Evrovizija

Vendelina jr.  

član od: 17.5.2006

sporočila: 9217

17. maj 2009 20:25

Proxy, ti si ena taka humanistka, da me usta bolijo od smeha..... Vendelina jr.

proxima  

član od: 21.10.2003

sporočila: 2514

17. maj 2009 21:04

:)) guilty as charged...

mamaF  

član od: 21.1.2008

sporočila: 3340

17. maj 2009 23:19

Vendelina jr. je napisal/a:
Pojma nimam. To je tak fin ritual, majska evrovizijska soboota ob 9. uri zvečer, dober šov, hude bejbe in depilirani dečki, vsa možna tehnika naenkrat, nič globokega, vendar veliko pozitivnega.Od otroštva dalje.Vendelina jr.

Evo tole je bil včasih tudi moj užitek - ampak od kadar so začeli s temi "predfinali" oz. polfinali sredi tedna, enostavno ne obvladam več vse te logistike (beri tempiranja gledanja TV). In tako sem (zaradi čveka pod našimi limonovci na dvorišču do desete zvečer) na sobotni grande show skoraj pozabila. In pojma nisem imela, kdo je sploh v izboru. Potem sem ulovila še zadnjih par nastopajočih in kratek pregled vseh pesmi.

P.S.(danes sem na ljubem YouTube ponovila zamujeno). Na prvo žogo mi je padla v uho in oko Britanka, za katero se mi zdi, da je poleg Islandke edina izvajala "festivalsko" skladbo. Vse "kao" etno hop cup skladbe mi gredo že močno na živce, prepotentni skakajoči tipčki, kot je bil letošnji Grk tudi ... v glavnem, postajam stara, tečna in klasična

Oblek ne bom komentirala (mogoče jutri, zdaj bi bilo predolgo, ker je bilo vsega preveč - če citiram dear Vendy "too much information", bi pa dodala, da se absolutno strinjam z letošnjim Britanskim konceptom izbora kandidata za nastop. Meni, zoprni tečki, je bila tudi (kljub popolnoma predvidlivi, ziheraški a vseeno lepi skladbi) prisotnost gospoda skladatelja A.L. Webbra na odru zelo všečna! Tokrat dajem Britancem klobuk dol. Pa kot že rečeno - lepa mlada Islandka (v grozni obleki) mi je bila tudi všeč, pa Estonka (punca in pesem tudi še kar), Malta in njena pevka - od moških tekmovalcev pa mi na žalost prav nihče ni ostal v spominu - ne zaradi glasa in ne zaradi stasa. Jih ni čez nogometaše!

 

Aja -pa še ena mojih najljubših Evrovizijskih zmagovalk zadnjega petnajstletja - Norveška (pa ne letošnja)

http://www.youtube.com/watch?v=dfJA3wvcxC8&featu

 

Pa ne me preveč resno jemat - trenutno sem močno pod vplivom angleških resničnostnih šovov in je zato moja presoja malo zamegljena.

 

Mojca

cellnet  

član od: 5.7.2005

sporočila: 566

17. maj 2009 23:25

a ste vsi čisto brez glasbenega okusa? ;) itak, da je bila (in bo) francoska pesem edina poslušljiva! @vendelina v živo je šele tisto pravo! ;) cellnet

Vanja_v_ZDA  

član od: 14.11.2008

sporočila: 6079

17. maj 2009 23:29

MamaF, tole pesem v linku poznam iz drugega vira, namreč prvega Shrek filma...

Vanja

mamaF  

član od: 21.1.2008

sporočila: 3340

18. maj 2009 1:09

proxima je napisal/a:
Jaz sem najbolj tripnila na Albanko (sicer menim, da bi bilo treba njenega stilista razcetveriti, koreografa pa ustreliti ob zori), takoj za njo pa GB (ravno dovolj prepoznavni ALW).lp, proxima

Proxima, slučajno veš, a tisti Povodni mož, ki se je Albanki motal pod nogami je del scene, koreografije ali česa drugega? Čisto zaradi kazni sprašujem, hehe.

Vsekakor bi scenaristi Evrovizijskega šova morali nujno prepovedati vstop na oder vsem pošastim, pravljičnim grdobcem, stripovskim junakom in takelim povodnim možem s kapuco čez glavo

Mojca

anamarija1  

član od: 19.8.2005

sporočila: 5381

18. maj 2009 7:32

Jaz pa že dva dni jočem, ker ni zmagala Danska, daleč najboljša za moje okuse, takoj za Dansko pa bi uvrstila Estonko, lepa pesem in tudi lepa izvajalka! Tudi nemška skladba je bila nekaj posebnega.

Norveška pa žal sem jo že patktat posušala pa mi ne gre in mi ne gre, izvajalec pa nič posebnega.

Ni kej, drugo leto se moram prijavit... da bo Evrovizija podobna Evroviziji...

 

Anamarija

STANEJ  

član od: 4.9.2006

sporočila: 186

18. maj 2009 7:58

Anamarija ne jočeš se samo ti , tudi moja hčerka je navijala za Dance. Moj vrstni red pa je bil: Norveška, Azerbedjžan, Danska . Sem prav vesela , da je zmagal moj favorit. Mi je že na predizboru padla v uho. Vsak ima svoj okus. lp STANEJ

Gigi_84  

član od: 26.8.2008

sporočila: 331

18. maj 2009 8:27

Evrovizijo gledam vsako leto, tudi meni je to nek ritual. Ponavadi potem še 3 dni obupujem nad kvaliteto pesmi in okusom Evropejcev, ampak vseeno, brez tega ne gre :) Tudi meni so bile letos pesmi še kar presenetljivo prebavljive, ene malo manj, druge bolj. Hvala bogu letos ni bilo nekih wannabe metalcev iz skandinavskih dežel, čeprav so Finci namesto tega poslali slabo kopijo DJ-Boba ... Porazno. Pa še kaka cvetka bi se našla. Edini komad, ki mi je takoj prišel v uho je bila Bosna - nekako mi ta melos paše :) Vrhunec vsega, pa je že nekaj let zapored naš Peter Poles, ki je v zadrego spravil oba voditelja :) Njegova minuta tišine je bila fenomenalna :) Če že ne pridemo v finale, imamo vsaj Polesa, da malo razburka dogajanje. Gigi_84

ZAČETNICA  

član od: 2.2.2007

sporočila: 1985

18. maj 2009 9:14

Meni je dobra tista muzika, kjer začnem pozibavati z nogo/rameni/boki... To se je zgodilo pri Azerbajdžanu. Začetnica

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti