Iščem: sladica s kepicami skute v čokoladnem biskvitu

Dominator  

član od: 14.7.2004

sporočila: 6

tema odprta - 29. apr 2009 23:16 | ogledi: 10.112 | odgovori: 4

Moja draga išče recept za pecivo, ki ga je poskusila pred 'davnimi časi' in mi ga opisuje tako, kot sem ga jaz v naslovu teme. Vse skupaj bi naj bilo precej sočno, je pa kombinacija čokolade in skute. Se mogoče komu svita kaj bi to lahko bilo, ker bi jo rad presenetil ...

Vanja_v_ZDA  

član od: 14.11.2008

sporočila: 6079

29. apr 2009 23:36

Verjetno bi pomagalo, če bi se spomnila, kje ga je jedla. No, pa si dal meni tudi nekaj za mislit.

Vanja

Vendelina jr.  

član od: 17.5.2006

sporočila: 9217

30. apr 2009 11:55

Takole na prvo žogo, ker zadeve nisem videla in sklepam zgolj po opisu. To ti je verjetno kakšen čokoladni testo, kjer v jajčno maso umešaš topljeno čokolado. Narediš dva sloja tega. Vmes daš skuto, ki jo zmešaš s smetano. Ali pa zmešaš skuto in mascarpone:mora biti gladko, kremasto in mazljivo, ne sme pa teči. Potem čez poliješ čokoladni obliv in sicer tako, da topiš čokolado, sladko smetano in temu dodaš rum (glej silni recept z naslovm Antilska temna torta v delu, kjer piše, kako se naredi čokoladni obliv). In na to potem daš še eno čokoladno biskvitno zadevo in še enkrat poliješ s čokoladnim oblivom prejšnje točke. (kar pomeni, da moraš imeti dvakratno količino za obliv). Ne vem, če je to TO, ampak slabo ne more biti. Vendelina jr.

Loni  

član od: 12.12.2001

sporočila: 7859

30. apr 2009 14:57

Mojster Goljat ima v knjigi Čokolada recept za čokoladno torto s skuto, sem se najprej na sliko ob receptu spomnila, ker skuta zgleda tako kot da je v kupčkih. Nič kompliciranja, ena plast čokoladnega biskvita, plast skutne kreme, druga plast čokoladnega biskvita in nato z vsem skupaj v pečico.

Loni Makaroni

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti