Najljubša torta

stanka  

član od: 3.6.2002

sporočila: 716

tema odprta - 15. maj 2003 7:37 | ogledi: 7.634 | odgovori: 25

Predlagam, da si izdamo najljubše recepte tort, ki smo jih že večkrat preizkusili. Ideja se mi je utrnila danes, jutri pridem z recepti! Ste ZA?

Fani  

član od: 18.7.2002

sporočila: 371

15. maj 2003 7:53

Višnjeva torta, preprosta in na pamet. Najbolj navaden biskvit: 6 jajc, 30 dag moke, 30 dag sladkorja, 1/2 pecilnega. Rumenjaki, sladkor, sneg iz beljakov vmešaš na koncu. Pečeš okoli 40 minut na 180st. Ohlajeno prerežeš v tri oblate. Srednjega zdrobiš v drobtine oz koščke. Nadev: 1 rdeč puding, sladka smetana (0,33 l), kozarec/konzerva višnjevega kompota. Puding skuhaš na 1/2 l razredčenega višnjevega soka, ohladiš brez kožice. V ohlajenega vmešaš grobo narezane višnje in koščke zdrobljenega biskvita. Nazadnje vmešaš stepeno sladko smetano. Mase nastane kar precej, vzemi veliko skledo. Spodnji oblat nazaj v model, namočiš z razredčenim višnjevim sokom, daš gor vso maso, potlašiš, pokriješ z navlaženim zgornjim oblatom. V hladilnik za več ur, lahko čez noč. Namažeš lahko s smetano od vseh strani, lahko jo obliješ s čokolado, v vsakem primeru okrasiš s celimi višnjami. Variante: malo kakava v biskvit, da je temen. Ta recept je star, že večkrat sem ga dobila od vseh strani. Torta je zagotovo sočna, zagotovo uspe, brez želatine, margarine, maslenih krem, nima pudingastega okusa. Debelo oblita s čokolado, lepo okrašena s kupljenimi okraski, napisi in nabrizgano smetano je primerna tudi za rojstnodnevno torto.

Loni  

član od: 12.12.2001

sporočila: 7859

15. maj 2003 9:13

Moja najljubša je tudi podobna tejle zgoraj navedeni, le da jaz naredim še malo bolj cenen biskvit; 4 jajca, 25 dag sladkorja, 25 dag moke, 1 pecilni prašek, žlica ali dve čokolade v prahu, 4 žlice vode. Ločiš beljake in rumenjake. Rumenjake penasto umešaš s polovico sladkorja in dvema žlicama vode, iz beljakov in dveh žlic vode narediš sneg, postoma dodajaš še preostalo polovico sladkorja. Moko zmešaš s pecilnim in kakavom. Snegu dodaš najprej ruemnjake, na koncu pa presejano suho mešanico. Pečen in ohlajen biskvit izdolbeš, tako da ostane rob, širok cca. 2 cm. Nekaj žlic drobtin prepražiš v ponvi (brez masla), da bodo za okras, ostale daš na stran. Za nadev skuhaš puding kot zgoraj, dodaš odcejene višnje, le da daš na začetku del višenj na stran, da bodo služile za okrasitev torte. Stepeš smetano, jo zmešaš z biskvitnimi drobtinami (nekaj je pustiš, spet za okras). Biskvit napolniš najprej s pudingom in višnjami, nato pa dodaš smetanove drobtine, oblikuješ dokaj veliko kupolo. Rob torte okrasiš s smetanovimi kupčki, na vrh vsakega položiš polovičko višnje. Vse skupaj potreseš s prepraženimi drobtinami, ostružki čokolade ter po želji s sesekljanimi pistacijami. Če kdo želi, lahko zadevo objavim tudi pod recepti v malo lepši obliki. Loni

tanjam  

član od: 2.9.2002

sporočila: 159

15. maj 2003 10:40

Kakšna varianta z breskovim kompotom? Tanja

Loni  

član od: 12.12.2001

sporočila: 7859

15. maj 2003 12:01

Tanja, jaz včasih namesto višenj uporabim breskve, samo potem vzamem tudi puding svetle barve in izpustim kakav v prahu, da je biskvit svetel. Čau, Loni

Stasa  

član od: 17.3.2002

sporočila: 299

15. maj 2003 16:06

Loni in Fani - krasno se sliši. Vidim tudi, da v biskvit ne dasta nič olja oz. kakršnekoli dodatne maščobe. Pa vseeno lepo uspe? Jaz sicer margarine in olja na splošno ne uporabljam pri kuhanju (razem hladno olivno in bučno olje), ampak ko delam torto (ponavadi za koga drugega), sem vedno delala biskvit, kjer je zraven tudi olje. Bom pa tokrat poskusila brez. Jutri delam torto in bom naredila kremo po vajinem receptu, s tem da bom uporabila kompot iz gozdnih sadežev. Ne vem pa, ali naj uporabim jagodni (malinov ali kakšen drug gozdni sadež) puding ali pa kar vanilijevega - glede na to, da itak okus da že sok od kompota ter sadje. A je takšna krema kompaktna? Najbrž tako kot puding? Pardon, da kompliciram zadeve, ampak jutrišnja torta mi nikakor ne sme spodleteti (itak me že skrbi, kako bo z obliko, ker bi naj predstavljala avto :-o ). LP vsem Staša Tomažič

DanaS  

član od: 23.2.2003

sporočila: 391

15. maj 2003 21:32

Loni, tale recept se slisi super Meni bi blo fino, če bi ga objavila med recepti Dana

Berni  

član od: 2.7.2002

sporočila: 55

16. maj 2003 8:13

Naj še jaz dodam mojo najljubšo torto. To torto sta pekli moja mama in teta za vse naše rojstne dneve. Spekla sem jo tudi že moji hčeri. Meni je to ne samo najboljša torta, ampak sinonim za torto sploh. Če se vam zdi poskusite. Imenuje se Anina orehova torta: SESTAVINE 10 jajc 10 žlic sladkorja 5 žlic drobtin 10 žlic mletih orehov 2 reberci čokolade Krema: 5 rumenjakov 15 dag sladkorja 1 pomaranča (sok in lupina) 3 reberca čokolade 25 dag mletih orehov 1 dcl mleka 25 dag masla POSTOPEK Zamešaš trd sneg, posebej zmešaš rumenjake, sladkor, drobtine, orehe in stopljeno čokolado. Na koncu dodaš sneg. Poleg tega biskvita spečeš še navaden »bel« biskvit (jaz ga spečem iz 4 ali 5 jajc). Sladkor zmešaj z rumenjaki, dodaj sok in lupino pomaranče ter naribano čokolado. Vse skupaj mešaj nad paro, dokler se ne zgosti. Medtem orehe popari z mlekom in ko se malo ohladijo vmešaj maslo ter skuhano kremo. Orehov biskvit prerežeš in sestaviš torto: orehov biskvit, krema, »bel« biskvit, krema, orehov biskvit. Biskvitne oblate navlažiš s sokom pomaranč - jaz to naredim obilno, saj so mi všeč sočne torte. Kreme je dovolj, da premažeš tudi torto. lp

Loni  

član od: 12.12.2001

sporočila: 7859

16. maj 2003 9:12

Staša! Po pravici povedano, jaz največkrat uporabim kar vanilijev puding, se mi zdi da najbolj paše k vsem stvarem, sicer pa da sadni sok aromo. Pa veliko veselja pri ustvarjanju avtomobila. In veselo praznovanje. Se bom pomatrala, pa ga bom dala med recepte. Lep vikend vsem kulinarikom, jaz bom ta vikend počivala, nobenega vihtenja kuhalnice. Loni

zvonček  

član od: 2.4.2003

sporočila: 78

16. maj 2003 10:58

Da še jaz pristavim svojo torto! Biskvit iz 6 jajc ( ruemnjake ločimo), 28 dag moke, 25 dag sladkorja, 4 žlice kakava, 1 pecilni. Spečemo, 2x prerežemo. Spodnji in sredinski oblat premažemo z marelično marmelado, nadevamo z izkoščičenimi višnjami namažemo s stepeno smetano in pokrijemo z drugim oblatom, ki ga nadevamo po istem postopku. Pokrijemo s tretjim oblatom in torto premažemo s smetano. Aja !! Oblate navlažimo z mešanico soka od višenj, 1/2 dcl ruma to zavremo in navlažimo. torta je sicer malo bolj smetanasta, ampak za mene najboljša. vesna š.

stanka  

član od: 3.6.2002

sporočila: 716

17. maj 2003 7:21

Naj še jaz dodam svojo najljubšo torto. Ponavadi največkrat pečem sadno torto po enakem receptu, kot ga je napisala že Fani. Preizkušeno, da jo imajo otroci res najraje, pa kakršnokoli sadje dodaš! Jaz pa imam rada "težje" torte - se kesam - in zato je na praznovanjih ponavadi še DUNAJSKA TORTA. Sestavine: 12 jajc 140 gr masla 140 gr čokolade 140 gr sladkorja 70 gr naribanih keksov 300 - 400 gr orehov Nadev: 180 gr čokolade 200 gr masla 200 gr sladkorja v prahu 1 vanilijev sladkor 4 rumenjake Testo: stepaš rumenjake in sladkor, dodaš maslo, na koncu stepene beljake. Pred tem naribaš kekse, ki so bili en dan namočeni v rumu (lahko tudi manj - če npr. prejšnji dan pozabiš ). Dodaj jih masi, prav tako tudi naribano čokolado, orehe. Vse dobro zmešaš in vliješ polovico mase v namaščen in namokan pekač. Potem spečeš še drugo ploščo. 20 - 25 min na 170 stopinj. Pazi, testo je krhko! Nadev: rumenjake stepaj s sladkorjem, dodaj maslo. Dobro stepaj in na koncu dodaj čokolado. Pa dober tek! Lp vsem, Stanka (Večkrat pečem še pomarančno in čokočoladno torto. Če želite, napišem!) Sporočilo je spremenil(a) stanka dne 21. maj 2003 06:28:21

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti