"pecivo na žlico"

bina  

član od: 13.12.2002

sporočila: 186

tema odprta - 11. maj 2009 14:46 | ogledi: 7.059 | odgovori: 10

pozdravljene....

......a mi lahko napišete oz. prilepite povezave za nekaj preprostih sladic, kjer ne rabiš tehtnice in se recept začne ...žlic moke

...žlic sladkorja

itd.

našim in sosedom na morju sem obljubila, da spečem kakšno sladico ob nedeljah......zato rabim nekaj preprostega in hitrega z ne preveč sestavinami....

hvala in lep sončen dan

bina

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15820

11. maj 2009 15:13

Upoštevaj mero, da na eno jajce daš tri žlice moke in dve žlici sladkorja. Pa kakšno žlico moke nadomestiš s kakavom, mletimi orehi ali zdrobom, in potem ustavrjaš po lastnem nagibu. Mamamia mamamia

Vendelina jr.  

član od: 17.5.2006

sporočila: 9217

11. maj 2009 15:17

Tule kopipejstam samo sebe. Dva otročje lahka recepta za piškote, ki super pašejo h kavi.... Lahko pa narediš testo vnaprej, ga zaviješ v folijo, zavito testo v taperver in potem na morju samo oblikuješ piškote in spečeš. Jonski mandljevi piškoti. Je otročje lahek in tudi sicer je za to, da so zraven vključeni tudi otroci. Sestavine: 3 dl sladke smetane 2 dl grškega jogurta (bolje je, če je tisti z več maščobe) 20 dag mletih mandljev 10 dag praženih mandljev (so za okkras) 40 dag moke (lahko pol ostre, pol gladke, ni pa nujno) - glede količine moke nisem čisto prepričana, ker sama delam piškote s tistimi mokami, ki jih imam in potem delam piškote za to, da se znebim tistih odprtih šrknicljev. 1 jajce mandljev liker Smetano rahlo segrejemo in potem v tem razpustimo jogurt (ni treba da je do konca tekoča zmes, je pa fino, če je prevladujoče tekoča). V to zadevo damo žlico moke, celo jajce in mešamo in potem postopoma vmešavamo še mlete mandlje, za okus dodamo mandljev liker in potem v to zadevo vmešavamo moko vse dotlej, dokler zadeva ne izgleda kot kvalitetna kepa piškotnega testa. Testo gre najmanj za dve uri v hladilnik, lahko pa tudi za več dni. Testo se lepo razvalja in oblikuje s piškotnimi modeli. Lepo je, če delamo krogce in potem na sredino zatlačimo še en pražen mandelj. Lahko pa tudi oblikujemo kupčke in potem na sredino zatlačimo pražen mandelj. Pečemo v ogreti pečici 190 stopinj 10 minut. Karamelni piškoti Sesstavine: 3 dl karamelne omake (10 žlic karameliziranega sladkorja, nato 2,5 dl sladke smetane in potem vse to zalito z rumom in ohlajeno) 2 dl sladke smetane 10 dag masla 1 jajce 40 dag moke Karamelna omaka se naredi tako, da v kozici najprej karameliziramo sladkor, zalijemo s sladko smetano, mešamo in redčimo z rumom in počakamo, da se zadeva ohladi). Postopek karameliziranja je lepo opisan v receptu za Čokoladno kulinariko, pa še fotke so zraven in ga ne bo tu ponavljala, skratka, delajte po tistem in na koncu dodajajte rum. Sladko smetano segrejemo in notri topimo maslo. V to zmes vmešavmo jajce, malo moke, karamelno omako in dodajamo moko vse dtoelj, dokler ne nastane lepa kepa piškotnega testa. Potem sledi hladilnik. Tudi to testo lahko bodisi razvaljamo in izrezujemo modele, bodisi oblikujemo kupčke. Karamelni piškoti se prav tako pečejo 10 minut pri 190 stopinjah. Vendelina jr.

anamarija1  

član od: 19.8.2005

sporočila: 5381

11. maj 2009 18:19

Bina, pomagaš si tako: 10 dag moke je deset žlic moke, 5 dag masla je 0,5 dl ali 1/5 paketa in ravnotako 10 dag sladkorja je 10 žlic sladkorja, pa ne rabiš nobenih tehtnic.

Sicer lahko poješ tudi z žlico tole:

http://www.kulinarika.net/recept/sladice/Sladica_Jagodj

Tudi z vilico lahko

lp!

Anamarija

Sporočilo je spremenil(a) anamarija1 dne 11. 2009 19:08

terlikar 1  

član od: 10.3.2005

sporočila: 994

11. maj 2009 18:32

Bina , jaz bi na tvojem mestu zavila v mercator in si nabavila vrček z označenimi merami .

Bernarda

rolada  

član od: 4.8.2006

sporočila: 287

12. maj 2009 9:09

Ko sem prebrala naslov - mi je na misel prišlo pecivo na žlico: grmada. Ta se zajame s žlico in položi na krožnik. Zraven pa kepica dobrega sladoleda ali sladke smetane. Vse troje skupaj pa je mljask.... lp rolada

rebecca  

član od: 19.3.2002

sporočila: 2739

12. maj 2009 10:30

Rolada, meni tudi Sicer pa lahko sama predelas svoje priljubljene recepte. Na tehtnico ne stresas sestavin ampak jih odmeris z zlico in si stevilo napises k receptu. LP, R.

bina  

član od: 13.12.2002

sporočila: 186

12. maj 2009 13:26

...punce hvala za nasvete...sigurno bo nekaj ratalo z vašjo pomočjo, tako da bomo vsi zadovoljni. lp bina

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?gobica1402
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti