Naši poslušalci čestitajo in pozdravljajo

Vendelina jr.  

član od: 17.5.2006

sporočila: 9217

16. maj 2009 14:53

Proxy, bravo za Kviskoteko. Vendelina jr.

karlinka  

član od: 1.2.2008

sporočila: 181

16. maj 2009 15:18

Ja, Kviskoteka je bila in, vsaj zame, ostala pojm dobrega TV kviza in podobnih oddaj. Večina licenčnih zadev se skrije pred njo. Mislim, da smo jo množično gledali tudi Slovenci. Meni ni ušla nobena, če sem le bila doma. karlinka

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15820

16. maj 2009 17:27

karlinka je napisal/a:
Ja, Kviskoteka je bila in, vsaj zame, ostala pojm dobrega TV kviza in podobnih oddaj. Večina licenčnih zadev se skrije pred njo. Mislim, da smo jo množično gledali tudi Slovenci. Meni ni ušla nobena, če sem le bila doma. karlinka
Jaz sem bila tudi kot pribita pred TV, ko je bil ta kviz. Res so znali. O linku do Dnevnika - fenomenalno. Pronicljivo, duhovito. Danes pa Oli in Karapandža, malo nostalgije, četudi je vegeta že malo mimo (čisto pa vseeno še ne). Mamamia mamamia

mamaF  

član od: 21.1.2008

sporočila: 3340

16. maj 2009 18:27

karlinka je napisal/a:
Ja, Kviskoteka je bila in, vsaj zame, ostala pojm dobrega TV kviza in podobnih oddaj. Večina licenčnih zadev se skrije pred njo. Mislim, da smo jo množično gledali tudi Slovenci. Meni ni ušla nobena, če sem le bila doma.

karlinka
Mojca

Atina  

član od: 29.11.2004

sporočila: 3792

18. maj 2009 0:00

karlinka je napisal/a:
Ja, Kviskoteka je bila in, vsaj zame, ostala pojm dobrega TV kviza in podobnih oddaj. Večina licenčnih zadev se skrije pred njo. Mislim, da smo jo množično gledali tudi Slovenci. Meni ni ušla nobena, če sem le bila doma. karlinka

Jaz sem bila še OŠ šolarka takrat, pogrnila bi na 90 % (ali več) vprašanj, a vseeno so bili četrtki (no, če me spomin ne vara) rezervirani za Kviskoteko. Meni osebno je bila najbolj všeč 'igra asocijacija', kjer sem tudi jaz kaj ugotovila, pa 'igra detekcija'.

Atina

mambica  

član od: 29.9.2007

sporočila: 532

18. maj 2009 14:05

Še lahko tudi mlajši kaj izvemo o tej Kviskoteki? Prvič slišim... Kuharskih oddaj z Oliverjem Mlakarjem se še spomnim (medlo, bila premajhna), tega pa sploh ne. ˇ^~ˇ^~ˇ^ˇ~˘˘^^ Sporočilo je spremenil(a) mambica dne 18. 2009 14:07

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15820

18. maj 2009 14:14

Mambica, Kviskoteka je bil en izjemno dober kviz, ki ga je pripravljala takrtna TV Zagreb. Oliver Mlakar, izjemno uglajen gospod finih manir in izbranega jezika (tudi takšni so bili v tistih časih) ga je vodil, tekmovalci so pa šli skozi izredno stroga sita preverjanja znanja. Tudi vprašanja na kvizu so terjala izjemno visoko raven znanja z različnih področij, od sreče je bilo odvisno mroda le to, da ti je kakšno vprašanje bolj ustrezalo od katerega drugega. Morda smo te oddaje tako vpijali tudi zato, ker ni bilo toliko tujih Tv postaj, da bi si še kako drugače krajšali čas, čeprav je tudi res, da si se ob teh kvizih lahko veliko naučil. Za popestritev je bila še igra detekcije, ko je bilo treba uganiti, kateri od gostov v oddaji je prava oseba (na začetku so povedali, za koga gre, kaj ta oseba počne in podobno, potem pa so tekmovalci z vprašanji, ki so jih zastavljali trem osebam, morali ugotoviti, katera od teh treh oseb v studiu je ta). Morda bi se na kakšni interentni strani dalo najti še kaj več. Mamamia mamamia

mambica  

član od: 29.9.2007

sporočila: 532

18. maj 2009 14:17

Hvala, mamamia. Na YouTubu je pod Kviskoteka kar nekaj posnetkov, vendar s srbske televizije. No, se popravljam, sem našla tudi nekaj starih posnetkov, iz 80-ih. ˇ^~ˇ^~ˇ^ˇ~˘˘^^ Sporočilo je spremenil(a) mambica dne 18. 2009 14:20

Vendelina jr.  

član od: 17.5.2006

sporočila: 9217

18. maj 2009 14:31

http://bubasvabe.blog.siol.net/2007/06/21/kviskoteka/ Drugače je pa na guglu veliko o tem šovu, ki ga je potem za nekaj časa obudila TV Nova, ki pa je pri nas skoraj ne lovimo. Kviskoteka je bila zakon po moje celo desetletje. Ob četrtkih zvečer smo gledali takratni RTZ-jev prvi program in Oliverjeve voditeljske bravure in tja so prišli tisti, ki so bili hodeče zakladnice splošne izobrazbe. Tam niso diskriminirali humanizma in tehnike, tam je bilo treba znati vse in hitro reagirati. Je pa stvar "mlajšosti" v primeru Kviskoteke odvisen deloma od emšota, deloma pa od celotne družinske dinamike. Npr, Goran Vojnović je letnik 1981 in mu je totalno jasno, kaj pomeni iztočnica "osoba A, predstavite se" in tudi ve, kaj pomeni "ulažem kviska" (ker se to da razbrati iz kolumen), so pa tudi kakšno leto starejši ljudje, ki jim referenca na Kviskoteko čisto nič ne pove. Se mi smilijo. Kot imam nekaj sočutja za mlade ljudi tam od letnika 1984 naprej, ki niso imeli v šoli srbohrvaščine, ki se niso šli pionirčkov, ki niso nikoli zadrhteli ne na "ima neka tajna veza" in ne na "košulja plava nek umjesto tebe diše", ki niso gledali dokumentarcev Ivana Hetricha takrat, ko jih je izdelal in ki so premladi, da bi štekali finte Marodićevih nadaljevank in Šijanovih filmov in ki v časih, ko je bila postava Ekatarine Velike še živa, še niso kupovali ne kaset, ne vinilk in ne cedejev ..... Vendelina jr.

mamaF  

član od: 21.1.2008

sporočila: 3340

18. maj 2009 15:04

Vendelina jr. je napisal/a:
http://bubasvabe.blog.siol.net/2007/06/21/kviskoteka/Kot imam nekaj sočutja za mlade ljudi tam od letnika 1984 naprej, ki niso imeli v šoli srbohrvaščine, ki se niso šli pionirčkov, ki niso nikoli zadrhteli ne na "ima neka tajna veza" in ne na "košulja plava nek umjesto tebe diše", ki niso gledali dokumentarcev Ivana Hetricha takrat, ko jih je izdelal in ki so premladi, da bi štekali finte Marodićevih nadaljevank in Šijanovih filmov in ki v časih, ko je bila postava Ekatarine Velike še živa, še niso kupovali ne kaset, ne vinilk in ne cedejev .....Vendelina jr.

Tudi meni je kar malo žal za te generacije oz. njihovo neobvladovanje jezika naših sosedov ... še posebej, ko jih na hrvaški obali poslušam, kako vrstniki, Slovenci in Hravati med sabo govorijo .... angleško. Ne, ni hec, to sem že dostikrat doživela.

Na srečo sem rojena v začetku sedemdesetih in Kviskoteka je bila ena redkih stvari, zaradi katerih so mi doma dovolili ostati pred TV po deveti uri zvečer (med delovnim tednom) - vsak četrtek.

Moja najljubša je bila "Igra detekcije" (BTW - se spomnite, ko so imeli enkrat v studiu našega "dobrega človeka iz Negove, Ivana Krambergerja?).

Oliver Mlakar je pa v tem žanru, vsaj zame, še zmeraj nepresežen.

 

 

Mojca

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti