Vnos pijače na letalo

mina20  

član od: 19.4.2007

sporočila: 389

tema odprta - 1. maj 2009 19:41 | ogledi: 11.287 | odgovori: 40

Pozdravljene.

Preden grem na dopust, me zanima še ena stvar. Je na letalo dovoljen vnos pijač (navadne vode)? Sej bi jo mela v potovalki, ne pri sebi. Sam še nimam nobenih izkušenj s tem, tako da ne vem, kaj vse je dovoljeno in kaj ne. Za tablete so mi povedali, da jih lahko imam v kovčku, ne da bi bilo karokoli narobe.

Hvala za odgovor.

LP

mina20

Vanja_v_ZDA  

član od: 14.11.2008

sporočila: 6079

1. maj 2009 19:48

Če poveš, kam greš, nam ne bo treba ugibat.

Vanja

mina20  

član od: 19.4.2007

sporočila: 389

1. maj 2009 19:49

Pardon, Tunizija mina20

RadaJem  

član od: 12.6.2006

sporočila: 1338

1. maj 2009 19:50

Če jo kupiš v letališki trgovini ali če je še neodprta, jo lahko neseš v ročni prtljagi. Za potovalko pa ne vem, jaz sem že marsikaj na letalo vlekla, najbolj me je bilo strah, ko sem si nekaj let nazaj na amsterdamski tržnici nakupila cele vrečke začimb (vrečke, polne rjavkastih praškov), pa sem se bala, da ne bodo mislili, da švercam kakšne droge. Pa ni bilo nič. RadaJem

mina20  

član od: 19.4.2007

sporočila: 389

1. maj 2009 19:57

Sej bi ble še zaprte plastenke.vzela pa bi jih zato, ker gremo takoj naslednji dan nekam na izlet že zelo zgodaj, in nas je na agenciji opozorila, da v tistem kraju damo za plastenko vode tudi 10€. Pa nasplošno imam raje vodo z okusi, kot pa navadno. mina20

Vanja_v_ZDA  

član od: 14.11.2008

sporočila: 6079

1. maj 2009 20:00

Predvidevam, da bi rada dala vodo v potovalko in jo check-in-ala. To seveda lahko, mogoče jim boš malo sumljiva. MI tako prinesemo kakšno steklenico žgane pijače, dobro zapakirane. Pa večje količine krem za sončenje, in čokolado, ki ima v sredini tekoče žganje.

V potovalko in v kabino ti bodo dovolili, vendar jo boš morala kupiti v trgovinici na letališču, ko boste že mimo security.

Lepo se imejte!

Vanja

mina20  

član od: 19.4.2007

sporočila: 389

1. maj 2009 20:08

Hvala. Pri sebi na letalu je ne bi imela, ker je v torbici prostora samo za denarnico in telefon . Zato sprašujem. Bom pa s sabo mela tudi jaz velike količine različnih krem. Veš kaj Vanja, to s čokolado in žganjem ni slaba ideja, bom omenila mojemu jo bo zihr hotu s sabo vzet .No hvala za odgovor. Uživajte. LP mina20

Vanja_v_ZDA  

član od: 14.11.2008

sporočila: 6079

1. maj 2009 20:15

Mina, ko sem jih v Zueriichu vprašala, če moram to čokolado check-inat, so me samo pogledali in rekli seveda. Meni se je zdelo super trapasto, moža je bilo pa sram, da sem sploh vprašala. Ampak, tile na letališčih so včasih (vsaj meni se tako zdi) čisto čavknjeni. Še sreča, da sem prej vprašala, ker bi bilo sicer prepozno in bi obe kili končali v smeteh.

Vanja

tulka  

član od: 9.8.2008

sporočila: 2960

1. maj 2009 20:59

Sem se ob tem vprašanju spomnila na eno 'luštno' stvar, ki se mi je pred leti zgodila na letu iz Amsterdama... Tam sem namreč naletela na Coca Colo z okusom češnje ter vanilije, in ker imam doma nekoga, ki je z njo obseden, sem mu jo kupila... In je med letom plastenke razgnalo, tako da so dobesedno eksplodirale v potovalki. Si predstavljate, kako je izgledalo, ko sem potem na brniškem letališču globoko osramočena dvignila prtljago, od katere je curljalo...

Imam še eno boljšo zgodbo v zvezi s t em, ampak da tisto priznam takole v javnosti, bi morala spit par takratkih... pa še smetim po temi, oprostite.

tulka

Peugeot  

član od: 3.3.2007

sporočila: 133

1. maj 2009 21:04

moje izkušnje lani z poletom v tunizijo na varnostni kontroli je gospa za mano morala iz osebne prtljage (nahrbtnik) vzeti celo pollitsko steklenico vode,tisti "policaj" jo je vrgel v kanto za smeti in rekel da lahko kupi drugo v trgovini nekaj metrov naprej,tam pa seveda oderuške cene če se prov spomnim 1,5 € za polllitsko zalo Peugeot 206

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti