Poletne pijače

TORTICA  

član od: 5.8.2002

sporočila: 990

tema odprta - 6. maj 2003 14:31 | ogledi: 5.756 | odgovori: 24

Dnevi so vse bolj vroči, zato vas sprašujem za ideje kaj (poleg vode) še pijete. Istočasno bi res rada pohvalila recept za pomarančni sirup, ki sem ga naredila po nasvetu iz tega foruma. Ne najdem ga več pod katero temo je bil niti kdo ga je poslal, je pa ta oseba pa iz primorskega konca. K sreči sem ga prepisala. Res je dober in preprost!

Iz česa še delate sirupe? Ali kaj drugega, brezalkoholnega mislim? Zdaj bo bezeg, a smo ga doma že zvrhano siti. Kaj pa iz regrata, zdaj je vse polno cvetov....prosim za ideje!

prekmurka  

član od: 24.10.2001

sporočila: 672

7. maj 2003 6:28

KOPRIVOV SIRUP Marta

prekmurka  

član od: 24.10.2001

sporočila: 672

7. maj 2003 6:36

KOPRIVOV SIRUP 80 listov kopriv ,3kg sladkorja ,3 vrečke citronske kisline (acitron ) ,3 l vode -pustumo na hladnem 24 ur -vmes premešamo -,zavremo in primešamo 1 stekleničko limoninega ekstrata . Na zdravje! LP Marta

stella  

član od: 9.10.2002

sporočila: 380

7. maj 2003 7:22

bezgov sirup stella

micam  

član od: 21.5.2002

sporočila: 51

7. maj 2003 8:05

Limonada!!! Najbolj odžeja!! Pa za razvajanje kakšen sadni šejk ali celo milk šejk. Mnjami. Drugače pa večinoma vodo. lp Mica

TORTICA  

član od: 5.8.2002

sporočila: 990

7. maj 2003 9:08

Strinam se, limonada je odlična. Jaz pa si želim še kakšen recept za sirup, da otrok samo zmeša z vodo pa je. Bezgovega smo siti, pomarančni je super, ima kdo še kaj? Iz regratovih cvetov, iz češenj (ki bodo tudi kmalu) iz kakega zelišča (meta, kamilica..)?

vkrist  

član od: 8.1.2003

sporočila: 42

7. maj 2003 9:47

pozdravljena Tortica, jaz sem poslala recept za pomarancni sirup (sirup Sv .Klementa) in sploh nisem iz primorskega, ampak obozujem vse, kar je v povezavi z mediteranom, to pa res. Sicer pa je sirup delan po receptu iz knjige DOBROTE IZ SHRAMBE, kjer se najde en cel kup receptov na temo tudi pijac in sirupov. Ce boste kuhali se kaj vec, vas moram opozoriti, da malo priredite recepte - zlasti iz poglavij marmelade in dzemi, ker je povsod veliko vode, jaz sem jo povsod zmanjsala (delala sem odlicno pomarancno marmelado in marmelado iz treh agrumov, to so pomarance, limone, grapefruit) torej, z vodo bolj previdno, po obcutku, drugace super. Sama imam knjigo doma, po moje se jo da dobiti tudi v knjiznici. aja, ce nimate neskropljenih sadezev, vam priporocam, da neolupljeno veliko namakate in sproti menjujete vodo, jaz delam to en cel dan in menjujem vodo vsake par ur. ker imam obcutek, da sem sadeze oz. njihove lupinice vsaj delno razstrupila lp

Kira  

član od: 12.11.2002

sporočila: 58

7. maj 2003 10:12

ali mi lahko poveste, kje se ta recept nahaja za pomarančni sirup, da ne brskam nazaj hvala in lp

prekmurka  

član od: 24.10.2001

sporočila: 672

7. maj 2003 11:52

Izpustila sem važno stvar -predno damo prevret moramo odstraniti koprivove liste -precedit! Marta

dj  

član od: 14.1.2003

sporočila: 445

7. maj 2003 13:20

v.krist Nikakor ne najdem povezave za pomarančni sirup. Prosim pomagaj Doma imam recept za regratov sirup in med. Obljubim, da ga pošljem še jutri. LP

elaphus  

član od: 27.9.2002

sporočila: 6945

7. maj 2003 17:25

Ej, ste pozabili na dobri, stari malinovec in ribezov sirup? LP cervus

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

malo za hecsijasaja
Kaj jutri za kosilo?johana
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti