Paradižnikova solata

Longeta  

član od: 6.3.2007

sporočila: 40

tema odprta - 13. maj 2009 15:19 | ogledi: 20.494 | odgovori: 29

Ja mene pa zanima, če imate kakršne koli ideje kako še drugače pripraviti paradižnikovo solato->kakšni dodatki, da ni samo paradižnik, paprika in čebula.

Hvala za vaš odgovor in lep dan še naprej.

Longeta

Longeta

anamarija1  

član od: 19.8.2005

sporočila: 5381

13. maj 2009 15:35

Narediš šobsko solato na Primorski način: paprika, kumare, paradjaz, feta sir, sol in oljčno olje in kis(malo) mmmmmmm. Sicer pa jaz imam najraje paradižnikovo solato s paradižnikom zabeljeno z bučnim oljem.

Anamarija

 

Ta IE6 je prav megadela kar se mu zazdi...

Sporočilo je spremenil(a) anamarija1 dne 13. 2009 15:37

ninkica  

član od: 31.10.2008

sporočila: 632

13. maj 2009 15:36

živjo longeta,jaz ponavadi še dodam na kocke narezano mozzarelo(sir),naribam bučko in narežem na kocke kumaro,papriko,čebulo in potem naredim solato z olivnim oljem,balzamičnim kisom in soljo. Lahko se pa tudi dodajo začimbe kot so bazilika,peteršilj,drobnjak,.. ninkica

lidka  

član od: 16.12.2002

sporočila: 3690

13. maj 2009 15:42

Z mocarello, feto, rukolo, olivami, kaprami... Jaz dam češnjeve paradižnike tudi med zeleno solato. lidka [sonce]

tulka  

član od: 9.8.2008

sporočila: 2960

13. maj 2009 16:16

Paradižnik narežem na tanke rezine, posolim. Te rezine prekrijem s tankimi rezinami mocarele (male mocarelice za češnjev paradižnik in velike za normalnega). Vse skupaj zložim tesno skupaj; nato prekrijem s plastjo kisle smetane (lažja varianta je jogurt) ter po vrhu pokapljam balzamični kis, olivno olje, nameljem malo popra štirih barv ter čez vse to vržem na trakce narezano baziliko. Uspešnica. Če se ne motim, je iz Jamiejeve knjige.

tulka

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15820

13. maj 2009 16:23

Paradižnik, olivno olje, česen, bazilika, malo popra. Ali tudi brez popra in česna, zato pa kapre. Večinoma bučno olje in sesekljane bučnice. Mamamia mamamia

silva  

član od: 1.10.2002

sporočila: 871

13. maj 2009 16:33

Pri meni ni treba, da je češnjev paradižnik, narezanega na krhlje in rahlo soljenega dam po vrhu zelene solate za okras in okus.

Da se ga uporabiti tudi v različnih "sestavljenih" solatah.

V bazi je ogromno odličnih receptov.

neznan uporabnik

13. maj 2009 17:16

paradižnik s kislo smetano oz. jogurtom, količina po okusu. samo narezan na koščke, posoljen, počakaš par minutk, da sok spusti in potem imaš toč. skor ni važn kakšen kruh pomakaš. tole sta bili enostavni varijanti, tiste zgoraj so pa vse za prste obliznit, sem vse sprobala. ojoj, ampak najboljši je pa tist paradajz k smo ga včas narabutal in je dišal tam pri peclju... in pojedli kot jabolko. japaja

klavdijaB  

član od: 31.3.2004

sporočila: 952

13. maj 2009 17:18

dodaj še čičeriko, lečo, (pa seveda baziliko, kot so ti svetovale) klavdija

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti