Poletne pijače

dj  

član od: 14.1.2003

sporočila: 445

9. maj 2003 15:15

Zvonček, Sladkor se mora čisto stopiti. LP

neznan uporabnik

14. maj 2003 11:33

Tudi jaz čakam na recept za ribezov sirup. Vnaprej hvala. LPP

elaphus  

član od: 27.9.2002

sporočila: 6945

14. maj 2003 12:22

Ribezov sirup: Vzemi ribez, (lahko črn, rdeč ali bel ali mešanica), ga osmukaj in daj v posodo. Stlači ga s tlačilko(najbolje tisto za pire krompir). Na vsak kilogram ribeza se doda prb. 1,5dl vode. Kuhajte in med kuhanjem mešajte. Nato precedite in izmerite tekočino. Na vsak liter tekočine daste prb. 70dag sladkorja. Še malo pokuhamo, toliko, da se sladkor raztopi. Vroče polnimo v steklenice, ki jih dobro zapremo, najbolje z gumijastimi zamaški. Če smo dodali premalo vode, ribezov sirup rad želira. Ni pa univerzalnega recepta, ker je ribez lahko manj ali bolj zrel. Pri manj zrelem dodamo več vode. LP cervus

TanjaG.  

član od: 6.7.2002

sporočila: 509

14. maj 2003 13:49

Ledeni čaj. Mi skuhamo večjo količino čaja (vendar le toliko, kolikor ga porabimo ve enem dnevu). Čaj mešamo (razne sadne, pa planinskega, hibiskus.....praktično kar pride pod roke), ga ohladimo in nalijemo v steklenice. Postrežeš ga lahko z ledenimi kockami, lističi sveže mete, rezinicami limone..... Pa še zdravo je! TanjaG.

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

malo za hecsijasaja
Kaj jutri za kosilo?johana
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti