Sticky rice

julijasi  

član od: 20.7.2006

sporočila: 130

tema odprta - 7. maj 2009 17:35 | ogledi: 9.304 | odgovori: 6

pozdravljeni!

pred kratkim sem se vrnila s počitnic na tajskem kjer za sladico pogosto jedo lepljivi riz z mangom. v kuharskem tecaju smo med sestavinami dobili ze skuhan lepljiv riz, ki smo ga potem samo se prevreli v kokosovem mleku. zdaj pa moj problem: kako naj ta riz skuham doma? steamerja oz. kuhalnika za riz nimam. a bo v redu, ce ga namocim po navodilih in ga potem zavitega v bombazno krpo dam na mrezico in ga poskusim skuhat v pari nad vrelo vodo? ali obstaja kak manj kompliciran nacin?

najlepsa hvala za nasvete.

lp.

anja

frina  

član od: 8.5.2005

sporočila: 3472

7. maj 2009 20:27

V Lidlu so imeli kuhalnik za riž. Po hecni ceni. Mogoče je še kak kos.

F r i n a

katka lopatka  

član od: 1.12.2006

sporočila: 4996

7. maj 2009 23:58

Kupila kuhalnik za riž (ne v Lidlu, ampak po spletu). Uporabila le enkrat, ker enako - obožujem tak riž. A ni bil podoben ničemer. Sedaj mi stoji v omari, kdor želi, mu ga odstopim (kuhalnik, ne riž).

katka http://katka-lopatka.moj-album.com/album/5

Sporočilo je spremenil(a) katka lopatka dne 07. 2009 23:59

julijasi  

član od: 20.7.2006

sporočila: 130

8. maj 2009 18:07

hvala katka, me je ze mocno imelo da bi sla pogledat v lidl ce jih se imajo, zdaj pa sigurno ne grem. bom poskusila malo poimprovizirat in porocam ob priliki. a res nihce nima kakasne pametnejse resitve? mamamia mogoce? se enkrat hvala. lp. anja

cellnet  

član od: 5.7.2005

sporočila: 566

8. maj 2009 20:31

za sticy rice potrebuješ pravo vrsto riža. pri nas ga še nisem zasledil. drugače pa če kuhaš riž v prarilniku se mora riž prej namakati v vodi, vsaj eno uro ali čez noč... nekatere vrste riža se po kuhanju lepijo (npr. tajski lepljivi riž ali riž za sushi... drugi pa ne). cellnet

julijasi  

član od: 20.7.2006

sporočila: 130

11. maj 2009 11:06

evo porocilo o uspehu: - sticky riz sem kupila v azijski trgovini v celovcu - po navodilu sem ga sprala pod tekoco vodo do cistega in ga cez noc namocila v hladni vodi - zjutraj sem ga stresla kar na zlozljivo mrezico (ki je sicer namenjena za kuhanje zelenjave nad paro - kupila v lidlu) ga dala nad vrelo vodo in pustila da je voda pod njim vrela 45 minut - rezultat: avtenticen sticky rice - potem sem ga na kratko pokuhala v posladkanem (in obvezno malo posoljenem) kokosovem mleku, dala v skodelice za puding in pustila, da se ohladi, zraven pa svez ananas, njami... pa lp. anja

flex567  

član od: 16.2.2007

sporočila: 45

2. jan 2012 16:34

a se že da kupit v Sloveniji tak riž? Kako se mu pa reče po slovensko?

flex567

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti