Belušni grah

NADIN  

član od: 19.12.2005

sporočila: 34

tema odprta - 13. maj 2009 8:32 | ogledi: 4.844 | odgovori: 4

Pozdravljeni !

Ali se kje v Sloveniji dobi seme belušnega graha?Zasledila sem ga v eni knjigi o vrtu.

Lep dan želim !

NADIN

Nasja  

član od: 10.6.2003

sporočila: 815

13. maj 2009 14:04

Ne da bi vedela...

Jaz sem ga lani naročila v Nemčiji:

http://www.garden-shopping.de/shop/artikel_1002

Nakup po pošti in s kartico brez problemov. Ampak menda jim ga je letos zmanjkalo.

Rastlina pa - vsekakor zanimiva, lepo cveti; tudi plodovi zanimive oblike.

Okus nič posebnega, hitro postanejo stari in trdi, tako da je res treba pobirati čisto majhne.

Skratka, bolj za zabavo kot za kulinarične užitke.

Nasja

Sporočilo je spremenil(a) Nasja dne 13. 2009 14:08

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17785

13. maj 2009 14:24

Mimogrede, to ni grah. Ustrezno ime je škrlatna smiljkita (Tetragonolobus purpureus).

   Od tukaj. 

rimljanka - zasebno mnenje

Nasja  

član od: 10.6.2003

sporočila: 815

13. maj 2009 14:58

 Hvala, sem že iskala slovensko ime. A mogoče lahko poveš še kaj, npr. a ima kake slovenske naravne sorodnice? Smiljkita se mi sliši čisto neznano, ampak o botaniki pač nimam veliko pojma.

Hvala in lp,

 

Nasja

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17785

13. maj 2009 17:21

Seveda ga ima, Tetragonolobus maritimus, rumenocvetna smiljkita je to. Njena nahajališča: Slovenska Istra (flišni del), nekaj malega v Brkinih, ob Vipavi, zgornji tok save do Ljubjena in eno nahajališče ob Dravi, nekje blizu Maribora.  

Tole je, od tukaj vzeta slikca: Tetragonolobus maritimus  Tetragonolobus maritimus Ni računati na njeno užitnsot, že zaradi redkosti ne.

rimljanka - zasebno mnenje

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti