Polet z balonom

frina  

član od: 8.5.2005

sporočila: 3472

10. maj 2009 9:58

Glede natančnega branja: jaz sem samo darovalec bonov za polet in del bodoče navijaške publike !

F r i n a

tulka  

član od: 9.8.2008

sporočila: 2960

10. maj 2009 10:51

Frina  potem pa vrečke ne rabiš.

tulka

iza56  

član od: 19.8.2008

sporočila: 26

10. maj 2009 14:57

Čeprav ne maram adrenalinskih športov, sem si polet z balonom resnično želela.Želja se mi je uresničila letos v aprilu - mož je namreč dobil za darilo polet za dve osebi. Za polet smo se dogovorili s "pilotom" nekaj dni prej. Že na sami ponudbi piše, da je v primeru neprimernega vremena let možno prestaviti (saj se tudi balonarji ne želijo izpostavljati neprijetnim vremenskim razmeram). Sama sem bila prav zadovoljna, da smo leteli nad domačim krajem in to z balonarjem, ki prav tisto področje (predvsem razmere v zraku) zelo dobro pozna. Povedal nam je, da je najprimernješi čas za polet zgodaj zjutraj (mi smo štartali ob 7. uri) in pozno popoldne. Menda je zjutraj še boljše kot popoldne (zaradi zračnih tokov). Polet naj bi trajal okrog ene ure, vendar se zaradi zračnih tokov cilj lahko doseže tudi prej ali kasneje. Meni je bilo ob dvigovanju balona s tal malo tesno pri srcu, pa sem se močno oprijela ograje (to zelo pomaga, ha, ha). Potem pa je bilo pravi užitek leteti in si področje, ki ga poznam, ogledati še s ptičje perspektive. Tudi pristanek je bil prav prijazen in nežen, nobenega poskakovanja ali prevračanja. Tudi tebi, Tamala 69, želim prijeten polet, strah pa je nepotreben. Srečno! iza56

Cila  

član od: 5.10.2006

sporočila: 3768

10. maj 2009 16:06

Takole z balonom  med drugim najhitreje poletiš med "plemenite". Ne vem, ali je to splošna navada, ampak našim so podelili naziv barona  . Glede vožnje: samo vrtoglavice ne smeš met, pa je vse v redu.

Cila

tamala69  

član od: 8.2.2008

sporočila: 124

10. maj 2009 19:56

Iza56 hvala za izčrpen odgovor. Jaz imam darilni bon že dobra dva meseca, pa se še nisem odločila, da bi poklicala in rezervirala termin. Vrtoglavica je ena zoprna stvar, ki me ovira tudi v hribih. No, saj ne vem točno, ali je vrtoglavica ali strah pred višino. Kadar sem nezavarovana in imam občutek, da lahko padem, ne smem pogledati navzdol. V letalu me sicer ni bilo niti malo strah in sem resnično uživala (ker mi tisto malo pločevine daje zadosten občutek varnosti...). Vendelina, tvoj odgovor me je pa sploh navdušil... Treba bo zbrati pogum, se odločiti za smer in rezervirati termin. Mislim, da bom izbrala tisto proti dolenjski. Se javim in poročam, če bo polet uspel, če pa ne bo, boste pa obveščeni v črni kroniki... tamala69

Vendelina jr.  

član od: 17.5.2006

sporočila: 9217

11. maj 2009 9:40

Balonski baron oziroma baronica postaneš zaradi tega, ker s poletom postaneš član/članica "Montgolfierove bratovščine"...po baronu Montgolfieru, ki je preizkušal balone. Če je vzdušje pravo, se šampanjec odpre že v košari...drugače pa se to dela po tem, ko pospravimo balon nazaj v vrečo. Vendelina jr.

Cila  

član od: 5.10.2006

sporočila: 3768

11. maj 2009 9:50

Zanimivo! Tega mi seveda niso povedali. Samo važili so se z listino in si domišljali, da jih bom od takrat naprej  kar onikala  

Cila

NADIN  

član od: 19.12.2005

sporočila: 34

11. maj 2009 10:34

Polet z balonom - čudovita dogodivščina.Sama sicer ne prenašam višine, ampak v balonu me ni bilo čisto nič strah.Nobenega neprijetnega občutka zaradi višine, čisto mirno smo drseli po nebu.Kar prehitro je minila tista ura.Nobene vrečke niso potrebne. Želim veliko užitkov. Lep dan ! NADIN

Loni  

član od: 12.12.2001

sporočila: 7859

11. maj 2009 11:05

Frina, mi je bilo res hecno, ker sem uspela prebrati, da podarjaš, potem pa mi ni bilo jasno tisto v zvezi z vrečko, zakaj bi jo ti jemala s sabo. Bi bilo pa malo čudno, če bi jo obdarjencu dale zraven, bi si še kaj mislil.

Loni Makaroni

tutifruti  

član od: 21.10.2005

sporočila: 151

11. maj 2009 14:27

ČUDOVITOOOOOOOOOOOO, včeraj smo poleteli z balonom iz Tivolija čez LJUBLJANO IN lj barjem proti Igu in pristali na njivi. Kar hitro se odločite in poletite ne bo vam žal. Včeraj je bil res en čudovit dan za letenje. Srne, zajec, sokol, race in prečudovita LJUBLJANA Z OKOLICO JE BILA VIDNA - skratka bilo je enkratno. tutifruti

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti