Prehranjevanje po krvnih skupinah

tanja26  

član od: 30.12.2008

sporočila: 65

tema odprta - 8. maj 2009 16:42 | ogledi: 11.079 | odgovori: 11

Zanima me, če ima kdo izkušnje s prehranjevanjem oziroma dieto po krvnih skupinah.

Lp

tanja26

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15821

8. maj 2009 23:34

Upam, da bo proxima kaj povedala na to temo. Mamamia mamamia

pe3ca  

član od: 9.1.2009

sporočila: 292

9. maj 2009 21:57

A+ skupina je baje po izvoru poljedelec. Zato bi moral biti človek s to krvno skupino izključno vegeterianc. To sem dobila enkrat na e-mail, zato vem. Jaz imam A+ pa obožujem meso. Prav tako npr ne bi smela jesti peteršilja, pa obožujem njegov okus. Krvna skupina 0 najstarejša, izvor:lovci in nabiralci. Prebavni sistem:razmeroma odporen Izdeluje veliko želodčne kisline, to pa je pomembno za prebavo mesa. Slabo prenaša izdelke iz žit, kot so kruh in različna žitna semena, enako velja za mleko in mlečne izdelke. Imunski sistem: zelo aktiven. Odlično se odziva, a je zelo občutljiv za nove vplive in spremembe. Priporočljivo:meso, perutnina,morske ribe(slaniki polenovke in skuše) contesa Krvna skupina A. Izvor: poljedelci, prvi naseljenci. Prebavni sistem:občutljiv. Z veliko težavo razgradi živalske beljakovine in maščobe. Dobro prenaša zelenjavo, sojin sir(tofu), ribe in morske sadeže, stročnice in sadje. Imunski sistem: občutljiv in prilagodljiv. Priporočljivo:veliko sveže zelenjave, naravno pridelana hrana, žita in izdelki iz žit(razen pšenice) ter izdelki iz soje. Krvna skupina B Izvor:nomadi, prebivalci step. Prebavni sistem:odporen. Prenaša meso(vendar ne perutnine) in mlečne izdelke, tudi rastlinsko hrano. Imunski sistem:močan in prilagodljiv. Priporočljivo:uravnovešena mešana hrana iz mesa, žit, sadja in zelenjave. Krvna skupina AB Izvor:Kavkazi,Mongoli. Prebavni sistem: zmerno prenaša uravnoteženo mešano prehrano. Imunski sistem:izjemno prilagodljiv. Priporočljivo: meso,ribe,mlečni izdelki, zlasti kisli,stročnice, žita, sadje in zelenjava. Nekaj malega je še tule: http://www.aktivna.si/prehrana/vse-o-dietah/prehran http://www.viva.si/clanek.asp?id=3391 http://www.sepet-sanj.com/sprostitev/Krvne_sku --> knjiga:Diete za krvne skupine, program prehrane po krvnih skupinah, ki jo je napisala Anita Hessmann - Kosaris LP, pe3ca

tanja26  

član od: 30.12.2008

sporočila: 65

9. maj 2009 22:29

pe3ca najlepša hvala za tako obširen odgovor. Vso možno literaturo sem že preučila. V bistvu me bolj zanimajo izkušnje posameznikov, vpiliv na zdravje, izgubljanje telesne teže. Se ti prehranjuješ po svoji krvni skupini? tanja26

pe3ca  

član od: 9.1.2009

sporočila: 292

9. maj 2009 23:01

Jaz bi glede na to morala biti vega. Ampak imam takooo rada meso, da se mu najbrž ne bi mogla odpovedati(no, če bi šlo za zdravje bi se mu zagotovo). Drugače imam pa tudi zelo rada sadje in zelenjavo. Jaz menim, da če dovolj jemo sadja in zelenjave, meso ne škodi. Poznam eno punco, ki se je zavoljo zdravja odpovedala mesu. Ima neke probleme s krvjo, no in njej je najbolje kazalo med njej podobnimi bolniki. Skratka veliiko sadja in zelenjave, pa dosti vode, gibanja...pa bomo bolj zdravi :) Še to z izgubo tel.teže: po praznikih, ko grem na delo imam celi delavnik samo sadje(sem na takšnem del.mestu, da lahko skozi jem)...in se pozna. pe3ca Sporočilo je spremenil(a) pe3ca dne 09. 2009 23:04

Jerneja USA  

član od: 24.11.2006

sporočila: 812

10. maj 2009 0:04

tanja26 je napisal/a:
pe3ca najlepša hvala za tako obširen odgovor. Vso možno literaturo sem že preučila. V bistvu me bolj zanimajo izkušnje posameznikov, vpiliv na zdravje, izgubljanje telesne teže. Se ti prehranjuješ po svoji krvni skupini? tanja26

Moz se je kar nekaj casa prehranjeval po krvni skupini in v tistem obdobju je imel veliko manj problemov z alergijo. V tistem obdobju je tudi izgubil malo na tezi, se je tudi vec gibal. Tudi on je skupina A in oba imava zalo rada meso, tako da se striktno tega nacina prehranjevanja ne drzi vec.

Jerneja USA

proxima  

član od: 21.10.2003

sporočila: 2514

10. maj 2009 4:35

DNA primerjalna analiza krvnih skupin primatov kaže, da so razlike v alelih ABO nastale pred nekaj milijonov let. Zgodovinarji, po drugi strani, menijo, da je organizirano poljedelstvo nastalo pred približno 10.000 leti. Povezovanje nastankov krvnih skupin z načinom prehranjevanja torej nima nobene racionalne utemeljitve. Seveda pa, kot sem tudi na teh straneh že nekajkrat ugotavljala, obstaja cel kup iracionalnih verovanj, povezanih v na videz logične sisteme, ki pomagajo ljudem pri strukturiranju vsakdanjega življenja. Po mojem mnenju večina diet, pa najsibodo še tako trapaste, paradoksno vsaj za nekaj časa učinkujejo, ker vnesejo v odnos do hrane nekaj reda, občutka nadzora, po Freudovo superega; na isti način kot dieta za posamezne krvne skupine bi najbrž delovala tudi dieta na osnovi horoskopskih znamenj (grem glavo stavit, da že kje obstaja in ima tudi trdo jedro privržencev). Dolgoročno pa deluje samo dvoje: bilanca med porabo in vnosom kalorij in urejena presnova; to zadnje je precej kompleksno poglavje fiziologije z insulinom kot centralnim parametrom. lp, proxima

tinca  

član od: 3.9.2001

sporočila: 907

22. maj 2009 11:34

Jaz sicer kar rada prebiram shujševalne teorije vseh sort, tako da mi je "teoretski" v glavnem vedno vse jasno. Samo name delujejo tako, da postanem lačna, kar rezultira v 5 kilah viška :( Tale je ena redkih, za katero sem takoj odreagirala v smislu "da to je pa ena čist prevelika bedarija", najbrž zato, ker s svojo krvno O obožujem kruh, žitarice, koruzo in fižol, pri mesu sem pa bolj tanka, rib ne maram kaj dosti, želodčne kisline imam pa premalo. TAko da me je zanimanje zelo hitro minilo. In proxima, v drugem odstavku si strnila vso skrivnost uspeha vseh mogočih diet..jaaa.. ljudje imamo na nek čuden in izkrivljen način radi red in kontrolo. Vsak dan eno kastrolco smeha vam želi Tinca

Sanjula  

član od: 8.1.2007

sporočila: 52

22. maj 2009 11:49

Moj sodelavec, ki sploh ni prej zaupal takim zadevam, je šel na terapijo k nekim Rusom v Lj in tam so mu svetovali tudi glede prehrane glede na njegovo krvno skupino in ugotovitve, do katerih so prišli glede na njegovo stanje. Odpovedal se je stvarem, ki naj bi jih ljudje njegove krvne skupine ne uživali in po slabega pol leta ni več alergije, ki ga je pestila dolgo let, prav tako nima več problemov z želodcem, je pa zelo shujšal zaradi te "diete", tako da je že kar grdo videt. Ne vem, jaz se ne morem odpovedat stvarem, ki bi mi naj škodile glede na mojo krvno skupino AB, je pa res da sem v mesno prehrano uvedla večinoma puranje meso in 1x tedensko ribe. Sanjula

nina _  

član od: 31.10.2008

sporočila: 156

23. maj 2009 19:04

Hehe, no ja. Ta način prehranjevanja se mi zdi bolj tako-tako. Moja krvna skupina je 0-, torej bi morala jesti predvsem meso, pa sem vege. Se mi pa vedno bolj zdi, da je pomembno samo v kaj verjameš in da ima večina t.i. "znanstvenih diet" tudi oz. predvsem placebo učinek. Mislim, da vsak od nas ve kaj mu ustreza je pa pomembna predvsem zmernost. "Kiksi" pa so v vsakem primeru obvezni nina _

ežoj  

član od: 24.2.2006

sporočila: 6302

23. maj 2009 23:56

Pa brez heca, jaz sploh ne vem katera je moja krvna skupina. Torej, za tiste, ki ne poznajo svojo krvno skupino: naj pijejo vsaj pol litra vina/dan ( boljše belega ), naj jedo čim več rib, naj jedo večkrat obare in počeno na žaru. Iz lastnih izkušenj, to se obnese ( sicer ne vem za kaj ).

ežoj

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti