Oskrba na domu za riba-ribica

riba-ribica  

član od: 25.2.2005

sporočila: 1436

tema odprta - 5. maj 2009 14:29 | ogledi: 8.983 | odgovori: 44

Lep pozdrav, moje ime je Marko in sem sin od riba-ribica. Kot nekateri že veste, je doživela možgansko kap. Počasi okreva, vendar je desna stran telesa še vedno bolj ali manj hroma ter ne more govoriti. 15.5.2009 jo bodo odpustili iz inštituta za rehabilitacijo in se bo vrnila domov.

Problem nastane, ker bi morala dopoldne biti tudi do 10 ur sama. Namreč oba z bratom morava hoditi v službo poleg tega pa se je še treba vsaki dan ustaviti pri najini babici in ji narediti kosilo.

Do sedaj še nisem uspel najti možnosti kakšnega varstva oz. vsaj neke oblike nege na domu, center za pomoč na domu Maribor pa ima vse delavke zasedene. Tako se obračam še na vaš kolektiv, če bi kdo morda poznal koga, ki bi bil pripravljen (seveda za plačilo) vsaki dan malce poskrbeti za riba-ribica, ko bo sama doma. Lokacija je Prušnikova ulica, nova vas II v Mariboru.

riba-ribica

bluoka  

član od: 21.8.2007

sporočila: 42

5. maj 2009 14:35

Sigurno se bo našla kakšna prijazna gospa. Mami pa želim uspešno okrevanje. bluoka

patty  

član od: 2.9.2005

sporočila: 298

5. maj 2009 14:36

Na centru bi morali vedeti, katera društva še, poleg njih, nudijo tovrstno storitev in predlagati neko pomoč. Upam, da se koga najde, srečno ! patty Sporočilo je spremenil(a) patty dne 05. 2009 14:37

vanjatajnsek  

član od: 6.6.2005

sporočila: 1704

5. maj 2009 14:41

Ojejo, vidva sta pa res pridna fanta. Mogoče bo mamamia imela kakšno pametno rešitev, ker jaz je žal nimam. lp vanjatajnsek

Vendelina jr.  

član od: 17.5.2006

sporočila: 9217

5. maj 2009 14:55

Marko, pozdravljen. Tole je sila zahtevna zadeva. Se namreč zelo velikokrat zgodi, da "kakšna na videz prijazna gospa" že po drugem pogledu zelo hitro izgubi prijaznost in se je človek lahko zelo neprijetno presenečen, ko naenkrat v stanovanju kaj zmanjka, pa ko se ugotovi, da ima "prijazna gospa" kakega partnerja, ki je zelo neprijeten....navajam povzetke zgodb, ki so se že zgodile in o katerih sem bila preko svoje volje obveščena. Zato bi vama z bratom svetovala naslednje: Kontaktirajta zbornico delovnih teraptevtov. Oni poznajo svoje sodelavce (npr, upokojeno osebje medicinske nege) in lahko koga direktno priporočijo. Tudi drugače imajo ogromno znanja in se jim splača čim bolj prisluhniti. Pa srečno okrevanje, tudi če ne bo najhitrejše. Link je pa tule: http://www.zdts.si/ Vendelina jr.

Dragička  

član od: 9.12.2003

sporočila: 8695

5. maj 2009 15:18

Pridružujem se mnenju Vendeline jr. glede strokovne medicinske nege. Riba-ribici pa želim hitro in uspešno okrevanje. Pozdravček1

Ognjič  

član od: 18.1.2006

sporočila: 4733

5. maj 2009 15:33

Marko, pomagati vam sicer ne morem, rada bi samo povedala, da vaju oba z bratom občudujem. In seveda lep pozdrav ribi-ribici. Ognjič Sporočilo je spremenil(a) Ognjič dne 05. 2009 15:35

DUŠANKA  

član od: 12.7.2005

sporočila: 2039

5. maj 2009 16:20

Jaz pa sem slišala, da se da dogovoriti z nunami za dnevno varstvo, vsaj toliko, da jo nahranijo, jo umijejo  in ji delajo družbo, ko bi sicer bila sama, ampak seveda je tu problem  plačila - verjetno ni poceni. Upam, da vama bo vsaj nekaj uspelo. Kaj pa Zavod za oskrbo na domu? V Ljubljani ga imamo, k meni prihaja vsak delovnik ena prijazna gospodična za umivanje in preoblačenje, pa niti ni tako grozno drago, okrog 4 € na uro. Pa še marsikaj mi postori, če je treba in jo prosim. Vem, da čisto nepokretne tudi nahranijo, enim prinesejo kaj iz trgovine, druge pridejo samo kopat. Če vama kaj pomaga, v Mariboru je to Center za pomoč na domu, Partizanska c. 12, telefon 02 235 05-20. Morda vam prav pride, morda pa oni vedo za koga, ki bi bil pripravljen za 10- in večurno pomoč pri vas doma. Iz vsega srca vam želim, da ji uspete olajšati trpljenje. Prosim lepo jo pozdravite, veliko mislim nanjo in občudujem njene čipke. Upam, da jih bo kmalu lahko spet delala. Lep pozdrav

 

Dušanka

DUŠANKA  

član od: 12.7.2005

sporočila: 2039

5. maj 2009 16:21

Ojej, se oproščam, še enkrat sem šla brat in vidim, da ste njih že kontaktirali. Pa brez zamere!

Dušanka

chappy  

član od: 3.7.2007

sporočila: 554

5. maj 2009 20:46

Če poznata koga,ki dela v domu za ostarele ga malce povprašajta pogosto zaposlene zraven svojega dela skrbijo še za kakšno osebo.Tam zaposleni imajo večinoma precej izkušenj s podobnini primeri.Tako kot je napisala Dušanka poskrbi se za vse,po potrebi se jih pelje tudi k zdravniku,se jim gre v trgovino in podobno.Sama delam v domu vendar v ljubljani,nekaj mojih sodelavk pa je šlo delat v zavod za oskrbo na domu.Seveda je sprva težko sprejeti tujca v svoj v svoj dom in mu popolnoma zaupati.Včasih je res bolje imeti nekoga iz javne ustanove oziroma s tam kjer se s tem profesionalno ukvarjajo,da veš komu se lahko pritožiš.Vajini mami želim čimprešne okrevanje in srečno. chappy

neznan uporabnik

5. maj 2009 21:25

pomoč na domu izvajajo centri za socialno delo.to niso medicinke ampak negovalke - gospodinje. je pa ta pomoč omejena na uro , dve na dan. žal je vedno več takšnih,ki so pomoči potrebni,pa vedno manj takšnih,ki lahko to tudi plačajo.pa lep pozdrav. hmm

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
MOJ vrtTrixi
Kaj danes za zajtrkjohana
malo za hecNikita
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti