Barvna kombinacija za kopalnico

ally82  

član od: 2.10.2007

sporočila: 91

tema odprta - 29. apr 2009 14:22 | ogledi: 5.946 | odgovori: 18

Lep pozdrav! Starša doma prenavljata kopalnico. Izbrala sta kopalniško pohištvo bordo barve (stranice so sive). Vse lepo in prav. Zdaj, ko se je pa potrebno odločiti za primerne ploščice, se pa zaustavi. Kopalnica ni ravno velika, a kljub temu sta oba odločno proti belim ploščicam (čeprav strokovnaki priporočajo bele, ker naredijo prostor večji). Kakšne ploščice bi priporočali vi? Želita pa imeti talne ploščice temnejše kot stenske. Kakšne ideje?

Hvala

»The scary part about human stupidity is not how dumb an average person is, but the fact that, by definition, half the population is even dumber than that!«

RadaJem  

član od: 12.6.2006

sporočila: 1338

29. apr 2009 14:29

Lahko bi dala srebrnkaste, bolj matirane, po tleh pa recimo temnejše sive barve, ki vleče na srebrno. RadaJem

Vanja_v_ZDA  

član od: 14.11.2008

sporočila: 6079

29. apr 2009 14:38

Kar se barv tiče, ti ne mislim svetovati, sto ljudi, sto čudi, predlagam samo:

1. Zakaj pa ne začneta obratno, s ploščicami, ki so jima všeč, ker je te težje zamenjat in potem pohištvo, ki paše k ploščicam.

2. Vzameta primerek barve pohištva in gresta v trgovino s ploščicami pa najdeta kombinacijo, ki  je njima najbolj všeč.

Ah, tole je bil moj najljubši del moje službe. Sem ga ljudem opisala tako, da zapravljam denar drugih, ko sem izbirala notranjo opremo hiš, ki sem jih prodajala.

Mi je pa všeč tale izrek pri tvojem podpisu.

 

 

 

 

 

Vanja

Vendelina jr.  

član od: 17.5.2006

sporočila: 9217

29. apr 2009 14:53

Ker gre za kopalnico, kjer sta investitorja tvoja starša....ni druge, kot da slediš njunim preferencam, neodvisno od tega, kar si misliš o njih. Nekako ni smiselno, da bi človek tule postavljal fronto s starši. Naj imata tako kopalnico, ko sta jo izbrala (in jo zaslužita), neodvisno od tega, kako se tebi zdi ajaoooooj. Drugače pa nekaj na splošno: Ker smo pri nas ravno v teh dneh v tozadevnih adaptacijah....imam nekaj frišnih vtisov. In sem po obiskovanju trgovin ugotovila, da je totalno isti štos kupovati oblačila ali pa kopalniško opremo. Ali imaš okus in veš, kaj se s čim dopolnjuje in kaj ne....ali pa blodiš. kakšno opremo človek želi imeti, mora vedeti, preden vstopi v trgovino. Večina kupcev pa pride v trgovino v upanju, da jim bo trgovina dala idejo o tem, kaj je fino. In če potem odšteješ tisto diskutiranje partnerjev v stilu "a ni to fino....ne, vem no...kako, da ti ni.....saj sem vedela, da nimaš nobenega okusa (kokica, človek te je izbral za partnerko, a takrat tudi ni imel okusa?)"....se kupec kaj često ujame v zanko tega, da mu razstavni eksponatni diktirajo okus. Med razstavni eksponati so pa ponavadi tisti, ki jih je najteže prodati ali pa kombinirajo kakšno slabšo robo s kakšno dražjo robo in potem kupci to vzamejo.... Ko se kupuje oprema (velja za kuhinje, kopalnice, pohištvo), se nikoli ne kupi tisto KAR JE TA TRENUTEK MODERNO. Ker je naslednje leto že to v oči-vpijoča-lanska-kolekcija. Je treba imeti pred očmi, da bomo z isto opremo živeli vsaj desetletje in naj bo stvar že v začetku malo brezčasna, klasična, skratka, ne nekaj na prvo žogo. Sama v treznem stanju in brez opijatov in brez kakšne druge prisile nikoli, ampak nikoli ne bi kupila bordo-sive omare. Prvič, ker je dvobarvna zadeva pretežka za kombniranje. Drugič, ker bordo spada v tiste barve, ki ne po feng shuju ne po kakršnikoli drugi higieni ne sodijo v kopalnico. Namreč, v kopalnici morajo biti take barve, da se dobi občutek, da je dobro očiščena in da tam ni nekih sledov takih in drugačnih človekovih tekočin (kri, sluz, izpljuvki, blato, sledi od barv za lase)....skratka, rdeče, rjavkaste, rumenkaste barve že brez feng shuija ne grejo v kopalnico. V kopalnico grejo bodisi barve vode ali pa hladno-nevtralne barve (npr: barva spranega asfalta). Gredo danes in tudi čez nekaj let bo taka kopalnica še vedno okej in brezčasna. Bordo-sivkasta....to je pa nekaj, kar bi morda šlo na scenografijo za Spidermana, v kopalnici bo pa to vsako leto bolj grozno. Too much information. Zlasti zaradi tega, ker boste že pri kombinaciji z brisačami totalno zablokirani (sive in bordo in nič drugega, že vijolična bo v takem štrlela ven čez mejo znosnosti) To, da se majhne kopanice (to so pa vse, ki so manjše od 10 kvadratnih metrov) najbolje opremljajo s svetlo keramiko, ni nič novega. Bolj kot je belo, večje in bolj sveže deluje. Zlasti, ker je v kopalnicah manj svetlobe in potem človek niti ne ve, kako izgleda in je potem presenečen, ko pride ven....bela keramika se ob izbiri dobre luči še najbolj približa naravni svetlobi. Močnejše kot so barve, bolj bo prostor deloval težko. Da ne govorim o osvetlitvi. Ampak, če starša nočeta bele, potem naj vzameta vsaj belkasto s sivim odtenkom. In naj za božjo voljo pogledata pri kom, kako to deluje - svetlo sive ploščice znajo včasih narediti prostor zelo siv, če je osvetlitev slaba. Če se pa naštudira bolj rumenkasta svetloba, pa zelo dobro pride. Dasiravno me v osnovni zanima, kaj je bilo oblikovalcu, ko je narisal tisto rdeče-sivo omaro? A je bil zadet ali kaj? In komerciala proizvajalca takisto? Ker izvirni greh je bil narejen pri oblikovanju in takrat, ko so tak osnutek potrdili, po tem, ko je šla stvar v proizvodnjo in v trgovine....je itak druga zgodba. Vendelina jr.

Vanja_v_ZDA  

član od: 14.11.2008

sporočila: 6079

29. apr 2009 15:22

No, tole z belo barvo je bilo debunkano že leta in leta nazaj. S pravilno opremo bo izgledala soba s temnimi stenami zelo velika, rabiš pa malo večje kose pohištva, uokvirjena ogledala in seveda slike. Bela barva je institucijska in mrzla, s toplo in temno barvo se da prečudovito opremit tudi najmanjši prostor ali kopalnico. Sama sem lastnica čokoladno obarvanega stranišča brez okna in za nobeno sobo ne dobim toliko komplimentov, kot za to. Če ima kopalnica še okno, je temno barvo sten še toliko lažje uporabit.

Vprašanje je, koliko svetlobe rabiš, da se stuširaš? Dovolj je potrebuješ samo zato, da si napacaš make-up i moški, da se obrijejo. Temne kopalnice so tudi dosti bolj romantične, predvidevam, da sta starša že sama in da ste otroci odleteli iz gnezda. Si dosti laže predstavljam sedeti v bani s kozarcem vina v topli, temni kopalnici kot pa v snežno beli, četudi je pohištvo temnejše.

Je pa res, da je treba imeti za temno/temno kombinacijo malo smisla in poguma.

Vanja

Vendelina jr.  

član od: 17.5.2006

sporočila: 9217

29. apr 2009 15:41

Kopalnica, Vanjič, kopalnica....v tej državi je že dosežek imeti kopalnico večjo od 10 kvadratov, v manjši površini pa temno-temno naredi utesnjujoč občutek, tipo mavzolej od znotraj. Vendelina jr.

Vanja_v_ZDA  

član od: 14.11.2008

sporočila: 6079

29. apr 2009 16:07

Vendelina jr. je napisal/a:
Kopalnica, Vanjič, kopalnica....v tej državi je že dosežek imeti kopalnico večjo od 10 kvadratov, v manjši površini pa temno-temno naredi utesnjujoč občutek, tipo mavzolej od znotraj.Vendelina jr.

 

Let's agree to disagree. Da ne bo kdo rekel, da se kregava.

Pa kaj, če se greš v temno kopalnico polulat. Enim je mavzolejsko temačno, drugim je pa toplo stopit v sobo s oplimi, temnimi barvami. Kok svetlobe pa rabiš, da si potem umiješ roke? Meni na žalost bela barva (še posebej ploščic) prinese v spomin kakšno res staro bolnico ali pa podobno inštitucijo, ala Polet nad kukavičjim gnezdom. Povem pa tudi to, da sva imela v najinem lastniškem stanovanju v Ljubljani tudi snežno bele stene v kombinaciji s temno rjavo (espresso barvo) pohištva. Če bi vedela takrat, kar vem danes o barvah, bi bile stene oker.

Moja starša imata, by default, že 28 let manj kot 1,5 x 1,5 m majhno stranišče s temimi ploščicami in precej slabo svetlobo. Ker je njuna se nočem vtikat v opremo, ampak jaz bi iz nje naredila neverjeten showcase. Vsakokrat ko sem tam, se mi sline cedijo, kakšne dodatke bi dala, da bi bilo stranišče (ja stranišče) za naslovno stran kakšnega prelepega design magazina.

Je pa res da velikokrat spremenimo mnenje šele takrat, ko smo "over and over again" soočeni z nečim, kar nam je, hmmm, tuje. Ti nekako pod kožo zleze. Tko kot je meni temna barva.

 

Vanja

Vendelina jr.  

član od: 17.5.2006

sporočila: 9217

29. apr 2009 16:13

Se strinjam Vanja, tista o očeh in malarju je univerzalna.... Vendelina jr.

Vanja_v_ZDA  

član od: 14.11.2008

sporočila: 6079

29. apr 2009 16:23

Vendelina jr. je napisal/a:
Se strinjam Vanja, tista o očeh in malarju je univerzalna....Vendelina jr.

 

Sem prepričana, da se bova obe strinjali, da je treba v kopalniško (kuhinjsko) opremo investirat podobno kot v dober kostim. Rabiš dobro osnovo, ki se je ne boš kar tako naveličal, potem pač menjaš modne dodatke, v tem primeru pumpice za milo, pa brisače, sveče, slike....

Vanja

Vendelina jr.  

član od: 17.5.2006

sporočila: 9217

29. apr 2009 20:05

Great minds do think alike. Vendelina jr.

ally82  

član od: 2.10.2007

sporočila: 91

29. apr 2009 20:53

Upam, da ne bo zvenelo nehvaležno ampak vidve, bi se pa vse to lahk zmenle v kepetalnici Če bi vsi razmišljali da mora kopalnica biti bele barve (sterilna) bi verjetno ne blo vseh možnih kombinacij za ploščice. Kakšna je primerna barva, je možno razpredati na široko. Gre za želje in okus človeka. Ker sama nimam ideje, sem vprašala. Jaz svojim staršem sploh ne mislim vsiljevat svojih želja, ni moja kopalnica. Vprašala sem le za ideje o primerni kombinaciji, ne o stanju oblikovalca, ki jo je narisal. Meni osebno je pohištvo tudi zelo všeč v tej kombinaciji (sem videla takšno tudi kuhinjo, pa ni zgrešena). Še sama sreča, da smo si ljudje različni v razmišljanju in okusih. Kam bi pa prišli, če bi vsi pametni na svet padli, vsi z enakim okusom,... Dolgčasssss. »The scary part about human stupidity is not how dumb an average person is, but the fact that, by definition, half the population is even dumber than that!«

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti