Vnos pijače na letalo

Andreia  

član od: 7.3.2005

sporočila: 255

21. sep 2011 13:49

 .... pa ne se jezit na tako prekrasen dan

Andreia

neznan uporabnik

21. sep 2011 13:55

Saj se nihče ne jezi. Issy ti je lepo dala link in jaz sem ti z nasmehom razložil glede vnosa zdravil, pijač pa tak naprej.

 

Kaj se kdaj pelješ kaj z vlakom? Jaz se redno iz MB v LJ in nazaj. In to je 2 ure. In tud ne dobiš soka,kamoli sendviča. Pa še noben ni dehidriral, če dve ure ni šluka naredo. Če si žejen greš pač v bife na vlaku pa si plačaš tist pir al colo. Pa tud brez hrane ni še nihče umrl v 5 urah. Saj hrano in pijačo dobiš, samo taka karta do Tunisa košta kot cel dopust z charterjem.

 

Le zakaj bi blo samoumevno,da vam za male pare še komplet kosilo servirajo pa neomejeno pijače?

 

MULTI_reloaded

proxima  

član od: 21.10.2003

sporočila: 2514

21. sep 2011 14:00

Na nizkocenovnikih moramo s seboj prinesti še kantico kerozina in zložljiv stolček, kje da bi nam dajali še pijačo in hrano, bodite no resni. lp, proxima

anamarija1  

član od: 19.8.2005

sporočila: 5381

21. sep 2011 14:04

Andreia je napisal/a:

 .... pa ne se jezit na tako prekrasen dan



Andreia

To pa je že lenitis akuta...sploh se ne jezimo veš!

lp!

 

Živi s srcem, ne z glavo.

limnol  

član od: 16.11.2001

sporočila: 5187

21. sep 2011 14:18

Mejduš, ni mi znano, da bi v uri in pol ali dveh urah na letalu iz koga izhlapelo toliko vode, da bi ga pobrala dehidracija.  Za čas, kolikor traja večina letov (vsaj tistih z Brnika), pač ne potrebuješ kake posebne hrane in pijače. Sicer pa vsakdo dobi tudi drugi in tretji kozarec vode - ampak za to je treba pocukati stevardeso in ji reči, kar bi rad. Če ne rečeš, ne dobiš nič.  Od nizkocenovnikov sem letela z EasyJetom in če se prav spomnim, smo tudi tam dobili kozarec vode zastonj. Tako da se mi zdi, da je tako razburjanje res brez osnove, sploh, ker pravila, ki jih imamo zdaj, veljajo že kar nekaj let in ker jih resnično lahko vsakdo prebere na veliko mestih.

Sonja

ZAČETNICA  

član od: 2.2.2007

sporočila: 1985

21. sep 2011 14:29

Na Lufthansi in Air Dolomiti na 5 minut gnjavijo s sokom in kavo (jaz pa vse pridno spijem).

Začetnica

neznan uporabnik

21. sep 2011 14:35

Pridna

 Jaz tud vedno gnjavim in mi dajo.

 Jaz sem bolj zoprn in tečnarim za pir veš

 

 

MULTI_reloaded

Sashika  

član od: 29.3.2006

sporočila: 639

21. sep 2011 15:04

Nikoli še nisem imela problemov z zdravili, vlekla sem v ročni prtljagi že injekcijo (v ZDA, 2007), z ustreznimi pojasnili niso nikoli nič komplicirali. Dobiti kaj za pit na letalu tudi ni bil nikoli problem, je treba samo lepo reči, pa sem (sva) letela že res s kar precej različnimi družbami, tako z nizkocenovniki kot z navadnimi družbami. Pa saj so navodila res jasno napisana, in na varnostni kontroli tudi narisana... 

LP, 

 

Saša

ZAČETNICA  

član od: 2.2.2007

sporočila: 1985

21. sep 2011 15:43

Ni ga čez rosnato flašo pira za žejo.  Pa welcome back pubec!

Začetnica

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17785

21. sep 2011 16:20

Konec koncev, koliko časa boš rekla, da komplicirajo in težijo in..... Samo toliko časa, dokler se kaj ne zgodi, potem boš iskala dlako v jajcu.

Nikogar nihče ne sili, da leti z letali, če mu ta pravila presedajo. Obstajajo tudi druge poti in druga prevozna sredstva in druge destinacije. Izbira je še prevelika.

Najbrž ni odveč pripomniti, da so pravila, ki so pač, kakršna so, posledica neprijetnih, tragičnih in še kakšnih dogodkov na letalih.

Povsem enako bi bilo, če bi se razburjala, zakaj se na letalu ne smeš neomejeno sprehajati sem in tja......

Vsa ona hrana in pijača (včasih in dandanes, kjer je), gotovo ni posledica dejstva, da bi se prevoznik bal, da umreš od lakote in/ali žeje, ampak zato, da se zamoti ljudi, da ne počnejo drugih neumnosti in pozabijo na strah pred letenjem. A ni tako?

rimljanka

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti