Kam v lj.okolici na pohanega piščanca

foxpapa  

član od: 14.3.2004

sporočila: 240

29. maj 2009 12:06

Ni boljšga pohanga pšanca kot pr` Marinšku v Naklem ( ta star) . Velik in pocen predvsem pa odličen lp foxpapa

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17785

29. maj 2009 12:11

Skratka, najboljšega piščanca dobite v najmanj 30 gostilnah v okolici Ljubljane.

Ampak, kaj pa, če najboljšega pripravi babica?

neznan uporabnik

29. maj 2009 13:23

Okus je (tudi) stvar navade. japaja

cellnet  

član od: 5.7.2005

sporočila: 566

29. maj 2009 22:17

@rimljanka potem pokličeš babico in se najaviš na kosilo. ;) itak da pohan piščaec ni ne vem kaka znanost. vsaka malo bolša gostilna s fritezo in kuharco, ki da kaj nase ga zna pripravit. če je osnovna surovina dobra in če ga prodajo zadosti, da je vedno prej pripravljen, da se drobtine malo osušijo in je sveže ocvrt v svežem olju in ni zažgan bo ok... ;) cellnet

tepcek  

član od: 5.3.2009

sporočila: 11

30. maj 2009 18:51

Bravo. Najboljši piščanec je, če je velik in poceni. No to pa je okus. Rimljanka, kaj pa mama ali žena ali pa kar jaz? tepcek

tomaz33  

član od: 7.11.2009

sporočila: 1

7. nov 2009 12:42

resnično je pri Gradu res najboljši,,je pa res ,da kopač ma pa tudi dobrega,,,kar se pa tiče pri Koširju je vredu sam dražji ,kot pa pri Gradu ter malenkost po moji oceni slabši,,,mi priporočamo Grada!!!!! tomaz33

babs  

član od: 21.10.2001

sporočila: 9

20. nov 2009 20:55

Na Pšato! babs

Brika  

član od: 21.11.2009

sporočila: 3

21. nov 2009 10:48

Gostilna Janežič na Pšati ima odlične pohane piščance. Brika Brika

zzak1977  

član od: 31.7.2009

sporočila: 2193

21. nov 2009 12:46

Zanimiva mnenja, sploh mnenje da je odličen piščanec v vsaki drugi oštariji. Ravno pri teh klasičnih jedeh je težko najti najboljšega. Sam sem sprobal piščanca v čimveč gostilnah kolikor je bilo možno, tu zraven štejem Pšato, Kopač, Slavkov dom (ki so bili ravno našteti). Probal sem vsako priporočilo za to jed, vendar je bilo na koncu jasno da je en in edini piščanec v Rovah. Zato sem bil tam sigurno vsaj 30x, tudi ves moj krog kulinaričnih kolegov in večine prijateljev je istega mnenja, do sedaj samo enemu ni bilo všeč, ampak ta uporablja vegeto. Povdarek je tudi na tem da je bil vedno enak okus, enaki kosi..., kar ne doživiš velikokrat. Imajo tudi odličen pražen krompir, domač "pomfri", in vedno so poskrbeli za konkretno skledo domače okusne sveže solate, kar lepo zaključi paket. Res pa je da jih nekaj zgoraj naštetih še nisem probal, tako da še vedno puščam lov za najboljšim piščancem odprt. Za sedaj je pa to to. zzak1977

hedonist  

član od: 26.6.2008

sporočila: 5047

21. nov 2009 17:22

Tudi tokrat se moram z svojim mnenjem, za katerega menim da je še kako utemeljeno, pridružiti zzaku1977. Tudi meni je pohana piška v Rovi ena od najboljših. Sicer sem jih jedel skoraj v vseh naštetoh gostilnah , razen na Slavkovem domu, pa mi niso najbolj sedli. Sej ne , da ne bi bilo dobri ampak bili so pač povprečni. Na Rovi pa daleč istopajo po okusu, sočnosti in aromi. Še nekje imajo dobre ampak to je malo dlje od lJubljane. To je gostilna Matko v Čečah na Trbovljami. Tam pa so še za nekaj odtenkov boljši kot na Rovi in mnogo, mnogo boljši od naštetih gostiln. Dopuščam pa tudi tudi možnost, da ima vsak svoj okus, še posebej tisti, ki prisega na Vegeto. Tako da, mnenj in okusov je pač veliko. hedonist

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti