Novi čevlji..

KetyP  

član od: 30.8.2006

sporočila: 123

tema odprta - 5. maj 2009 22:52 | ogledi: 3.635 | odgovori: 31

.. puščajo barvo.

In sicer nesramno dragi in nesramno čudoviti novi usnjeni RDEČI čevlji! Kako torej to preprečiti? Bi lahko stvar s čim npr. namazala, da bi se barva utrdila? Ali kaj podobnega.. So pa živo rdeče barve, tako da prav veliko prostora za možne neuspele eksperimente nimam

Za vsak nasvet prav lepa hvala ;)

Katja

KetyP

RadaJem  

član od: 12.6.2006

sporočila: 1338

5. maj 2009 22:59

Menda obstaja prav sredstvo proti puščanju barve, vprašaj v kakšni trgovini s čevlji. Še najbolje, da greš tja, kjer si jih kupila. Srečno. RadaJem

Vanja_v_ZDA  

član od: 14.11.2008

sporočila: 6079

6. maj 2009 0:39

KetyP, Nisi povedala, če so se ti recimo v dežju zmočili ali pa če so nepodloženi. Če so nepodložen(zgornji del ni nevtralne barve), verjetno ne bo pomoči. Sama imam isti problem z oranžnimi nepodloženimi balerinkami.

 

Vanja

KetyP  

član od: 30.8.2006

sporočila: 123

6. maj 2009 7:32

Nepodloženi.. Kaj bi bilo v dežju, raje ne pomislim Hvala za idejo, se bom oglasila v kakšni trgovini s čevlji. KetyP

Vendelina jr.  

član od: 17.5.2006

sporočila: 9217

6. maj 2009 8:41

Ne vem, kaj je lahko "nesramno drago" in je zraven še nepodloženo - razen jadralnih čevljev, pri katerih pa itak na deklaraciji piše, da jih je treba popolnoma namočiti in potem počakati, da se stvar posuši. Če si kupila kakšno TBS varianto od čevlja (skratka marine-program), potem je treba zadevo itak namočiti. Če pa ni športni čevelj, temveč mestni formalni čevelj, potem je pa zadeva takale: - lepo si naredi pedikuro, piling in depilacijo in če bo treba še kaj avtobronzatorja na noge in se lepo navadi hoditi brez nogavic. Po severnih deželah ženske že hodijo brez nogavic in bodo nosile salonarje na boso nogo tam enkrat do oktobra. Tudi po naših krajih so čisto prijazne temperature, da se počasi znebimo teh štumfov (jaz začnem s sezono jutri). Po tem, ko se ti bo noga v tisti rdeči obutveni zadevi dvakrat spotila in boš imela malo rdečkast podplat (ni frke, malo namočiš noge v lavorju in daš notri sol iz mrtvega morja in boš imela občutek, da imaš nova stopala), se bo stvar sanirala. In prepričaj se, da si s čevlji hkrati plačala tudi šolnino za naslednjo ugotovitev: nepodloženi čevlji se NE kupujejo (razen, če gre za posebno športno obutev). Skratka, imaš čevlje in spoznanje, two for the price of one. Vendelina jr.

Košuta  

član od: 8.7.2008

sporočila: 199

6. maj 2009 9:16

KetyP, pomembno: koliko časa (natanko!) je minilo od nakupa čevljev? BTW Vendelina jr., meni se je danes sanjalo, da sva šli v Maxija skupaj na kosilo in da si mi pojedla tunino solato . Košuta

Košuta  

član od: 8.7.2008

sporočila: 199

6. maj 2009 9:36

KetyP, pomembno: koliko časa (natanko!) je minilo od nakupa čevljev? BTW Vendelina jr., meni se je danes sanjalo, da sva šli v Maxija skupaj na kosilo in da si mi pojedla tunino solato . Košuta

Vendelina jr.  

član od: 17.5.2006

sporočila: 9217

6. maj 2009 10:24

@Košuta, če ima tunina solata kaj zveze s tuno, ki slabo vpliva na lasišče in sem te jaz odrešila pred nadaljnjim lasnim dizastrom....potem bo to vzela kot kompliment V nasprotnem primeru bova pa poklicali dr. Freuda Vendelina jr.

ZAČETNICA  

član od: 2.2.2007

sporočila: 1985

6. maj 2009 10:50

Košuta je napisal/a:
BTW Vendelina jr., meni se je danes sanjalo, da sva šli v Maxija skupaj na kosilo in da si mi pojedla tunino solato . Košuta
Ti je vsaj svetovala katere čevlje kupit, ko ti je že kosilo pojedla? Začetnica

lidka  

član od: 16.12.2002

sporočila: 3690

6. maj 2009 10:56

LOL; ta je dobra... Vendy poje solato... Ojoj... lidka [sonce]

Vanja_v_ZDA  

član od: 14.11.2008

sporočila: 6079

6. maj 2009 14:19

KetyP, na istem si kot jaz. Ko si sezujem moje oranžne balerinke, imam stopala krasno oranžna, ker jih nosim brez kakršnihkoli nogavic. No barva bi šla na tudi na nogavice.

Uživaj čevlje in se sprijazni z obarvanimi stopali. Če pa ugotoviš, kako prenos barve, pa lepo prosim napiši. Moj dragi ima iste probleme s svojimi marine čevlji. Njemu je lahko, že 15 let mu kupujem iste 3 modele. Prisežem.

Vanja

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti