Rojstni dan..da bi bilo malo drugače

Visage  

član od: 1.1.2006

sporočila: 215

tema odprta - 3. maj 2009 19:59 | ogledi: 6.397 | odgovori: 30

Pozdravček,

kmalu se nam bliža praznovanje in bi radi letos malce drugače zadevo pripravili.

Vsako leto so čevapi pa narezki pa žar..ne vem se mi zdi, da je vse skupaj že kar naprej eno in isto.

Ima kdo kakšen dober nasvet kako pripraviti nekaj drugačnega...bomo pa na prostem..

Pozdravček,

Visage

Visy

Petya  

član od: 8.1.2006

sporočila: 591

3. maj 2009 20:00

Polnjena ribica al pa zajček al pa reberce oz karkoli izpod peke :D to vedno zmaga na vseh zabavah, vsaj pri nas. Poleg pa zelenjava, mlad sir, mogoče kaka solatka, pa domač sveže pečen kruh. Petya

biba  

član od: 26.10.2004

sporočila: 542

3. maj 2009 20:31

Testeninska solata, ki jo naprediš v naprej, pečene postrvi, sardele. biba

Reca  

član od: 1.3.2004

sporočila: 3814

3. maj 2009 22:14

Mi smo včeraj in danes praznovali možev rojstni dan. Mislim, da ti ne bom s temle kaj prida v pomoč, a kljub vsemu. Doma sem spekla krušne skodelice že v naprej, pripravila sem si tudi kar precej solno-kvasne emulzije in seveda drobno pecivo. Strojno sem naribala sir za pizze. Omake so bile kuhane in konzervirane že v minuli sezoni. Včeraj sem potem (na drugi lokaciji) zjutraj dala kuhat kavro. Kuha se sama celo dopoldne in jaz nisem imela nikakršnega dela z njo. Zamesila sem testo za kruh in pizze, ter dala vse skupaj vzhajat. Gobe in ostala zelenjava je bila tik-tak pripravljena. Mož je kuril krušno peč kot lucifer in 15 minut predno je bila peč dovolj segreta sme raztegnila testo,hči jih je nadevala, potem pa smo vse naenkrat dali pečt v krušno peč. Po pizzah je šel v peč še kruh. Gostje so bili navdušeni nad enolončnico, da ne govorim o pizzah. Za malo dela, zelo vlik fekt. Ti pa, ker take možnosti najbrž nimaš, probaj s kakim kotličkom. Spomnim se, kako smo na prvem pikniku KulSlo jedli zame do danes najboljšo gobovo juho. Pripravljal jo je drot, pomagala pa mu je boljšša polovica. Tudi gobe z žara so bile krasne, da ne govorim o palačinkah, pečenih sredi gozda. Vse se da, samo organizacija je važna.

nola  

član od: 25.1.2006

sporočila: 3112

3. maj 2009 22:52

Reca, vsak ki ima pol metra prostora si lahko pripravi peč kjer bo pekel kruh in kar mu pač dopade.

Ni treba posebnih zidarskih umetnij.

Vsako leto, ko smo še letovali na ta način smo si na otokih postavili peč in krepko pekli tisto kar smo že imeli.

 

nola

MALČICA  

član od: 8.6.2006

sporočila: 451

4. maj 2009 8:47

Mi smo na enem rojstnem dnevu poleg mesa iz žara, francoske solate in ostalega naredili en velik protvan prebranca, zraven smo skuhali še šunko. To je zmanjkalo prvo oziroma so mi še protvan tako pomili s kruhom, da doma nisem vedela, ali je že čist. Morda bi pa to poskusila, letos je bilo za 1.maj dež in sem notri v moji 3m2 kuhinji spekla meso za 25 ljudi in so rekli, da še ni bilo tako dobro. Malčica

Tanjika82  

član od: 30.3.2009

sporočila: 90

4. maj 2009 9:24

Lahko pa poskusite s ciganskimi pečenkami iz kotla. To moj oče tako dobro pripravlja..... Eno leto smo tudi mi mislili, da so se vsi že navolili teh pečenk in jih ni pripravil. Gostje so bili razočarani - češ da so pri nas vedno najboljše pečenke. Tako jih zdaj pripravlja kar lepo naprej. Poskusite! Dela tudi ni ravno veliko. Kotlete popeče na robu kotla, posebaj popeče čebulo, jo da v kotel in zalije z vodo. Doda še papriko, paradižnik, gobice (kaj več tudi jaz ne vem, ker nam ne izda vsega), ko so kotleti popečeni jih samo spusti v omako in kuha, na koncu se lahko doda še krompir - za prste polizat. Poskusite s čim takšnim, pa vam ne bo žal. LP Tanjika82

Vendelina jr.  

član od: 17.5.2006

sporočila: 9217

4. maj 2009 12:25

Ker imaš že definirano, da boste zunaj, potem bi namesto klasičnega roštilja morda veljalo delati veliko paello. Točno tako, kot so jo delali v kakšnem man bleščavem barriu v kakšnem andaluzijskem kraju. Lepo na ognjišče postaviš veliko železno ponev in potem počasi cmariš v ponvi čisto vse, kar je od hrane pri hiši ostalo (in če gostje prinesejo kakšno meso ali kaj podobnega je še bolj kolektivno delo), potem vmes malo zalivaš z juho ali vodo, daš notri riž, veliko žafrana in zaliješ z vodo in nekje vmes dodaš še zelenjavo (grah obvezen), premešaš in to je to. Vmes ljudstvo pije sangrio in zoba na kosce narezan poceni sir, ki si ga posula s porpom in soljo (to dviguje apetit) in malo zob kruh. Za sladico predlagam sadje v čokoladi. Stopiš čokolado (če imaš fondue gorilnik je okej, drugače se pa da to isto narediti tudi, če okroglo posodo v posodo s toplo vodo in vse skupaj na žar, da greje vodo in se lepo čokolada topi) in potem ljudstvo pika pripravljeno sadje (jagode, banane) in jih pomaka v čokolado. Je jako družabno. Tudi, če se kdo popaca, nič hudega. Lepo praznujte. Vendelina jr.

Visage  

član od: 1.1.2006

sporočila: 215

4. maj 2009 19:21

Uff ste bli pridni..ja hvala za vse odgovore in Vaš trud,..kaj pa kakšna paninoteka varjanta sem razmišljala..sam ne vem kaj bi dala za zraven.. Fora je v tem,ker bomo ze prej imeli en roj.dan in bodo imeli pizza varjante in dimljene ribice na prostem pa bovlo itd. in to je ze bila ena izmed mojih idej..no ne vem..malo je tezko kaj novega, ker smo ze vsega dobrega navajeni..kaj pa kasna mehiska al pa indijska varjanta...sam pojma nimam nic o indijski varjanti.. Visy

*Alisha*  

član od: 7.11.2007

sporočila: 360

4. maj 2009 20:30

Mi smo meli ravno v soboto eno praznovanje in da je bilo malo drugače smo naredili bolj na temo mehiške... Sicer ne vem koliko vas bo in ali to želiš pripraviti vse zunaj, pa vseeno napišem. Jaz sem naredila tortilje z zelenjavno- mesnim nadevom, pa še nekaj, mislim da se reče quesadille (kot neki sendvički- tortilja, na njej nadev, čez še ena tortilja in narezano na osmine, za lažjo predstavo), pa tortilla čips sem kupila. Zraven sem v posodice dala omake in nariban sir, pa si je vsak vzel kar je hotel. Za sladico pa jabolčne empanade z vanilijevim sladoledom in samo narezan ananas. Vsega je zmanjkalo in vsi so pohvalili. *Alisha*

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti