Rešite se internet explorerja 6 in doživeli boste...

jernej  

član od: 30.8.2001

sporočila: 4876

tema odprta - 30. apr 2009 11:28 | ogledi: 3.433 | odgovori: 41

... preporod v odpiranju naše strani in ostalih sodobnih strani...

Več si preberite v obvestilih.

Vsak tretji od vas ima Internet Explorer 6 in zamuja uporabniško izkušnjo te in drugih spletnih strani.

ALI NI ŠKODA?

Jernej - Urednik Kulinarične Slovenije

Simona84  

član od: 27.10.2005

sporočila: 3036

30. apr 2009 12:22

... doživeli smo preporod ;-) Hvala Jernej, sem upoštevala navodilo, potegnila dol IE8 in stvar deluje tipi-topi. Prej je pa mlelo in mlelo, da adijo...

Lep dan in veliko se smejte

karlinka  

član od: 1.2.2008

sporočila: 181

1. maj 2009 0:24

Jaz bi ga že potegnila dol, pa se bojim, kaj se bo zgodilo s seznamom priljubljenih strani (favorites). Predvidevam, da jih bom izgubila in, da bom morala vse dodati na novo? karlinka

drejcek  

član od: 11.1.2004

sporočila: 1028

1. maj 2009 8:32

ničesar ne boš izgubila, karlinka, če Te pa res zelo skrbi pa izvosi seznam priljubljenih strani, tisto datoteko pa daj nekam na varno in če se slučajno kdaj zgodi, da se kaj sesuje, imaš vedno na voljo varnostno kopijo.

LP

Drejček

s0ncek*  

član od: 23.4.2007

sporočila: 1191

1. maj 2009 22:24

Hm ... jaz uporabljam Mozillo že ves čas in še vedno trdim, da je zdaj stran manj odzivna kot je bila prej :) s0ncek*

drejcek  

član od: 11.1.2004

sporočila: 1028

2. maj 2009 0:45

saj na žalost je, vsaj pri nekaterih, ampak je kriv brskalnik, ne pa kulinarika; jaz sem ta problem rešil tako, da sem blokiral flash

LP

Drejček

golubić  

član od: 13.5.2007

sporočila: 1276

2. maj 2009 6:46

Jaz sem poskusila naložiti Explorer 8 samo računalnik mi se takoj resitira ,tako da ne vem kako bi se dalo to pri meni narediti. golubić

jernej  

član od: 30.8.2001

sporočila: 4876

2. maj 2009 9:17

Najbolje je naložiti Opero, Firefox ali pa Chrome brskalnik (povezave sem dal v obvestilu). Internet explorer je lahko nameščen le eden in če vas skrbi da gre kaj narobe, je bolje namestiti alternativni brskalnik, ki ne pokvari niti ne spremeni vašega Internet Explorerja 6, torej ni strahu, da gre kaj narobe. Vsaj za Firefox vem, da lepo prenese priljubljene povezave, če pa jih ne imate še vedno IE6 za rezervo.

Jernej - Urednik Kulinarične Slovenije

gogad  

član od: 28.4.2004

sporočila: 3697

2. maj 2009 9:30

drejcek je napisal/a:

saj na žalost je, vsaj pri nekaterih, ampak je kriv brskalnik, ne pa kulinarika; jaz sem ta problem rešil tako, da sem blokiral flash

LP

Drejček

Če je kriv brskalnik,zakaj nimam teh težav pri drugih forumin,tukaj na kulinariki,mi odpira hitro le albume.

Še nekaj prosim,kaj je to flash in kako se blokira.

lp goga

jernej  

član od: 30.8.2001

sporočila: 4876

2. maj 2009 9:44

Če ti foto albume odpira hitro, potem ni treba blokirati flasha, ker flash so tiste sličice ki se menjajo v velikem oknu. So na glavnem portalu in na foto albumih.

Res ne vem zakaj se nekaterim od vas počasi odpira. En "krivec" je Internet Explorer 6, ki slabo odpira zahtevne strani, kar nova kulinarika je. Meni se žal na vseh brskalnikih in vseh računalnikih odpira hitro. Preskusil sem tudi pri kolegih in prijateljih, starših in bratu. Stran nikjer ne "pade" v 0 sekundah, ker takšna stran tudi ne more. Ampak povsod se naloži v največ 2-3 sekundah. Dokler ne bom sedel za enim od računalnikov, kjer se počasi odpira (in ki bo uporabljal sodoben brskalnik), bom težko pomagal.

Me pa zanima naslednje, če mi lahko opišeš kako se ti počasi nalaga. Če lahko morda bolj natančno opišeš kaj se dogaja denimo v Firefoxu? Ali ti začne nalagati in se ti pol vsebine izriše pol pa ne, ali se sploh ne začne nalagati in imaš prazen zaslon, ali se naloži, pa spodaj v vrstici še kar piše "opening page ....". Dve veliki veji težav sta: 1. Nalaga vedno znova in znova (torej brskalnik dela in se muči z nalaganjem vsebine) ali pa 2. Počasi nalaga (pomenid a gledate neodzivnost kot da vse stoji). Dober opis bi mi morda pomagal.

Brskalniki imajo tudi nastavitve. Ali si morda kaj privzete nastavitve spreminjala? To bi lahko "usodno" vplivalo na nalaganje, če bi denimo izključila keš po nesreči. Pri naši strani, ki je polna grafike bi se to poznalo bolj kot na povprečni strani, če bi brskalnik na vsaki strani vse na novo nalagal.

Pa še to, ali je počasnost začela TOČNO v trenutku, ko smo zamenjali strani? In traja vedno, ali le občasno?

Hvala za potrpljenje in pomoč

Jernej - Urednik Kulinarične Slovenije

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

malo za hecsijasaja
Kaj jutri za kosilo?johana
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti