Antialergijska vzmetnica

Mic  

član od: 18.3.2007

sporočila: 197

tema odprta - 29. apr 2009 8:50 | ogledi: 7.644 | odgovori: 12

Zaradi močne alergije na pršice, moram nujno menjati vzmetnico. Če ima kdo kaj izkušenj na tem področju, mu bom hvaležna za vsak nasvet. Bila sem v trovini "Slovenska postelja", kjer sem dobila nekaj informacij, vendar saj vemo, kako je s trgovci.

Res hvala za podelitev izkušenj.

Mic

fresh  

član od: 4.5.2006

sporočila: 1856

29. apr 2009 10:20

Vzmetnice omenjene trgovine so res dobre. Sicer ne vem za antialergijsko, ostale pa so vredne vsakega centa! fresh

vanjatajnsek  

član od: 6.6.2005

sporočila: 1704

29. apr 2009 10:22

Se strinjam - mi smo z dormeota, preklopili na slovensko posteljo in smo več, kot zadovoljni. lp, vanjatajnsek

Mic  

član od: 18.3.2007

sporočila: 197

2. maj 2009 8:05

Hvala obema. Mi je že lažje. Mogoče ima še kdo kakšno tovrstno izkušnjo? Hvala vnaprej. Mic

posavec  

član od: 23.12.2007

sporočila: 71

2. maj 2009 9:10

Tudi sam imam od slovenske postelje vzmetnice, pa sem še kar zadovoljen, mogoče sem preveč poslušal trgovko pri svetovanju, pa sem izbral napačno trdoto za sebe drugač pa OK. Kar se tiče pa alergije, ti pa lahko povem, da res edina in prava zaščita je, da kupiš v Samolaborju prevleko za čez vzmetnico ( dobi se tudi prevleka za vzglavnik), ki se lahko zbriše na mokro in tudi opere ( prevleka ni tekstilna). Jaz jo pri sinu uporabljam že 7 let in se je 100% obnesla. Vsak teden preoblečem posteljnino, prevleko pa z navadno MOKRO cunjo fajn obrišem in to je to. lep dan še naprej, posavec

Mic  

član od: 18.3.2007

sporočila: 197

2. maj 2009 14:12

Hvala, posavec. Bila sem v Sanolaborju in sem si ogledala to prevleko. Kupila bi jo takoj, vendar moram zamenjati dotrajano vzmetnico. Baje pride prevleka v kompletu. Fresh in vanjatajnšek, mi zaupata, katero vzmetnico imata: iz latexa ali z žepkastimi vzmetmi? Meni je en trgovec svetoval eno, drugi pa drugo. Gre zaradi telesne vlage, ki naj bi sčasoma ustvarila idealne pogoje za razvoj pršic. Če prav razumem, se to dogodi tam, kjer ni dovolj zračnosti. Potemtakem gre za vprašanje, katera vzmetnica je bolj zračna. Hvala za odgovore. Mic

posavec  

član od: 23.12.2007

sporočila: 71

2. maj 2009 17:14

ANATOMIC TFK PRESTIGE Trdota ležišča: SM, M, ST, T Sestava jedra: - TFK (soft touch) sodčkaste, žepaste, razmagnetene vzmeti v dvojnem okvirju - pet con ali sedem con s podano telesno višino - juta, obojestransko - bombaž iin sisal, obojestransko - latexsirana žima, obojestransko - 100% naravni latex 3,75 cm - proizvodni postopek CEL - naravno elastičen, ekološko prijazen - povečana prilagodljivost telesni obliki in teži - primeren za vse klimatske razmere, zahvaljujoč zračni obdelavi - visoko higieničen - se ne krči in poseda - zaščitna prevleka za jedro art.št: 033, s prevleko Lycra snemljiva prevleka iz 100% antibakterijskega bombaža, z dodatkom elastina lycra, prešita z volno cca. 500g/m2, možno kemično čiščenje Višina ležišča s prevleko: cca. 21 cm Jaz imam tele, drugač pa čim več informacij pred nakupom, manj nezadovoljstva po nakupu. http://www.postelja.com/index.php?i=lezisca-vzmetna-z lep dan še naprej, posavec

branka171

sporočila: 218

3. maj 2009 20:13

imam dva otroka alergika in smo 10 let uporabljali prevleke kot posavec. Obneslo se je dobro,letos pa smo menjali jogije ker sta želela večje postelje in prešli na lateks ( ala dormeo samo IKEA) in ni problemov. Ko preoblačim posteljnino vse z kvalitetnim sesalcem presesam in je OK branka171

vanjatajnsek  

član od: 6.6.2005

sporočila: 1704

4. maj 2009 13:47

TFK PRESTIGE - mi imamo enako. lp, vanjatajnsek

gasperp  

član od: 21.1.2007

sporočila: 86

4. maj 2009 20:00

Jaz imam tudi velike probleme z alergijo, ampak zaradi jogija nisem imel še nikoli problemov. Imam klasični jogi z nadvložkom, ki ga lahko operem. Rekel bi, da ni tak problem jogi, če ima nekdo probleme z alergijami, ampak so bolj problematične odeje, blazine in prešite odeje (sploh tiste s perjem). Drugače sem tudi jaz hotel kupiti jogi iz lateksa in se nisem odločil zanj ravno zaradi nabiranja vlage kot pravi Mic, ker mi hitro vroče in bi se na lateksu verjetno skuhal, zaradi tega bi pa imele pršice idealne pogoje za razmnoževanje. gasperp

Vanja_v_ZDA  

član od: 14.11.2008

sporočila: 6079

4. maj 2009 20:14

Gasper, a govoriš o Memory foam-u ali o lateksu (kavčuku/naravni gumi)?

Vanja

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti