Kaj namesto konfetov za krst?

Tadeja L  

član od: 7.1.2003

sporočila: 197

tema odprta - 6. maj 2009 8:53 | ogledi: 4.137 | odgovori: 24

Iščem ideje, kaj podariti za krst povabljenim. Tradicionalno se da sicer konfete, a jaz bi nekaj naredila sama.

LP

Loni  

član od: 12.12.2001

sporočila: 7859

6. maj 2009 9:10

Pri nas smo bili čisto netradicionalni in smo to zadevo kar spustili. So mi pa kaki glineni spominki a la anglečki varuhi izredno simpatični.

Loni Makaroni

Tadeja L  

član od: 7.1.2003

sporočila: 197

6. maj 2009 9:23

Ja, to bi bilo bolj enostavno, a kaj ko smo si zakomplicirali življenje. :( Tisti tradicionalni konfeti v neke cunce zaviti so mi čisto mimo. Se samo prah nabira in dela dren po predalih. Že dvakrat sva delala sama spominke (enkrat angela iz vitraža, enkrat odlitek angel v okvirju), tako da bi morala zdaj še tretjič. A nimam časa ne idej, tako da tukaj ribarim za idejami. :)

Loni  

član od: 12.12.2001

sporočila: 7859

6. maj 2009 9:35

Kje boš pa potem našla čas za izdelavo? Jaz sem dotične angelčke kar nekje naročila, samo ne me vprašati, kje, sem se zmenila kar v Lj na rokodelskih štantih.

Če pa že mora biti cunjca, pa naredi kaj v pot pourri stilu, bodo imeli pa dišeče vrečke za v predal z gatkami in štunfki. Ta bo vsaj uporabna in ne bo šla med praholovce. Škoda, ker se nisem lani tega spomnila, svojo kariero botrstva sem (upam vsaj) zaključila, trije fantiči so čisto dovolj.

 

Loni Makaroni

Tadeja L  

član od: 7.1.2003

sporočila: 197

6. maj 2009 9:40

Pot pourri ni slaba ideja. Hvala. :) V bistvu ne rabi bit v cunci, pravim samo, da mi grejo tiste cunce okoli bonbonov na živce. :) Če bi imela čas, bi delala spet vitraž ali pa odlitke. Zdaj ko ga imam malo manj, je pa ta pot pourri dobra ideja.

Tadeja L  

član od: 7.1.2003

sporočila: 197

6. maj 2009 10:20

Ups. Nekaj sem zašuštrala. Sporočilo je spremenil(a) Tadeja L dne 06. 2009 13:37

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17785

6. maj 2009 10:36

In iz česa boš naredila pot pouri? Večina rastloin zanj primernih sploh še ne cveti, pa z nabiranjem in sušenjem je veliko dela.....................

ribica  

član od: 31.10.2002

sporočila: 525

6. maj 2009 10:59

Mi smo lani (sicer za obhajilo) naredili majhne zakljicke. Na vsak zakljicek smo stikali en kelih in hostijo (primerno za obhajilo), v zakljicek pa smo dali majhne rozne vencke (10 perlin + majhen krizec), ki jih je punci izdelala iz raznobarvnih perlin in listek z zahvalo. Sedaj smo te zakljicke napolnili s sivko in jih uporabljamo za odisavljenje perila. Ah, ja, konfetov nismo dali zraven, saj smo bili mnenja, da je nase zivljenje ze tako ali tako dovolj sladko .... Za krst pred 11 leti pa smo iz testa (moka + sol v enakem razmerju + voda + jedilne barve) naredili srcka, jih primerno okrasili (rozice, copatki.... kar pac zpada zraven), dali nanje en lep roza trak in zavili v celofan. ribica Sporočilo je spremenil(a) ribica dne 06. 2009 11:02

lidka  

član od: 16.12.2002

sporočila: 3690

6. maj 2009 11:09

Potpuri najdeš lepo v trgovini Sanolabor, kjer ga imajo vedno. Prepakiraš v lepe vrečke, našiješ gor bleščice lai kaj podobnega, izvezeš... lidka [sonce]

katka lopatka  

član od: 1.12.2006

sporočila: 4996

6. maj 2009 11:49

Pa dobi se tudi že v majših žakeljčkih za kupit, mislim, da bi moralo biti celo v hipermarketih ali pa v Lesnini, Rutarju...tam pri svečah nekje, če se ne motim.

Sicer pa, dragaTadeja, naj te na tem mestu lepo pozdravim .

katka http://katka-lopatka.moj-album.com/album/5

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17785

6. maj 2009 13:37

Jasno, da se dobi kupljen, ki obupno umetno diši, pa še pobarvan je umetno. No, vsak po svoje pač. zame je potpuri pač nekaj, kar naredim sama............

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti