Vodna postelja

patty  

član od: 2.9.2005

sporočila: 298

tema odprta - 4. maj 2009 11:09 | ogledi: 4.882 | odgovori: 27

Pozdravljeni,

Zanima me ali jo kdo ima in kakšne so vaše zkušnje, sploh tisti s problematično hrbtenico..hvala vam!

patty

Vanja_v_ZDA  

član od: 14.11.2008

sporočila: 6079

4. maj 2009 14:28

Patty, vodne postelje so tako mehke, da hrbtenici ne dajo nobene podpore.  Sama imam težave s hrbtenico  in kadarkoli grem na izlet in ima hotel mehko posteljo, boli križ ne samo mene ampak tudi mojo boljšo polovico. Sem bila pred davnimi časi, ko so jih še prodajali na naši strani oceana, v neki trgovini, ker so se mi zdele nobl, romantične in fajn. Naju je nakup take postelje zaradi tega minil. Zdaj pa že leta in leta nisem slišala za njih, tako da mislim, da so tudi v zda že davno iz mode in so ugotovili, da to ni najboljša zadeva.

Poskusi za začetek spati na strani, tukaj samo predvidevam, da spiš na trebuhu. Ker naše telo anatomsko res ni najbolje dizajnirano za spanje na boku, si pomagaj tako, da med koleni stisneš čisto navadno blazino. Poušter ti bo pomagal, da se z boka ne boš prevrnila na trebuh, pa še vrat bo v neutralni poziciji. Verjetno nekaj noči ne boš dobro spala, je pa vredno malce truda in trme, ker to preverjeno pomaga proti bolečinam. Tudi podpora za glavo naj bo taka, da boš imela vrat kar se da naravnost.

 

Vanja

PACKA  

član od: 23.9.2003

sporočila: 344

4. maj 2009 14:53

Kot uporabnica vodne postelje, predlagam, da si pred nakupom zadeva sproba. Nikakor ne nasedaj tistim, ki jo hvalijo, niti tistim, ki jo grajajo. Sama imam težave z vratno in križno hrbtenico. Že leta lahko spim le na hrbtu. Vodna postelja je idealna, ker si jo polniš po meri. Lahko imaš zelo mehko - manj vode ali pa zelo trdo varianto - zelo polnjeni bazeni. Pri vodni postelji je pomembno, da sta bazena ločena, kot jogija na zakonski postelji. Postelje, ki so v salonih na ogled, niso pravilno polnjene in zato niso optimalne za zaključke dobra - slaba zadeva. Z možem spiva že vrsto let na vodni postelji. Zjutraj se prebujava naspana, brez zaležnin, bolečin in ostalih neprijetnih zadev, ki spremljajo spanje na neudobnih jogijih. V kolikor se odločaš za vodno posteljo, si spomočjo spleta najdi prodajalce in se osebno pozanimaj. Bojim se, da boš na forumu dobila preveč nepreverjenih informacij, kot osebnih izkušenj. Srečno! PACKA

Lejla13  

član od: 21.1.2008

sporočila: 390

4. maj 2009 15:03

Midva jo imava dve leti. Zanjo sva se odločila zaradi mojih bolečin v križu. Lahko ti povem, da me je križ že po nekaj tednih nehal boleti in da vse od takrat z njim nimam več težav. Razen poleti na daljšem dopustu, ko v prikolici spim na navadni vzmetnici.

Sicer pa pokliči v Maremico na 01 565 4400, kjer boš dobila več informacij. So zelo prijazni.

 

 

Lejla13

Lejla13  

član od: 21.1.2008

sporočila: 390

4. maj 2009 15:20

Lectus postelje, ki jih prodajajo v podjetju Maremico,, imajo edine v Sloveniji certifikat o skladnosti.  Zato sem ti svetovala, da pokličeš tja.

Mene so prepričali, posteljo lahko sprobavaš 30 dni in jo vrneš, če ti ne ustreza. Ampak verjemi, da je ne boš. Mož je večkrat zaspal in prespal na kavču pred televizijo. Pred televizijo še vedno večkrat zaspi, ampak ko se zbudi, pride v spalnico.

Lejla13

patty  

član od: 2.9.2005

sporočila: 298

4. maj 2009 15:37

Super, sicer sprašujem za mami, ampak tudi jaz si jo potihem želim....zaenkrat sem bila v Slovenski postelji in se tam pozanimala, bom pa še poklicala v Meremico. Hvala vam! patty

drejcek  

član od: 11.1.2004

sporočila: 1028

4. maj 2009 16:20

Lectus ima tudi direktno prodajo, in sicer imajo salon na Dunajski v Ljubljani, 5 minut z Zmajem iz centra proti Črnučam ...

Drejček

emmy  

član od: 15.5.2004

sporočila: 61

4. maj 2009 16:32

Jaz sem zelo zadovoljna z Lectusovo vodno posteljo. Je ne zamenjam več za nobeno navadno. Prav tako trdijo tudi moji prijtellji (tisti, ki imajo vodno posteljo). emmy

darjuška  

član od: 4.7.2005

sporočila: 1188

4. maj 2009 22:15

Tudi midva sva že šesto leto uporabnika vodne postelje Lectus. Moža je prej bolel hrbet, po uporabi te postelje pa se je stanje bistveno popravilo. Zjutraj se zbudiva kot dojenčka. Zanima pa me, če ima kdo tako težavo kot je pri nas? Meni se je po dveh letih že drugo jedro "nagrbančilo" tako, da se je tisto polnilo sprijelo skupaj in je na vzglavju samo voda. Prvič so mi jedro zamenjali kljub poteku garancije, ta teden pa spet dobimo njihov obisk, da bomo videli kako naprej. Pravijo, da se jim to pri belem jedru še ni zgodilo. http://tajda.moj-album.com/album/10410677/

Nasja  

član od: 10.6.2003

sporočila: 815

5. maj 2009 0:11

V družini imamo tri - jaz in oba starša. Povzetek: mama je navdušena, kljub težavam s hrbtenico spi kot angelček že vrsto let; oče ne mara več slišati zanjo; jaz pa kakor kdaj. Moje mnenje je, da je najpomembnejše vprašanje, kako spiš. Namreč, če spiš zelo nemirno, se po mojem rado jedro zbije skupaj, kot je opisano zgoraj. Še bolj pomembno pa se mi zdi, v kakšnem položaju spiš. Za spanje na hrbtu je po mojem idealna, prav tako na boku. Spanje na trebuhu ali pa napol na trebuhu (v "položaju za nezavestnega") je pa uničujoče za hrbtenico in se tudi jaz vsakič zbudim polomljena.

Sicer pa imam trenutno  že drugič iste probleme kot Darjuška. Darjuška, prosim, sporoči kaj, kakšen bo dogovor ta teden ... jaz se tudi ravno odločam, da jih vnovič pokličem. So mi pa tudi po prvi menjavi dali "modro" jedro.

Nasja

RadaJem  

član od: 12.6.2006

sporočila: 1338

5. maj 2009 0:28

Moja znanka pravi, da se na vodni postelji fino spi, ampak za druge posteljne aktivnosti pa menda ni najboljša. RadaJem

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti