Okraševanje torte

tejch  

član od: 27.3.2008

sporočila: 141

tema odprta - 15. maj 2009 9:25 | ogledi: 2.967 | odgovori: 1

Živjo!

Fantu sem bom danes spekla torto in bi mu jo rada malo bolj izvirno okrasila. Ker je zagrizen motorist, bo tema okrasitve zagotovo nekaj v tem smislu. Razmišljala sem, da bi dala njegovo sliko iz dirke na hostijo in ostalo (rob torte) okrasila s smetano v motivu ciljne zastave - črno/bela kombinacije, podobno kot na tej sliki http://img199.imageshack.us/my.php?image=racecarpicture08 Mislim, da bi mu bila hostija všeč, ker tega sploh ne pozna in mu bi bilo nekaj novega. (plus točka zame :) Problem se pojavi le v tem, da nimam pojma, kako bi dejansko obarvala oziroma dosegla črni del zastave?! Sem bolj skeptična glede tega...

Opcija je, da bi oblikovala torto v obliki motorja, ampak se bojim, da ne bom kos tej nalogi. Morda s tičino? Definitivno pa ne bi rada dala na torto dejanskega motorja (igračke), ker takšnega kot ga ima on ne najdem nikjer.

Kakršnakoli druga ideja več kot dobrodošla! :)

tejch

Katarina K  

član od: 5.7.2008

sporočila: 2741

15. maj 2009 10:09

Ena od varjant je, da jo premažeš z smetano in pol daš čokoladne ploščice namesto črnih kock na zastavi. Mislim, da se da v lidlu, al kakšni taki podobni trgovini dobiti take tanke čokoladne plošlice z temno čokolado. Bo treba malo poiskat. Drugače, bi se po mojem dalo tudi narisat črne kocke z prelivom za sladoled- čokoladnim. Gor pa daš hostijo kot si imela namen. Ampak, če sem prav razumela, komaj razmišljaš o hostiji in je še nimaš doma. Torto bi pa že danes rada naredila. Je boljše, če se par dni prej spomneš kaj boš delala, pa nabaviš materijal, je veliko lažje. Jaz itak cel teden v naprej ne morem spat in še ponoči študiram kako bom torto okrasila. Katarina K http://katarinak.moj-album.com/

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Anemiilat
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti