Kurja pamet - kaj takega!

daga  

član od: 18.5.2007

sporočila: 1410

tema odprta - 9. maj 2009 9:05 | ogledi: 1.772 | odgovori: 4

Z našimi domačimi živalmi se vedno kaj novega dogaja. Pred slabima dvema tednoma si je naša psička priborila vstop v kurnik in tam tako dolgo preganjala prestrašene kure, da jih je večina kap. Ostale so le še štiri in petelin. Mislili smo, da je med tistimi, ki jih ni več ,tudi kura, ki je vsak dan načela jajce, da so ga potem ostale družno pojedle, a ni bilo tako, jajce je še vedno vsak dan bilo pojedeno, ostala je le lupina.

No, in tu nastopim jaz. Vsak dan grem na opazovanje, a je prepozno. Danes pa se mi je posrečilo. In kaj sem ugotovila?

Tri kure in petelin veselo brskajo naokrog, četrta pa je ostala na gredi, kjer spijo. Čakam in čakam, nenadoma pa se petelin in kure odpravijo v "spalni" del kurnika in z glavo postrani opazujejo zgoraj čepečo kuro. In, glej ga zlomka, kura se razčeperi in na tla pade jajce, ki ga ostale lepo pojejo. Videti je bilo, da je nekako zmenjeno, kdaj se bo to zgodilo. Pa recite potem, da ima nekdo kurjo pamet. Naše kure imajo gotovo višji IQ!

Morala sem to povedati tudi vam, da bi vam polepšalo dan, kot ga je meni, ko sem ugotovila, da imamo pri hiši tako pametne kure. Si mislite kako pametni smo šele njihovi gospodarji?

daga

Lijana  

član od: 6.12.2002

sporočila: 1603

9. maj 2009 9:32

Neverjetno, midva z možem sva se fajn nasmejala.

Lijana

tulka  

član od: 9.8.2008

sporočila: 2960

9. maj 2009 9:58

Midva z možem tudi... do solz!

tulka

Cila  

član od: 5.10.2006

sporočila: 3768

9. maj 2009 15:02

Ja, ja, tudi kure so spregledale, da kapitalizem ni pravičen,   ....  bi komentiral, saj veste kdo  . 

 

Daga, če imaš digitalni foto z možnostjo snemanja filmov, vzemi ob naslednji preži še aparat s seboj . Pol pa na You tube ali tekmovanje za najboljši domači video .

Cila

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

malo za hecsijasaja
Kaj jutri za kosilo?johana
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti