Kako roladi ohraniti lepo kožico

mslabetka  

član od: 29.1.2003

sporočila: 99

tema odprta - 12. maj 2003 12:53 | ogledi: 7.396 | odgovori: 10

LEP POZDRAV VSEM!

dRAGI PRIJATELJI, PROSIM ZA ZANESLJIV NASVET, KAKO ROLADO, KI SEM JO

VZELA S PEKAČA, IN OBRNILA NA Z KRISTALNIM SLADKORJEM POTRESENO SUHO SERVIETO ZVIJEM IN KDAJ ODVIJEM, DA KOŽICA OSTANE NA ROLADI?

iMAMO VELIKO SLAVJE , IN OLUPLJENA ROLADA NI RAVNO STVAR S KATERO BI SE GOSPODINJA HVALILA.

MARY

rebecca  

član od: 19.3.2002

sporočila: 2739

12. maj 2003 17:56

Kaj pa ce jo zvrnes na peki papir? Mislim (nisem pa popolnoma prepricana) da skorja ne odstopa. LP, R.

Loni  

član od: 12.12.2001

sporočila: 7859

13. maj 2003 9:16

Ne vem, ampak jaz jo obrnem na vlažno in s sladkorjem posuto krpo, če kaj pomaga. Do sedaj še nikoli nisem imela težav z odstopanjem skorjice. LP Loni

neznan uporabnik

13. maj 2003 9:57

Pozdravljena! Mogoče pa je problem v peki. Lahko je rolada premalo pečena in zato prenežna, pa se skorica ne obdrži na pecivu. Kakšna minutka več v pečici bi morda pomagala. Lahko pa je tudi naslednja stvar. Vročo rolado zavijemo v prt ali peki papir, nato pa jo pustimo da se malo pohladi. Sopara se zadrži v prtu in roalda je mokra, zato se trga. Jaz sem se nadloge rešila tako, da sedaj rolado ohlajam v prtu ki dobro pivna tekočino in na rešetki, da se hladi in diha testo tudi od spodaj. Lep pozdrav! Sabina Sabina Deržek

mslabetka  

član od: 29.1.2003

sporočila: 99

13. maj 2003 10:08

HVALA PUNCE! Koliko časa se sme ohlajati rolada zavita v mokro ali ??? suho?? servieto? (samo malo ali do hladnega??) Ali je servieta zelo posuta s sladkorjem? Drugače pša je rolada pri meni najraje presuha in preveč pečena, sploh v enem vogalu (pečica!!). Moja skorja je včasih super, včasih pa ostane na prtu. Na pomoč? LP Marinka MARINKA

Rebeka  

član od: 1.10.2001

sporočila: 563

13. maj 2003 12:25

Jaz pečem rolado na peki papirju, ki ga prej zelo natanko namažen z margarino. Ko je rolada pečena, kar s papirjem vred zvijem in pustim kakšno uro - odvisno kako se mi mudi. Peki papir namažem samo pri roladi, da je skorjica res lepa in se slučajno kje ne prime. Rebeka

Loni  

član od: 12.12.2001

sporočila: 7859

13. maj 2003 12:51

Jaz jo tudi pečem tako kot Rebeka, samo da jo potem takoj zvrnem na servieto. Navadno počakam, da se ohladi. Oziroma ta čas pripravim nadev, včasih biskvit naredim vnaprej in ga naslednjega dne samo namažem. S sladkorjem sem pa bolj šparovna, sploh ga pa velika večina potem ostane na servieti. Čau, Loni

mslabetka  

član od: 29.1.2003

sporočila: 99

13. maj 2003 13:30

DRAGA REBEKA! KAJ pomeni mazanje peki papirja samo pri roladi. Zdaj smo že pri takih finesah... Ali to pomeni po vsej površini peki papirja, zelo na tanko?? fenks... MARINKA

Rebeka  

član od: 1.10.2001

sporočila: 563

14. maj 2003 10:59

Marinka Peki papir namažem po vsej površini zelo na tanko. Pri drugih vrstah peciva ga ne mažem, ampak samo pri roladi, da je skorjica lepa. Razumljivo? Rebeka

kuhalnica  

član od: 14.1.2003

sporočila: 10

15. maj 2003 7:05

Če se ti pa ponesreči, rolado premažeš s smetano ali pa preliješ s čokolado...raznimi prelivi, uporabi domišlijo... Pa prijetno slavje kuhalnica

alenka1234  

član od: 14.5.2003

sporočila: 3

15. maj 2003 16:37

caw!sem izucena slascicarka.lahko ti svetujem,da ce se ti rulada prevec zapece ali je trdo testo:pri izdelavi testa je zelo pomembno to da pazis na sestavine,potem v srednje vroco pecico na peki papirju peci biskvit.ko je to peceno ne dajaj sladkorja ker to je zelo narobe posuj malo moke cez cel biskvit in obrni da bo pomokan biskvit na mizi in peki papir na zgornji strani.pusti pocivati 10 minut in nato premazi s poljubnim nadevom,zavij kar s peki papirjem in daj v hladilnik za kaksno uro da pociva.potem pa vzemi vn in odvij pa bos videla da se bo lepo obneslo.potem pa lahko ali s smetano,cokolado po zelji premazes.lp alenka platinovsek

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti