Oskrba na domu za riba-ribica

kobra 1  

član od: 15.6.2006

sporočila: 1881

5. maj 2009 22:38

Marko, mogoče je v bližini doma kaka mlajša upokojnka, ki bi vama priskočila v pomoč. Najprej povprašajta v domačem ožjem okolju.

Nikar ne obupat, nekako se bo že rešilo. Tudi v naši soseski smo imeli tak primer. Za začetek smo priskočili sosedje, vsak po svojih močeh, dokler niso dobili gospo, ki redno nekaj ur na dan skrbi za mamo.

kobra 1

chappy  

član od: 3.7.2007

sporočila: 554

6. maj 2009 15:56

Wran tu se pa rahlo motiš pomoč na domu izvajajo centri za oskrbo na domu in večina tam zaposlenih mora imeti končano šolo za bolničarja ali vsaj tečaj.Sprejemajo oziroma zaposljujejo tudi osebe,ki so končale te-čaj za socialnega oskrbovalca.Sama sem bila pri njih na razgovoru in bi če se nebi premislila jaz sprejeli samo zaradi mijih delovni izkušenj. chappy

branka171

sporočila: 218

6. maj 2009 16:15

pozdravljen Marko pojdi na ZS branka171

neznan uporabnik

6. maj 2009 19:01

u-Centri za socialno delo torek, september 21 2004 @ 16:01 CEST Piše: Vita Ogledov: 1873 Centri za socialno delo izvajajo pomoč družini na domu, ki je storitev socialne oskrbe. Namenjena je pomoči ljudem, da kljub težavam ostanejo čim dlje v svojem okolju. Do nje so upravičeni starejši nad 65 let - pa tudi mlajši, ki so se znašli v stiski zaradi invalidnosti ali slabega zdravja, invalidi, ki imajo status po zakonu o družbenem varstvu duševno in telesno prizadetih oseb, delovni invalidi I. kategorije, ter družine kronično bolnih otrok in otrok z motnjami v telesnem ali duševnem razvoju. Oblike pomoči na domu so: Gospodinjska pomoč; kamor sodi pomoč pri pripravi hrane, vzdrževanje stanovanjskih prostorov, čiščenje, pranje, likanje in druga dela po dogovoru. Pomoč pri vzdrževanju osebne higiene; kot je pomoč pri oblačenju, hranjenju in opravljanju osnovnih življenjskih potreb. Pomoč pri ohranjanju socialnih stikov; Kamor sodi ohranjanje stika z okolico, spremljanje oseb pri opravljanju nujnih obveznosti, družabništvo, preprečevanje osamljenosti, odtujenosti in strahu. Pomoč na domu se nudi največ 4 ure dnevno oziroma največ 20 ur tedensko, in sicer od ponedeljka do petka. Cena storitev pomoči na domu se določa glede na višino dohodkov uporabnikov. Na spletni strani Skupnosti centrov za socialno delo najdete seznam centrov za socialno delo , kjer so na voljo kontaktne informacije za posamezni center. pa lep pozdrav chappy. hmm

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17785

6. maj 2009 20:30

WRAN51 je napisal/a:
Na spletni strani Skupnosti centrov za socialno delo najdete seznam centrov za socialno delo , kjer so na voljo kontaktne informacije za posamezni center. hmm

Lahko daš link neposredno na stran, kjer so kontaktne informacije, prosim?

rimljanka - zasebno mnenje

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17785

6. maj 2009 20:41

RadaJem, saj ga znam najti, samo, kje pa piše, da pomagajo na domu tako, kot išče pomoč sin za ribo-ribico? Očitno sem slepa.

rimljanka - zasebno mnenje

RadaJem  

član od: 12.6.2006

sporočila: 1338

6. maj 2009 20:45

Aja, sorry, vranovih klobas načeloma ne berem. Ja, na CSD dobiš kvečjemu informacije, kje iskati naprej. Smo imeli pred kakšnim letom podoben problem in res ne nudijo celodnevne oskrbe. Se opravičujem, bolj površno sem preletela temo. Vso srečo sinu in čimprejšnje okrevanje mami. RadaJem

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17785

6. maj 2009 20:50

No, tako, smo razčistili..................... žal z malo smetenja teme, ampak, me je pojezilo, ker zavaja z informacijami. kar je grdo, v tem primeru pa sploh. In zato nisem mogla biti tiho.

rimljanka - zasebno mnenje

daga  

član od: 18.5.2007

sporočila: 1410

8. maj 2009 7:25

Marko, kaj pa če bi za babico uredili, da bi ji nosili kosilo na dom? Ne vem, kdo to dela, vem pa da ta pomoč obstaja. S tem bi imeli več časa za mamo, babico pa bi obiskali takrat, ko imate čas. Tako bi mama ne bila več sama po 10 ur. Ne vem, če je to pri vas izvedljivo, a mislim, da bi bila tudi to nekakšna rešitev. daga

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti