Arganovo olje

tipica5  

član od: 31.7.2009

sporočila: 49

23. okt 2009 12:52

Prodaja ga Argana d.o.o., uvoženo direkt iz Maroka, www.argana.si tipica5

toppy  

član od: 10.12.2007

sporočila: 282

23. okt 2009 16:21

Bio topik v city centru celje ga imajo in znajo tudi svetovati. toppy

hedonist  

član od: 26.6.2008

sporočila: 5047

19. feb 2011 17:40

Cenjeni kolegi, kolegice prosim za nasvet. Sin mi je iz Maroka, kjer je bil na surfanju prinesel liter arganovega olja. Zadevo poznam sicer teoretično, nisem pa ga še uporbljal v kulinariki. Zanima me , če ima kdo od vas s tem oljem kakšne izkušnje. Hvala . lp hedonist

anja27  

član od: 2.6.2005

sporočila: 1085

19. feb 2011 18:02

Arganovo olje me je navdušilo, ko se je fama o njem dotaknila celo Veronikovega pisanja v enem izmed Reporterjev. Nabavila sem si res tisto (vsaj trgovec me je prepričal o tem) pravo različico. Raje imam bolj aromatična olja, zato me arganovo olje v kulinaričnem smislu sploh ne improsionira. Ali pač imam jaz čudne brbončice? Z veseljem bom prebrala vaše izkušnje.

Ga pa uporabljam za maske. Pol ure zelene gline zmešane z arganovim oljem dela na obrazu čudeže. Ko mi je enkrat zmanjkalo arganovega, je tudi olivno olje povsem dobro nadomestilo mnogo dražje arganovo.

Anja

Radagast  

član od: 5.1.2009

sporočila: 23

19. feb 2011 21:15

Kot so že predhodniki napisali, moramo ločiti med jedilnim arganovim oljem in tistim, ki ga uporabljamo za kozmetiko. Jedilno je odlično na solati - meni je najboljše v kombinaciji z bučnim, z njim se odlično ujemajo razni siri, npr. mocarela in podobni, ki jih skupaj s popečenimi kruhki ali kakim polnozrnatim kruhom namakamo vanj, eden izmed mojih prijateljev si da par kapljic tudi v jogurt z misliji in tega ne more prehvaliti ... Skratka, dober tek! Radagast

nola  

član od: 25.1.2006

sporočila: 3112

19. feb 2011 22:15

Kaj pa vem, tudi sama ga vsakič pritovorim domov vsaj liter, da ne omenjam poskusov sajenja. Uporabim ga tako kot domačega olivnega, ta, ki ga prinesem ni dosti drugačen od našega domačega.

Je pa to olje vsako leto dražje in vedno več je koz po drevju. Pač pa padajo cene prevoza, pa še vize ne rabimo več.

 

nola

shally7  

član od: 11.3.2016

sporočila: 2

14. mar 2016 18:25

Za nego kože jaz uporabljam arganovo olje, za hrano se ga pa dobiti tudi v btc-ju.



shally7

fasulas  

član od: 26.12.2007

sporočila: 431

14. mar 2016 21:38

Arganovo olje? Osebno imenom, da je to marketinski ," nateg". Kolk je zdravi in oh in sploh. Preberite si na internetu o avokadovem olju, pa o pistacijevim, orehovim, lesnikovim.....ista zgodba. Če bi dalmatinca vprašali, katero olje je najboljše, najbolj zdravo......bi bil odgovor samo eden. Oljčno seveda. Če bi pa prleka vprašali, bi bil odgovor, bucno.

Vse je odvisno kdo napiše članek in seveda kdo plača za objavo

fasulas

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?gobica1402
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti