Rojstni dan..da bi bilo malo drugače

Visage  

član od: 1.1.2006

sporočila: 215

4. maj 2009 20:46

Ja sej jaz sem tud mislila kaksno tako varjanto..tortilje s piščancem, pa kasno z govedino..pa pol v pečici pečene,..sam morajo bit tople..guacamole mora bit obvezno doma narjen..ker une omake so ful zanic..vsaj meni, ker se mi zdijo čisto umetne.. Kako si pa naredila jabolčne empanade? Visy

*Alisha*  

član od: 7.11.2007

sporočila: 360

4. maj 2009 21:06

Ja, tud jaz sem omake naredila doma, sem še rdečo salso in pa omako iz kisle smetane, smo take delali na eni mehiški delavnici. Empanade sem naredila po temle receptu http://laylita.com/recipes/2008/02/06/how-to-mak Nadev sem pa malo po svoje- zmešala sem naribana jabolka s cimetom, sladkorjem, vanili sladkorjem in malo ruma (kot za kakšno pito) in nadevala v testo, robove sem premazala z jajcem in tudi po vrhu sem pred peko namazala jajce. Še vroče sem dala na krožnike, zraven kepico vanilijevega sladoleda in potresla s sladkorjem v prahu z dodanim cimetom. Je bil sicer eksperiment, ampak zelo uspešen Iz testa sem naredila 12 empanad z modelčkom premera 10 cm. *Alisha* Sporočilo je spremenil(a) *Alisha* dne 04. 2009 21:07 Sporočilo je spremenil(a) *Alisha* dne 04. 2009 21:07

Vendelina jr.  

član od: 17.5.2006

sporočila: 9217

5. maj 2009 10:52

Mehiške variante so super za sezono jesen-zima, za sezono pomlad-poletje je pa to hrana, ki je težka (se ti v kontekstu mehiške zdi vešalica čisto light). O indijski ne vem zadosti, da bi tule na slepo poskušala. Samo, če ne veš, kakšna naj bi bila hrana, kako boš pa potem vedela, če je to TO? Ker, konec koncev, fazon tvojega rojstnega dneva je v druženju in če ste se vedno družili ob ražnjičih in čevapčičih, zakaj se pa letos ne bi spet? Ni razloga, da bi vlagala v to fešto en presežek energije, iskala NEKAJ (pa še sama ne veš kaj), ker tisto NEKAJ ne bo naredilo nekega presežka na tvoji fešti. Presežek je v tebi (ali ga pa ni) in ne v hrani. Ti ne boš izpadla nič bolj nobl in svetovljanska, če boš servirala nekaj "eksotičnega", pa pri tem ne boš vedela, kaj sploh to je (kvečjemu tvegaš, da zabredeš v motne vode malomeščanskega obnašanja). Pravijo Dalmatinci, če ne veš, v katero luko pluješ, je vsak veter enako dober in enako slab. In to modrost se da aplicirati za vsa področja. Če želiš impresionirati, pa ne veš kako in ti tudi masa raznovrstnih predlogov tule (mimogrede, punce, jaz sem tole sejvala, ker so mi tiste kotlič variante blazno uporabne, thnx anyway) še kar ne potegne....potem je evidentno jasno, da hrana ni medij za tokratno impresioniranje. In ražnjiči in čevapčiči so čisto okej. Pa malo šopske in pindžur in ajvar , pa jabolčni zavitek za na koncu in je stvar rešena. Vendelina jr.

ferda  

član od: 1.10.2003

sporočila: 280

5. maj 2009 13:20

kar kakšen dober bograč ali golaž....skratka nekaj dobrega v enem loncu.... pa lepo se imejte...

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15820

5. maj 2009 14:37

Vendelina, jaz ti še kotel posodim, poleg kakšnega recepta ...Mamamia mamamia

Loni  

član od: 12.12.2001

sporočila: 7859

5. maj 2009 22:00

mamamia je napisal/a:
Vendelina, jaz ti še kotel posodim, poleg kakšnega recepta ...Mamamia mamamia

A tudi kuharja?

Loni Makaroni

Vendelina jr.  

član od: 17.5.2006

sporočila: 9217

6. maj 2009 8:53

Mamamia, darling, prebrala med vrsticami, valjam se od smeha, thnx, lep dan v MB... Vendelina jr.

Kyara  

član od: 24.5.2006

sporočila: 2384

6. maj 2009 12:57

Mi smo naredili Čili v kotlu od bograča. Vam povem, da česa takega na fešti še ni bilo. Najprej so vsi skeptično zajemali in poskušali, na koncu je skoraj zmanjkalo, tako so navalili. Bilo je božansko dobro, zraven pa še domače bagetke s čebulo  in črn kruh iz peči.

Kyara

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15820

6. maj 2009 13:52

Vendelina jr. je napisal/a:
Mamamia, darling, prebrala med vrsticami, valjam se od smeha, thnx, lep dan v MB... Vendelina jr.
Vidiš, kaj vse povzroči nekaj dni na vročem puščavskem soncu, pa kak čisto utelešen pol bog za na vrh ... Mamamia mamamia

tejča  

član od: 25.3.2002

sporočila: 243

8. maj 2009 1:21

če boste imeli žar - potem ne pozabi na gobice, bučke in malancane na žaru. pri naši družbi gredo zadnje dva piknika še hitreje kot samo ostalo mesno pečenje. LP Mateja tejča

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Trixi
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti