Nordkapp

Dolores  

član od: 20.6.2005

sporočila: 1304

11. maj 2009 23:57

Danes sem prispela v Oslo. Vreme je prekrasno in ni tako mrzlo kot sem mislila, da bo. Jutri imam zjutraj sestanek, potem pa prosto. Kaj se splaca na hitro pogledati v Oslu ali Fornebuju, kjer imam sestanek? Dolores

katka lopatka  

član od: 1.12.2006

sporočila: 4996

12. maj 2009 7:25

Svetovala bi ti park Vigeland s skulpturami, greš z metrojem in potem malo peš (vse je zelo nazorno na shemah, če ne pa vprašaj).

Skoči od glavne postaje do opere in se povzpni na njo (super razgled).

Sicer pa sprehod po glavni ulici do teatra - že to je lepo doživetje, mesto ima zelo zanimiv utrip, čeprav ti kako posedanje ob pijači precej izsuši žep :). Priporočam pa ti obisk stare pekarne na glavni ulici :)

katka http://katka-lopatka.moj-album.com/album/5

lili_stef  

član od: 18.1.2007

sporočila: 183

13. maj 2009 22:32

Lisicka, hvala za prijaznost, verjetno se ti bom oglasila na zs, me pa zelo zanima katero smer si udarila do Nordkappa. lili_stef

Ognjič  

član od: 18.1.2006

sporočila: 4732

14. maj 2009 8:24

lili_stef, piši ji na ZS, bo najhitreje videla. Sicer pa ona ne hodi tako pogosto na Norveško gledat turistične znamenitosti...no ja, enega potomca Vikingov obiskuje in vse kaže na to, da jo bo kar tam obdržal... Ti bo znala iz prve roke marsikaj koristnega svetovat. Ognjič

strelka  

član od: 8.5.2006

sporočila: 659

14. maj 2009 10:20

lili_stef je napisal/a:
Lisicka, hvala za prijaznost, verjetno se ti bom oglasila na zs, me pa zelo zanima katero smer si udarila do Nordkappa. lili_stef
Smer je ja samo ena: proti severu Midva sva šla gor čez Norveško in nazaj čez Finsko (pa seveda Švedski se v obeh primerih ne moreš izognit). strelka

Dolores  

član od: 20.6.2005

sporočila: 1304

14. maj 2009 11:13

Katka, hvala za napotke, so mi zelo koristili. Mesto je res zanimivo, ima en tak umirjen, urejen utrip, ljudje so zelo prijazni, cene hrane in pijače pa zasoljene. Sicer pa je hrana zelo estetsko pripravljena in tudi okusna. Danes sem žal že nazaj v Ljubljani, kjer je sicer precej topleje, sončka pa ni, tako kot je bilo na Norveškem te dni. Dolores

Dolores  

član od: 20.6.2005

sporočila: 1304

14. maj 2009 21:14

Tudi mene. Dolores Sporočilo je spremenil(a) Dolores dne 14. 2009 21:14

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecNikita
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti