Polet z balonom

tamala69  

član od: 8.2.2008

sporočila: 124

tema odprta - 8. maj 2009 19:47 | ogledi: 10.344 | odgovori: 50

Pripravljam se na polet z balonom, pa če sem čisto odkrita, me je malo strah. Letela (seveda smo kot potnica ) sem že in sicer z letalom (potniškim in športnim) in s helikopterjem, z balonom pa bom prvič. Naj omenim, da sem pri letenju s helikopterjem zelo uživala in o kakšnem strahu ni bilo niti sledu.

Zanimalo bi me, kakšni so bili vaši občutki pri poletu z balonom, kako ste premagali strah (če ste ga sploh imeli) in nenazadnje, kakšen dan (mislim vremensko - zaradi termike) je najbolj primeren za polet?

tamala69

Vanja_v_ZDA  

član od: 14.11.2008

sporočila: 6079

8. maj 2009 19:55

Samo radovedna sem, kam pa greš na izlet z balonom?

Jaz se spravljam na polet (kot radovednica) z jadralnim letalom, mi obljubljajo kakih 30 do 45 min. A rabim vrečko za bruhanje? Še kakšne podobne izkušnje istočasno, prosim...

Če si na poletu s helikopterjem uživala, potem ti bo polet z balonom čisto fajn.

Vanja

ežoj  

član od: 24.2.2006

sporočila: 6302

8. maj 2009 20:21

tamala, bodi zelo previdna, polet z balonom je zelo nevaren pri hitrostih več kot 100 km/h

ežoj

tamala69  

član od: 8.2.2008

sporočila: 124

8. maj 2009 20:30

Vanja, jaz sem s približno uro letela s športnim letalo, pa nisem rabila vrečke. Panoramski polet, ki bi si ga še kdaj rada privoščila. Je bil pa motor letala kar glasen, kar v tvojem primeru sigurno ne bo moteče-hehe. Ežoj, a me mal hecaš? tamala69

anamarija1  

član od: 19.8.2005

sporočila: 5381

8. maj 2009 20:31

Vanja, tableto spij pa ni potrebno vrečke s sabo vzetje še nevarno, da ti jo veter odpiha.....

O jej, ne bi šla da mi plačajo!

Pa srečno!

Anamarija

tulka  

član od: 9.8.2008

sporočila: 2960

8. maj 2009 20:44

Vanja, pri 'normalnem' pilotu sploh ne boš rabila vrečke (lahko jo vzameš pač za boljši občutek) - do turbulence pač lahko pride neodvisno od pilota... Včasih se najde kakšen, ki hoče biti frajer, pa pokaže, kaj je to stall (tebi ni treba prevajat :)), ampak če imaš rada vlakce smrti in proste pade in to, boš tudi v tem uživala. Če pa vnaprej rečeš, da hočeš mirno vožnjo brez akrobacij, ni panike. Glede na to, da greš z jadralnim letalom, vsako igračkanje pomeni izgubo višine in s tem krajši polet. Lupingi in podobno se navadno izvajajo z motorci, ne na turističnih letih z jadralci.

Ti kar zavidam... anamarija1, če ti kdaj plačajo, sem pa prva v vrsti, da grem namesto tebe...

tamala69, tebi pa sploh ni treba skrbeti, edina zoprna stvar pri letu z balonom je to, da si odvisen od smeri vetra in pristaneš pač tam, kamor te ta zanese... to pa je problem organizatorja (ki te mora potem priti iskat), ne tebe :)

tulka

Vanja_v_ZDA  

član od: 14.11.2008

sporočila: 6079

8. maj 2009 20:44

ežoj je napisal/a:

tamala, bodi zelo previdna, polet z balonom je zelo nevaren pri hitrostih več kot 100 km/h

ežoj

 

Ja ežoj, kaj je pa danes s tabo?

Vanja

Loni  

član od: 12.12.2001

sporočila: 7859

8. maj 2009 21:19

tamala, vožnja s helikopterjem je precej bolj adrenalinska v primerjavi s tisto z balonom. Meni je bil tale polet z balonom bolj ena pezijonistična varianta, če sem lahko iskrena. Ni ga čez polet v tandemu z jadralnim padalom.

Loni Makaroni

nb  

član od: 29.11.2005

sporočila: 2339

8. maj 2009 21:27

Loni je napisal/a:

Ni ga čez polet v tandemu z jadralnim padalom.

Loni Makaroni

 

O, je, je. Polet v tandemu z zmajem.

Nena

Loni  

član od: 12.12.2001

sporočila: 7859

8. maj 2009 21:30

"Problem" pri zmajih je, da ne morejo povsod štartat, z jadralnim padalom je to precej enostavneje. Pa ni mi bil včeč tisti žakelj, pri jadralnem padalu je pa kot bi doma sedel v fotelju, drugače je pri obojem isti adrenalinski efekt.

 

Loni Makaroni

nb  

član od: 29.11.2005

sporočila: 2339

8. maj 2009 22:00

Vsekakor je zanimivo poslušati kako debato med zmajarji in padalci, ko vsak zagovarja svoje. Ker je bilo v moji okolici vedno več zmajarjev, sem pač na njihovi strani. Je pa sigurno oboje užitek. Polet z zmajem sem že doživela, lani s Kobale (nepozabno), s padalom pa priznam, da še ne, imam pa namen.

Skok s padalom iz aviona je tudi nepozabno doživetje, prosti pad je zakon, pa acro cona z avionom (presenečenje že precej let nazaj za rojstni dan). Letenje z jadralnim avionom sem imela obljubljeno, žal neizpolnjeno.

Nena

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti