Sladkorna bolezen

Nasja  

član od: 10.6.2003

sporočila: 815

9. nov 2011 22:31

Tako kot so ti že povedali zdravniki: zdrava prehrana, ogromno gibanja in skrb za  normalno telesno težo  (kar ponavadi pomeni hujšanje). Alternativci znajo to ponavadi zaviti v bolj pisane čire-čare  , ampak v osnovi je to ključno.

Če/dokler to ne uspe, pa seveda zdravila - še dobro da jih imamo.

Nasja

Vanja_v_ZDA  

član od: 14.11.2008

sporočila: 6079

11. nov 2011 18:27

andreja62 je napisal/a:

Doma imam sladkornega bolnika, zaot bi tudi mene zanimalo, na kakšen način se je pozdravila Kyarina tašča.

 

 

LP



andreja62

 

Ker se Kyara noče oglasiti in je tudi mene je firbec martal, sem pobrskala po KulSlo in našla tale njen zapis:

 

Pri sladkorni je znano, da z njo pridejo tudi srčno žilne bolezni in ostala nadloga. Moja tašča pije Noni mix in diabetin in ji je zdravnica odvzela zdravila za zniževanje sladkorja. Tako ima sedaj samo dieto in te dodatke. Počuti se krasno in še pritisk se ji je znižal na normalo.

Kyara


Poleg tega nekje drugje omenja Q10.




Vanja

nola  

član od: 25.1.2006

sporočila: 3112

11. nov 2011 19:03

Eh Vanja, kot kaže, bomo kar na inzulinu ostali...

Pozdravljena, za diabetes obstaja terapija in dodatki k prehrani in če se tega držiš po navodilih, se stanje na začetku počasi izboljšuje, najkasneje čez pol leta pa popravi in čez kakšno leto ga več ni. Vse to pa stane. Sicer nimam trgovine, če želiš, pa ti lahko zriktam....seveda po nabavni ceni....ker mi je uspelo najti veze, hi hi...in je tako ceneje...

nola

Vanja_v_ZDA  

član od: 14.11.2008

sporočila: 6079

11. nov 2011 19:18

No, mene je moja prijateljica blazno navdušeno vabila na "zabavo" oz. predstavo, nakup in vstop v lukrativni biznis Noni soka. Ker seveda (še) nimam ne sladkorne ne kake druge tegobe in prav tako ne moj mož, mi je razlagala, kako bova še bolj zdrava, kot sva.

http://www.mayoclinic.com/health/noni/AN01074

Vanja

nola  

član od: 25.1.2006

sporočila: 3112

11. nov 2011 19:24

Ja Vanja, verjetno imate na vaši strani še  več takih prijaznežev. Ne misli si pa, da jih pri nas ni.

nola

narava  

član od: 23.9.2014

sporočila: 13

6. okt 2014 12:34

Lorelay, diabetes tipa 2 je zelo lahko pozdraviti s polnovredno rastlinsko prehrano. Citiram iz knjige "Jedilnik Druge gasilske brigade":

"Zakaj je bila dieta dr. Barnarda tako uspešna? Odgovor je tako enostaven, da je kar hudo: zato, ker z uživanjem slastne rastlinske hrane z malo maščobami dosežemo, da telo pokuri in presnovi odvečno maščobo iz vseh telesnih celic. Zato lahko že po kakšnem tednu insulin znova potrka na celična vrata, vtakne svoj ključ v zdaj čisto ključavnico in jo odpre. Vrata se odprejo in insulin lahko dostavi glukozo."

 

V Sloveniji je na stotine ljudi, ki so pozdravili to bolezen na ta način, obstajajo pa tudi takšni, ki so na isti način pozdravili celo diabetes tipa 1. (odstranjeno zaradi očitne reklame Mod.2)

 

Pamet torej v roke in rastline na krožnik!

 



narava

SMARTY1  

član od: 26.2.2014

sporočila: 2750

6. okt 2014 13:05

Narava, ti si pa res živ obup !!

In edino ti mi dvigaš sladkor, pritisk, holesterol.... pa kljub temu ne bom imela orhidejo za kosilo, ker za tebe,žal, ni zdravila ...

SMARTY1

ribaracarak  

član od: 3.4.2003

sporočila: 4309

6. okt 2014 13:15

SMARTY1 je napisal/a:

Narava, ti si pa res živ obup !!

In edino ti mi dvigaš sladkor, pritisk, holesterol.... pa kljub temu ne bom imela orhidejo za kosilo, ker za tebe,žal, ni zdravila ...



SMARTY1

 

Smarty

rrr

johana  

član od: 5.3.2014

sporočila: 12641

6. okt 2014 15:15

smarty

mopsika

Ognjič  

član od: 18.1.2006

sporočila: 4732

6. okt 2014 15:33

Sicer zdaj tudi jaz pomagam, pa vseeno: bolj se oglašamo in negodujemo, bolj gre tej naravi vse na mlin, saj je tema, v kateri reklamira knjige, vedno na vrhu. In, kot vidite, niti ne replicira in ne polemizira, ona gre svojo "špuro veselo dalje".

Ognjič

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti