Sladice brez jajc????

cellnet  

član od: 5.7.2005

sporočila: 566

15. maj 2009 21:25

@mai moja babica je imela težave z žolčnikom in je imela tudi res rigorozno dieto, zato smo eksperimetirali tako: - namesto maščobe enaka količina nesladkane jabolčne čežane - namesto jajc 3 žlice vode + 1 žlica mletega lanu (gre tudi 3 žlice vode + 1 žlica škroba) domnevam, da ne sme jesti niti beljakov. če lahko je beljake, vzameš za 2 jajci 3 beljake, vendar mislim, da pri resni dieti tudi beljaki niso dovoljeni. kakšen recept se posreči in kakšen propade... :) skratka eksperimetiraj. zelo dobri so bili piškoti iz ovsenih kosmičev (skodelica je 2,5 d): 1 skodelica ovsenih kosmičev 1 skodelica moke 1/2 žličke pecilnega praška 1/2 žličke soli pol skodelice jabolčne čežane 3/4 skodelice sladkorja 3 žlice vode + 1 žlica mletega lanu 1 žlička vanilje kosmiče, moko, pecilni in sol zmešaš v skledi čežano, sladkor, nadomestek za jajce in vaniljo zmešaš in vmešaš suhe sestavine narediš 24 kroglic, ki jih sploščiš v piškote (v pečici se skoraj nič ne razlezejo) pečeš 15 min na 175 oC 5 minut naj počakajo na pekaču, ker so zelo mehki, nato jih ohladiš do konca na rešetki cellnet

mai  

član od: 2.3.2007

sporočila: 447

16. maj 2009 16:30

Danes sem spekla Aljaževe piškote in mami je bila presrečna. Pravi, da tako dobrih piškotov še ni jedla. Kako je kaj, česar dolgo nisi jedel, lahko najboljšega okusa!!! Hvala vam za nasvete!!!! jana

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15821

16. maj 2009 17:37

Ja, jaz se spomnim moje krize in dejstva, da so bili albert keksi daleč najboljša sladica ... Pa kuhana piščančji file fantazija od mesne jedi. Mamamia mamamia

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
malo za hecNikita
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti