Polnozrnata peciva

patty  

član od: 2.9.2005

sporočila: 298

5. maj 2009 14:19

SPAR Natur*pur bio moka - tole jaz kupujem patty

katarina velika  

član od: 4.1.2010

sporočila: 5

25. jul 2010 10:41

Pravkar sem pekla torto za brata (ki je sladkarije samo, če so vsaj relativno zdrave ;)), tako da sem malo improvizirala, zamenjala belo moko z graham in sladkor z medom, se pravi: 5 rumenjakov zmiksaš z 250 h tekočega medu. Dodaš deci tople vode in deci olja (kokosovega, da je še bolj zdravo, mogoče bi šlo tudi olivno), sneg 5 beljakov in 250 g graham (ali katere druge, pirine, polnozrnate pšenične ...) moke pomešane z enim celim pecilnim praškom (domnevala sem, da je za polnozrnato moko bolje dati celega, ne samo polovico). Pečeš na malo nižji temperaturi, kot če delaš iz bele moke, ker sem ugotovila, da se prej zažge. Sama sem začela s 175 stopinjami in dala po kakšnih 10-15 minutah na manj, ter pekla še kakšnih 15 minut. Za kremo lahko uporabiš karkoli, sama sem stepla smetano, jo sladkala z sadno glukozo (mogoče bi tudi med šel skozi ;)), vanjo zmešala zmiksane borovnice. Testo sem napojila z mlekom in rumom, namazala prvo plast z orehi (zmiksani in zmešani s tekočo sladko smetano, malo glukoznega sladkorja), drugo plast pa z borovničevo kremo. Na vrh sem dala samo borovničevo kremo. In torta je noro uspela! :D katarina velika

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?gobica1402
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti