Prigrizki

LENČA  

član od: 30.5.2006

sporočila: 354

13. maj 2009 16:04

Mislim, da se dobro obnesejo tudi kakšne stvari iz kvašenega testa- rogljički, potica- kakšna pehtranova s skuto , buhteljni , super so tudi kakšni navadni domači piškoti, brez čokolade. Sicer tudi jaz ne bi komplicirala, vsak naj si sam pripravi malico, kakšen sendvič, pa kakšno jabolko, pa piškote, da lahko malo razdeliš še drugim, frutabela je tudi skoraj obvezna, kakšne rozine, če se kdo preveč izčrpa (aja, vi ne boste imeli velikih fizičnih naporov) pa predvsem tekočino, no pa včasih paše kakšen ta kratek. Takole je pri nas napolnjen nahrbtnik s hrano kadar pač gremo kam , največkrat v hribe. LENČA http://lencaa.moj-album.com/album/15731661/

RadaJem  

član od: 12.6.2006

sporočila: 1338

13. maj 2009 16:57

Dve stvari priporočam: kvašene rogljičke z različnimi slanimi nadevi (sir+šunka, samo sir, tuna+paradižnikova omaka ipd) - v bazi je veliko odličnih receptov, če se ti ne da delati rogljičev, lahko oblikuješ kroglice ali štručke, pa žitne ploščice. Žitne ploščice imaš fertik v 10 minutah: 1. V litoželezni ali teflonski ponvi na suho popražiš ovsene kosmiče, mandlje, arašide, laneno seme, sezam, sončnično in bučno seme itd (po želji lahko spustiš karkoli od naštetega ali še kaj dodaš). Samo toliko, da zadiši. 2. V posebni posodi segreješ maslo, med, rjavi sladkor in malo cimeta, da nastane tekoča lepljiva zmes. Medu, masla in sladkorja daš v približno enakih količinah. 3. Zmešaš suhe in mokre sestavine in dobro premešaš. Če želiš, lahko dodaš kakšno suho sadje ali corn flakes, ki se ti valja nekje v omari. 4. Na pekač ali kakšno drugo ravno površino daš peki papir, ki mora biti dvojne dolžine, nanj streseš lepljivo maso, po želji potreseš gor naribano čokolado in prepogneš preostali del papirja čez maso. Dobro potlači in poravnaj, da boš dobila ravno "ploščo". Če si dala gor čokolado, se bo le-ta raztopila. 5. Ohladi v hladilniku in ko se strdi, razreži na majhne kose. Režeš najlažje tako, da z nožem ne žagaš, temveč se nanj nasloniš. Poskusi, meni so zelo dobre. Pa še ena ideja: slanci iz baze. Zadnjič sem jih delala in so super. Lepo se imejte. RadaJem Sporočilo je spremenil(a) RadaJem dne 13. 2009 16:58

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
MOJ vrtTrixi
Kaj danes za zajtrkjohana
malo za hecNikita
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti