšen podoben recept? LP, Stanka

Fani  

član od: 18.7.2002

sporočila: 371

21. maj 2003 7:52

Recept ni moj, prepisala sem ga iz foruma, vendar ne vem, več od kod. Vem pa, da bi iskalec "punč torta", "punč rezine" moral kaj najti. Za vsak primer pa tukaj prepisan recept, ki je po moji oceni dober. Punčeva torta od slaščičarke Biskvit: 10 jajc 25 dag sladkorja 30 dag moke 1 vanilin sladkor Nadev: narezan biskvit 2 žlici marelične marmelade 1 dl ruma 5 dag čokolade 5 dag maslene kreme (masla?) Roza fondat: 10 dag sladkorja 2-3 žličke vode malinova, jagodove esenca Jajca, sladkor in vanilin sladkor penasto stepemo, ročno primešamo moko. 1/3 mase vlijemo v tortni model Ø 26 cm, ostanku mase primešamo kakav in spečemo posebej na 180°C. Tortno osnovo 2 krat prerežemo. Srednji del osnove in čokoladni biskvit razrežemo na kocke, primešamo še ostale sestavine za nadev. Dobro zmešamo, vendar koščki biskvita se morajo videti. Polnimo kar v tortnem modelu. Spodnji del biskvita namažemo z marmelado, naložimo nadev, namažemo marmelado, pokrijemo z zgornjim biskvitom in jo obtežimo. Pustimo stati 1 uro, da se ohladi. Ohlajeno torto vzamemo iz modela in jo prelijemo z roza fondatom. Za fondat sladkor in vodo segrejemo do 35°C in primešamo malo barvne esence.

Noa  

član od: 13.2.2003

sporočila: 716

21. maj 2003 14:28

Ej, Kaktus, recept za tvojo torto zveni BOŽANSKO! Sprobala jo bom ta konec tedna! Mnjam!

TORTICA  

član od: 5.8.2002

sporočila: 990

21. maj 2003 15:18

Ob branju vseh teh receptov za torte se mi kar sline cedijo.... Ekranček, ekranček na mizi povej, le katera v tem forumu najboljša je zdej?

KRALJ  

član od: 22.10.2001

sporočila: 123

22. maj 2003 6:54

No, pa še moja najljubša, že zato, ker je brez moke. Pri nas je postala zvezda stalnica, recept sem pa pobrala na Med.Over.Net-u. KOKOSOVA TORTA Biskvit: 8 beljakov stepi v sneg dodaj 20 dag kokosove moke in en jogurtov lonček sladkorja v prahu. Peci v ogreti pečici cca 20 minut v tortnem modelu. Ta čas narediš kremo: Stepi 1/2 l sladke smetane in dodaj 2 cremfix-a , postavi v hladilnik Na sopari stopi 30 dag jedilne čokolade , dodaj 8 rumenjakov in vmešaj stepeno sladko smetano. Ko je biskvit pečen nanj vlij tekočo kremo in postavi torto v hladilnik za 4 ure. (V receptu so surovi rumenjaki.Zaradi varnosti jih je bolje stepati nad soparo in ohladiti, preden se jih umeša v kremo) Kaja

Ina  

član od: 20.11.2001

sporočila: 58

22. maj 2003 7:30

Za vroče dni bo pa tale krasna: TORTA PHILADELPHIA (za tortni model premera 28 cm) Testo: 3 jajca 5 žlic moke 5 žlic sladkorja Nadev: 5 dl sladke smetane 200 g sirnega namaza Philadelphia (navaden) 10 dkg sladkorja v prahu sadje (poljubno sveže ali zmrznjeno - krasna je kombinacija jagod in borovnic) Poliv: 1 zavitek Dolcela preliva za torte - svetli preliv 3 žlic marmelade (po možnosti tak okus kot sadje oz. en okus izmed vsega sadja, če je torta obložena z več vrstami sadja) Za testo penasto umešaj rumenjake s sladkorjem, postopoma dodaj moko in na koncu rahlo primešaj beljakov sneg. Peci približno 10-12 minut pri 180 stopinjah. Ohladi. Model za torto pomij, vloži biskvit nazaj v model in dokončaj torto v modelu. Biskvit obilno navlaži z rumovo vodo in nanj namaži nadev. Za nadev zmešaj Philadelphio s sladkorjem in primešaj stepeno sladko smetano. Po nadevu naloži sadje. Manjše sadje pusti celo, večje nareži na koščke. Za preliv pripravi preliv po navodilu na vrečki s tem, da v vročo vodo za pripravo preliva vmešaš marmelado. Ko voda z marmelado zavre, delaj naprej po navodilu z vrečke. Kuhan preliv polij po sadju in postavi model v hladilnik - najbolje čez noč. Odstrani obod modela in torto reži z vročim nožem.

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti