Grizenje nohtov

stella  

član od: 9.10.2002

sporočila: 380

tema odprta - 17. maj 2009 20:59 | ogledi: 2.571 | odgovori: 14

Imam gro navado, grizenje nohtov. Obstaja kakšen lak ali kaj, da bi se odvadila te grde navade ?

tulka  

član od: 9.8.2008

sporočila: 2960

17. maj 2009 21:12

V DM se dobi lak z nagravžnim okusom

tulka

drejcek  

član od: 11.1.2004

sporočila: 1028

17. maj 2009 21:21

nočem izpasti, kot da solim pamet, samo Tvoje vprašanje mi asociira na sanacijo posledic, ne vzrokov; če boš ugotovila, zakaj jih grizeš, in to odpravila, potem ne boš nucala nobenega laka. Le-tega se na žalost navadiš in potem iščeš zamenjavo, vsaj pri meni je bilo tako ...

Srečno,

Drejček

Katarina K  

član od: 5.7.2008

sporočila: 2741

17. maj 2009 21:43

drejcek je napisal/a:

nočem izpasti, kot da solim pamet, samo Tvoje vprašanje mi asociira na sanacijo posledic, ne vzrokov; če boš ugotovila, zakaj jih grizeš, in to odpravila, potem ne boš nucala nobenega laka. Le-tega se na žalost navadiš in potem iščeš zamenjavo, vsaj pri meni je bilo tako ...

Srečno,

[prismojeno]Drejček
Jz ne bi lih rekla, da je tako. Res, da je pri grizenju nohtov ponavadi kaj zadaj. lahko pa je tudi samo stres. In npr. tudi kadilci kadijo zaradi tega, da si malo spustijo ventilčke, če lahko tako rečem, pa jim ne pomaga, da to sami vejo, da zakaj kadijo in da se zaradi tega pol, ko to ugotovijo z lahkoto tega odvadijo.( se opravičujem za " klobaso", ma upam, da sem razumljivo napisala) al pa greš kar k psihijatru in pol ugotoviš pravi vzrok, da zakaj grizeš nohte in pol jih pač nehaš grist, ker si odkrila vzrok.+ P.s. lak iz Dm-ja je res ogaben. Sem sinkotu mazala. Katarina K http://katarinak.moj-album.com/

vanjatajnsek  

član od: 6.6.2005

sporočila: 1704

18. maj 2009 9:25

Morda ne bo za verjet - ampak baje ti zapaše okus..... Kakorkoli - v D* in še v kateri drogeriji imajo lak oz. eno tekočino v enaki flaški, kot lake in ja, baje je grozljivo grenkega okusa - moji hčeri sem jih namazala samo dvakrat! in je zaleglo. Ne moreš verjet. Čeprav si je prej grizla nohte oz. bolj obnohtno kožico kar dolgo časa. lp, vanjatajnsek

Roncolino  

član od: 26.3.2007

sporočila: 1464

18. maj 2009 14:04

Meni ni pomagal noben lak...umetni nohti in ko sem ugotovila da jih ne morm zgrist sem obupala.In zdaj imam končno spet lepe in ureje nohte,pa še izživljam se lahko s slikanjem nanje :) Roncolino

nina _  

član od: 31.10.2008

sporočila: 156

19. maj 2009 15:36

Na lak se res navadiš... Malce ogabno, ampak ne zaznavaš več okusa kot tako grozljivega. Meni je pomagala samo trdna odločenost, da jih pač ne bom več grizla in jih ne. Imam pa še vedno (čeprav je minilo že 1 leto) grozne nohte - šibke, kio se neprestano plastijo. Sama sebe moraš mentalno prepričati, da to pač ni v tvojem interesu in se temu z lahkoto odrečeš in se boš. nina _

Riddle  

član od: 15.1.2009

sporočila: 418

19. maj 2009 16:21

tulka je napisal/a:

V DM se dobi lak z nagravžnim okusom

[hrosc-rdec] tulka
to sm jst tud poskusla...pa ni kej dosti pomagalo...po kakšnem dnevu tega nagravžnega okusa nisem niti porajtala...mi je pa tašča (takrat še bodoča tašča) kupila en kilometer lakov, da si bom lakirala nohte. je namreč opazila, da sem "picajzla" okol takih zadev, in da nalakiranih nohtov podobo ne bom kvarila z žretjem le teh hehehe pa je pomagalo ;) Riddle

Veri  

član od: 21.10.2004

sporočila: 4272

19. maj 2009 16:46

Lahko pa enostavno par dni čili režeš brez rokavic in če te bo nekaj časa vsakič peklo, ko boš nesla prste v usta, se boš mogoče odvadila...

majamarko  

član od: 26.9.2003

sporočila: 2565

19. maj 2009 16:48

Veri je napisal/a:
Lahko pa enostavno par dni čili režeš brez rokavic in če te bo nekaj časa vsakič peklo, ko boš nesla prste v usta, se boš mogoče odvadila...
mene to ne bi motilo, bolj v oči se strinjam z vanjatajnsek - po dnevu, dveh sploh ne opaziš več ogabnega okusa, preizkušeno, vse je samo na psihi da sam sebe prepričaš

pe3ca  

član od: 9.1.2009

sporočila: 292

20. maj 2009 12:02

Jaz sem si jih tudi grizla...pa še kako do živega, da so me poterm ful boleli! In potem sem si enkrat enostavno rekla: čuj petra, zaj je pa tega dost. kaj si le mislijo drugi ko vidijo tvoje nohte...in potem ko sem imela nohte oz prste v ustih, sem enostavno šla po ščipalec in si jih hitro poščipala, da nisem imela kaj za gristi. najbolj poceni varianta, pa še delovala je. In posna sem še na to, da sem poleg sebe še dve prijateljici odvadila grizenja. Ena je bila 2 meseca pred poroko, pa je rekla, da si bo dala verjetno umetne nohte delat za poroko. Jaz pa sem jo vsakič, ko jih je imela v ustih udarila po roki in si jih je šla hitro postriči. Stella poskusi z mojo varianto. Ko se zalotiš pri grizenju si jih pojdi takoj postriči. Pa mi piši na moj ZS, kako deluje. LP pe3ca

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti