Popestritev torte (nutella)

Somaya  

član od: 17.1.2008

sporočila: 57

tema odprta - 16. maj 2009 12:16 | ogledi: 22.089 | odgovori: 16

Še danes moram naresti torto. Želje so bile večinoma enoglasne - torta Nutella! Saj je res super torta, a želim si, da ne bi vsakič jedli popolnoma isto. Če ne zaradi okusa, tudi zato, ker se jaz rada igram in sučem po kuhinji..

Torej, moje vprašanje je, kako bi lahko popestrila torto. Da bi namesto 3 plasti nutelle in smetane nadomestila eno z drugo kremo? Katero? Če lahko kaj dodam v maso - sadje, likerje, dodam plast, ...?? Rada bi ideje, izkušnje.. karkoli je dobrodošlo!

(Banano sem že probala dati zraven, pa mi ni bilo všeč.)

Somaya

anamarija1  

član od: 19.8.2005

sporočila: 5381

16. maj 2009 12:28

Jah, Somaya, to ti odgovori lahko le Sjorca, če že ni kam šla.....

 

Ku ku Sjorca!

 

lp!

Anamarija

RadaJem  

član od: 12.6.2006

sporočila: 1338

16. maj 2009 12:44

Jaz bi dodala višnje, se mi zdi, da bi se lepo dopolnjevali okusi. RadaJem

magnolija  

član od: 16.4.2006

sporočila: 688

16. maj 2009 12:48

Jaz jo ta trenutek pečem in bom dodala sveže jagode. Mmmmmmm magnolija

aby  

član od: 18.5.2008

sporočila: 539

16. maj 2009 12:55

Sem imela isti 'problem' kot Somaya. Pri nas vedno vsi hočejo torto Nutella. Pa je meni že malo postalo dolgčas.. in sem zadevo malo popestrila, tako da lahko iz izkušenj povem - vložene višnje super pašejo (samo jih moraš fino odcedit), jagode pa še bolje! Nihče se ni pritoževal aby

Vendelina jr.  

član od: 17.5.2006

sporočila: 9217

16. maj 2009 14:33

Višnje in nutella je preveč močnih okusov naenkrat, ki tepejo drug drugega in ne pridejo do izraza....too much information. Osnovni recept je čisto dodelan in ni razloga, da bi se kaj dodajalo, odvzemalo. Razen, če bi na vsak način sesula dober recept. Tudi pleme si želi to torto, ergo naredi TO torto. Za eksperimentirat je pa toliko drugega....Pa tule je toliko receptov. Vendelina jr.

Atina  

član od: 29.11.2004

sporočila: 3792

16. maj 2009 14:49

Jaz sem od ene KulSlo članice dobila idejo, da sem v osnovno kremo dodala mlete lešnikove napolitanke in tako dobila neke vrste Ferrero Rocher torto. Sem pred kratkim sprobala in je dobro!

Atina

vanjatajnsek  

član od: 6.6.2005

sporočila: 1704

16. maj 2009 14:52

Jaz si torto popestrim tako, da si svoj kos posujem z mleto "Barkavo" - meni je famozen okus. Tako si tudi izboljšam običajne čokoladne torte. Morda pa narediš veliko omake iz malin, jo ohladiš in jo zraven torte ponudiš, kot polivko - tisti ki si jo bo želel si jo bo dodal na svoj krožnik - tisti ki ne, pa pač ne. lp, vanjatajnsek

Somaya  

član od: 17.1.2008

sporočila: 57

16. maj 2009 21:50

Ah vandelina, popolnoma pričakovano od tebe, a hvala za zareeeeees dober nasvet in ideje... torej, naredila sem torto in v zgornjo plast kreme dodala še nekaj drobljenih piškotov, ki so od bajadere ostali. Biskvit pa sem namočila z vanilijevim sirupom (in vodo). Všeč mi je tudi ideja z jagodami... takoj pomislim na jagode oblite s čokolado mmmm.. pa sam bo kmalu naslednji rojstni dan Somaya

Kitanna  

član od: 16.12.2008

sporočila: 116

17. maj 2009 13:54

Ali pa v kremo vmešaš mlete lešnike in imaš Bačo torto, ki je tudi v bazi receptov. Lp Kitanna

šjorca  

član od: 22.12.2003

sporočila: 233

17. maj 2009 22:14

Anamarija1 me heca...hahaha.....ampak sem še v "enem kosu" :PPPP .... torej.....mi ponavadi "zmučkamo" samo grobo nasekljane lešnike v kremo, ampak je treba imet zmerno roko, ker rata krema kar preveč suha....tako da z njimi ne pretiravamo... Kar se tiče torte ferrero roche.....napolitanke se napojijo preveč s kremo in ratajo mehke, tako da potem ni isti efekt.....zato jaz kupim tiste čokoladne vafeljčke v Eurospinu ki zaradi čokolade ostanejo hrustljave in potem je to TO... mnjamsi... Drugače pa kakšna panna cotta ali pa mlečna krema v en sloj, pa krema nutella v drugega...

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti