Rojstni dan..da bi bilo malo drugače

ežoj  

član od: 24.2.2006

sporočila: 6302

8. maj 2009 18:15

Reca, kaj je kavra? ( v slovarju piše: rumena koleraba ).

Drugač, jaz tudi imam problem: za kakršnokoli fešto, so pri meni vajeni: čevapčiči, pleskavice ražnjiči morda pa tudi kakšna kremenadla in konec, zraven še mlada čebula, lutenica in majoneza, ter mešana solata ( paradižnik, kumare, paprika, čebula ) in konec. Kadarkoli sem hotel kaj spremenit, so moji bili razočarani. Par let že vpeljujem na žaru počene melancane ( so enkratne ) pa mi slabo gre.

ežoj

cellnet  

član od: 5.7.2005

sporočila: 566

8. maj 2009 22:13

@vendelina od kje pa to, da je mehiška hrana za sezono jesen-zima? ;) mehiška klima, je bolj poletna, tako da ne vem... :) drugače se pa strinjam o tem, da imaš kaj drugega samo da imaš kaj drugega malo brezveze in se je boljše držati tistega, kar znaš. drugače pa jaz najraje žar spremenim v BBQ in potem je to čisto drugače ;) predvsem pa je po mojem enako pomembno kaj ponudiš poleg, kot kaj spečeš na žaru... cellnet

Reca  

član od: 1.3.2004

sporočila: 3814

8. maj 2009 23:03

ežoj je napisal/a:

Reca, kaj je kavra? ( v slovarju piše: rumena koleraba ).

Drugač, jaz tudi imam problem: za kakršnokoli fešto, so pri meni vajeni: čevapčiči, pleskavice ražnjiči morda pa tudi kakšna kremenadla in konec, zraven še mlada čebula, lutenica in majoneza, ter mešana solata ( paradižnik, kumare, paprika, čebula ) in konec. Kadarkoli sem hotel kaj spremenit, so moji bili razočarani. Par let že vpeljujem na žaru počene melancane ( so enkratne ) pa mi slabo gre.

ežoj
Ja, saj tudi je rumena koleraba. Je pa to tudi čorba, ki je bila njega dni specialiteta na snešniškem gradu. Gre pa takole: Zvečer namočiš fižol (češnjevec), naslednji dan dodaš na koščke narezano rumeno kolerabo, naj jo bo toliko kot fižola in še na koščke narezan krompir. Tudi tega naj bo toliko, kot fižola. Dodaj eno nasekljano čebulo, nasekljan česen in peteršilj, začini s poprom in soljo ter daj kuhat. Naj vre vsaj tri ure, e vre dlje, je še boljše. Jed mora biti gosta kot golaž. Protim koncu kuhanja je treba večkrat premešat, da se ne prismodi. Lahko jo začiniš tudi s čem pekočim. Zraven lahko postrežeš kruh ali žhance, jaz sem jo postregla v krušnih skodelicah. Če jo kuhaš v večji količini je še boljša. Probaj, ne bo ti žal. lp Vesna

ežoj  

član od: 24.2.2006

sporočila: 6302

10. maj 2009 6:53

cellnet je napisal/a:
................................................................................

................................................................................

drugače pa jaz najraje žar spremenim v BBQ in potem je to čisto drugače ;) predvsem pa je po mojem enako pomembno kaj ponudiš poleg, kot kaj spečeš na žaru...cellnet

Reca hvala, tega nisem vedel, verjetno poskusim.

cellnet, povej kaj več o BBQ, kako vzdržuješ temperaturo, a je meriš, a dimiš ves čas ( kako vzdržuješ dim )..................

ežoj

Visage  

član od: 1.1.2006

sporočila: 215

10. maj 2009 12:06

Oja vsem..jaz se še vedno nisem odločila ampak verjetno bo kaj mehiškega in kakšna predjed s pršutom...nekaj takega Če imate pa še kakšen predlog pa le na dan z besedo)) Visy

cellnet  

član od: 5.7.2005

sporočila: 566

10. maj 2009 16:16

@ežoj najprej si nabaviš bbq, recimo http://www.rosler.si/weber/zari-na-oglje/ ki ga majo v merkurju in potem eksperimentiraš... definitivno merim temperaturo, posebno, ko delam kakšen boljši kos mesa... za zrezke in burgerje pa že mam občutek... malo potipaš in veš približno kje si... in bbq je lahko nadomestilo za pečico ali pa klasičen gril, odvisno kako pripravljaš stvari. pokrov je vedno zaprt ampak rezultat je veliko boljši, ker se lahko igraš še z lesenimi ostružki ki jih daš za okus dima... za vžig oglja pa uporabljam http://www.rosler.si/weber/dodatna-oprema/ potem pa iščeš zanimive recepte... cellnet ps. pred webrom sem dolgo improviziral s pokrovom od voka, ni isto ampak se da! :) Sporočilo je spremenil(a) cellnet dne 10. 2009 17:42

ežoj  

član od: 24.2.2006

sporočila: 6302

10. maj 2009 17:47

cellnet, nč ne bom nabavljal, zadevo uporabljam že kakih 10 let, zanimale so me izkušnje drugih ( ti si prvi na katerega sem naletel, da zadevo sploh pozna, kamoli uporablja ). Evo, home made varianta v delovanju:

in rezultat:

ežoj

cellnet  

član od: 5.7.2005

sporočila: 566

10. maj 2009 17:54

super tale tvoj homemade izdelek... ;) pa še termometer! tole pa je redkost v deželi na sončni strani alp :) bova izmenjala kak recept ;) cellnet

Ognjič  

član od: 18.1.2006

sporočila: 4733

10. maj 2009 19:12

ojej cellnet, ne vem po kom sodiš takšno strašno zaplankanost ljudi na sončni strani Alp, no. Že vsaj 5 let se v tej zaplankani deželici da kupit celo brezkontaktni infrardeči termometer površinske temperature npr. Fluke v Micom - electroncs v Ljubljani. Ognjič

cellnet  

član od: 5.7.2005

sporočila: 566

11. maj 2009 22:57

me zanima koliko jih prodajo kuharjem ;) cellnet

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti