Kaj dajo notri?

jagodna pita  

član od: 19.2.2009

sporočila: 117

tema odprta - 10. maj 2009 11:48 | ogledi: 1.966 | odgovori: 13

ojla!

a kdo ve kaj dajo notri v piškote v slaščičarnah,da dlje zdržijo?Meni zdržijo samo en mesec,njim pa kao šest mesecev.slišala sem ,da nekej dajo notri.

lp

jagodna pita

ežoj  

član od: 24.2.2006

sporočila: 6302

10. maj 2009 14:33

jagodna pita je napisal/a:
ojla!a kdo ve kaj dajo notri v piškote v slaščičarnah,da dlje zdržijo?Meni zdržijo samo en mesec,njim pa kao šest mesecev.slišala sem ,da nekej dajo notri. lpjagodna pita

E pa *ebiga jagodna pita, a delaš piškote na tone? Če ti zdržijo en mesec, pomeni, da niso dobri. Dobrih piškotov zmanjka v dobrem tednu.

ežoj

ribaracarak  

član od: 3.4.2003

sporočila: 4309

10. maj 2009 14:47

Jagodna pita, a se mi samo zdi, ali sem nekje zasledila, da si slaščičarka - oprosti, če se motim - in če je temu tako, potem bi že morala vedeti, kaj dajo not.

Nikoli in nikdar pa nisem pomislila, da bi morali piškoti domače peke zdržati po par mesecev, pa tudi mesec ne, kakšen teden ali dva - to pa ja.

rrr

ribaracarak  

član od: 3.4.2003

sporočila: 4309

10. maj 2009 14:49

Ežoj, kako misliš to v dobrem tednu, jaz sem danes cookije pekla, pa bi jih najraje kar takoj pojedli in imam pravo bitko, da bo kaj ostalo, da bo sin s seboj odnesel in mal frende pogostil - saj vem, da bodo šle bolj tekoče zadeve no, ampak vseeno se mi zdi, da je fajn, če bo imel kaj doma pečenega s seboj.

rrr

Ognjič  

član od: 18.1.2006

sporočila: 4732

10. maj 2009 15:45

ribaracarak je napisal/a:

Jagodna pita, a se mi samo zdi, ali sem nekje zasledila, da si slaščičarka - oprosti, če se motim - rrr

Tudi jaz sem na to pomislila, da bi slaščičarka morala vedeti kaj o dodatkih. Ognjič

cellnet  

član od: 5.7.2005

sporočila: 566

10. maj 2009 17:51

ni treba konservansov. na trgu je veliko piškotov brez konservansov. potrebna je neprodušna embalaža in prava receptura, da je na koncu vlaga v piškotu ravno prava. "premokri" in premalo sladki piškoti so v nevarnosti, drugače pa je ok. sladkor je konzeravans, kot pri marmeladi... enako je z medom in suhim sadjem, recimo rozinami... ampak res zakaj pa bi rada da bi tvoji piškoti trajali 6 mesecev? to izgubi ves čar domačih piškotov. cellnet

Katarina K  

član od: 5.7.2008

sporočila: 2741

10. maj 2009 19:37

meni zgleda, kot, da boš slaščičarno odprla in si boš malček zaloge napekla. lahko pa da se motim. No vsekakor, bi jaz v slaščičarni raje kupila piškote, ki nimajo tako dolg rok uporabe. Katarina K http://katarinak.moj-album.com/

anitram1  

član od: 18.6.2008

sporočila: 609

10. maj 2009 19:54

6 mesecev?? Pri nas imajo rok trajanja največ 14 dni, pa še te moram skrit! anitram1

jagodna pita  

član od: 19.2.2009

sporočila: 117

10. maj 2009 20:25

ja sej v slaščičarnah tud pečejo na dolgi rok,gledam datume na škatlah za piškote,pa breskvice,pa rezine...pa traja do 1 meseca ali več. jagodna pita

Katarina K  

član od: 5.7.2008

sporočila: 2741

10. maj 2009 20:54

prej na prvem postu si napisala, da jim trajajo do 6m, v tem zadnjem, pa da jim traja jo do 1m, al pa več. Katarina K http://katarinak.moj-album.com/

Kyara  

član od: 24.5.2006

sporočila: 2384

11. maj 2009 7:18

Tudi domači zdržijo dolgo, čle prej ne zmanjkajo. Moja mami je enkrat nekam založila eno škatlo keksov, domačih. Pa jo je skoraj po enem letu našla. Ne boste verjeli, ampak keksi so v njej bili takšni kot bi jih prejšnji dan spekla. Lepi in dobri. sem mislila, da ko bo odprla škatlo bo zasmrdelo in bo cela pesniva, pa ni bilo tako.

Kyara

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecNikita
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti