Paradižnikova solata

kobra 1  

član od: 15.6.2006

sporočila: 1881

13. maj 2009 20:53

....  dodaš konzervo tune, ... v sezoni čemaža ga obilno dodam, .... skratka, lahko kombiniraš karkoli

kobra 1

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17786

13. maj 2009 20:55

elaphus je napisal/a:

Nekje (pa se ne spomnim več, kje je to bilo ), sem dobila ene cvetove bazilike ali nekaj podobnega, namočeno v olivnem olju. Stresem to na paradižnik, narezan na rezine in dam na mizo! Gorje, da ne bi nikdar naredila tega!!! Od takrat naprej vsi, še posebno najstarejši družinski član, furt na furt zahtevajo ta zvarek na paradižniku. Je pa res dobro, da si vse prste obližeš!

LPcervus

Ja, zanimivo.....tudi jaz poznam to varianto. In je res dobro. da nimava iste dobaviteljice?  Prava bazilika v obeh barvnih različkih že raste, prvi cvetki se odpirajo, spet bo kmalu bera...............pa stare zaloge je tudi še kaj.........

rimljanka - zasebno mnenje

Longeta  

član od: 6.3.2007

sporočila: 40

13. maj 2009 21:17

O hvala za ideje... Ko sem prebrala tele vaše specialitete, sem ugotovila, da to malo skup namešate, potem pa nekej rata. No to sem danes naredila tudi jaz. Poleg paradajza, paprike, čebule, sem dodala kumaro, navaden sir, poli salamo, vse narezano na kocke, in poper in vse zalila z bučnim oljem in jabolčnim kisom. To smo pojedli en dva tri in vsi so se strinjali, da bomo to še ponovili. LP Longeta

rolada  

član od: 4.8.2006

sporočila: 287

14. maj 2009 6:36

Včasih dodamo na paradižnikovo solato koruzo, tudi jajček trdo kuhan je odličen, pa nasekljan drobnjak, pa..... idej res ne zmanjka. Vsakdo najde kaj zase. lp rolada

daga  

član od: 18.5.2007

sporočila: 1410

14. maj 2009 20:16

Mi imamo pa nadvse radi paradižnik, kumare in kuhan krompir, vse zrezano na zelo tanke rezine, soljeno, popoprano in prelito z nežnim kisom in olivnim oljem, včasih dodam še na tanke lističe nerezano čebulo. In še: paradižnik,nariban parmezan , sol, poper, olivno olje, kisa ne uporabim, ker je že sam paradižnik dovolj kisel. daga Sporočilo je spremenil(a) daga dne 15. 2009 10:27

Iskra  

član od: 15.3.2008

sporočila: 90

14. maj 2009 23:31

Jaz dam na paradižnikovo solato velikokrat namesto olja gor kar malo odcejano konzervo tune ali pa vložene artičoke ali koruzo. V sezoni pa včasih nanjo narežem tudi rdečo redkvico. Vedno pa je seveda obvezna bazilika ali petešilj. Iskra Sporočilo je spremenil(a) Iskra dne 14. 2009 23:35

Atina  

član od: 29.11.2004

sporočila: 3792

15. maj 2009 0:21

Jaz sem pa danes otvorila sezono paradižnika. Privoščila sem si ga v 'natur' solati: paradižnik, sol, olje, kis. Pa seveda kruh, ki ga pomakam v obilno tekočino. Drugače pa imam najraje s še kakšno papriko, pa kumaro, koruzo, drugega ne dodajam.

Atina

onija  

član od: 21.11.2004

sporočila: 99

15. maj 2009 8:11

Jaz pa včasih naredim tudi tako, da : prepražim sončnična semena in jih ohladim, odcedim konzervo tunine. Paradižnik narežem na rezine, dodam prvi dve sestavini, Cottage cheese, pokapljam z olivnim oljem in premešam. Zraven paše kak polnozrnat kruh. Lahko uporabiš kot dodatek kakemu mesu z žara ali pa kot samostojno jed (recimo malica)

onija

Kyara  

član od: 24.5.2006

sporočila: 2384

15. maj 2009 9:01

Jaz delam vse možne variacije. Našim je najboljša tale:

Na tanke kolobarje narežem paradižnik in ga lepo zložim po  zelo velikem krožniku, gor dam malo nasekljanega česna in narezano rukolo. Posolim in naredim nasledno plast. Vmes dam še kolobarje kumare ki jo posipam s koprcem. To ponavljam vsaj 3-4x. Nato jo dam v hladilnik in pred uporabo prelijem s čistim domačim bučnim oljem. Njami!

Radi pa imamo tudi šopsko in seveda v vročini solato s posebno in jajci, papriko, kumarami in obveznim paradižnikom, zraven pa srbski sir in črni kruh s kajmakom.

Kyara

Julya  

član od: 9.12.2004

sporočila: 3277

15. maj 2009 14:05

mambica je napisal/a:
klavdijaB je napisal/a:
nasja, v naših koncih se dela paradižnikova solata z bučnim oljem in BREZ kisa.klavdija
Pri nas enako.ˇ^~ˇ^~ˇ^ˇ~˘˘^^

 

Jaz sem imela eno sodelavko, ki je trdila, da na paradižnik dajejo kis samo alkoholiki.

Julija

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti