Regratov med

karmen  

član od: 28.9.2001

sporočila: 39

tema odprta - 7. maj 2003 20:33 | ogledi: 9.836 | odgovori: 3

Zelo rada bi naredila regratov med pa sem izgubila recept ,če ima kdo ta recept bi prosila da mi ga pošlje.Hvala že vnaprej.

karmen šlibar

Dorothea  

član od: 25.1.2002

sporočila: 142

8. maj 2003 13:10

4 pesti regratovih cvetov namočimo čez noč v 2 litrih vode. Odcedimo (skozi krpo) in krpo stisnemo. Tekočini dodamo 5 kg sladkorja, ter sok 2 limon. Kuhamo in mešamo, dokler se ne naredi gost sirup. Preizkušen recept prejšnji teden... (delala ga je mama, s tem, da je dodala v vodo /čez noč/ še narezano limono).

dalsi  

član od: 18.9.2002

sporočila: 339

8. maj 2003 17:40

Moj recept se malo razlikuje. 300 cvetov, 2 limoni 2 pomaranči zrežemo in dodamo 1 1/2 l vode. Kuhamo 1/2 ure in nato še vroče precedimo. V vroč precejeni sok dodamo 1 1/2 kg sladkorja in mešamo ter počasi segrevamo toliko časa, da se sladkor popolnoma raztopi. Še vroč med polnimo v kozarce. Sama ga nisem še nikoli pripravila, vendar je to recept moje mame ona pa ga je pripravljala vsako leto. Vem, da je dober. Ponavadi smo z njim sladili čaj. Poskusi. LP Marjana

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
malo za hecNikita
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti