Lipov čaj

mambica  

član od: 29.9.2007

sporočila: 532

tema odprta - 29. apr 2009 7:42 | ogledi: 20.548 | odgovori: 12

Lipov čaj je zelo zdrav in tudi zelo dober. Mene pa zanima, če ga lahko pijem vsak dan na dolgi rok? Nekateri to odsvetujejo. Kakšne so vaše izkušnje? Hvala in lep pozdrav.

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17786

29. apr 2009 7:54

Konec koncewv je tako, da nobenega zelišča ni pametno uporabljati na dolgi rok in brez prekinitve. Torej velja to tudi za lipo.

parižanka  

član od: 23.2.2008

sporočila: 12

29. apr 2009 11:24

babica me je naučila, da se lipovega čaja ne uporablja kar tako za pitje (npr.ko smo žejni), ampak je dober predvsem pri prehladnih obolenjih. če popiješ kakšno skodelco na teden ne bo nič narobe (vsaj moje mnenje je tako). drugače je pa ogromno drugih čajev, ki so ravno tako dobri ali pa še boljši. Probaj bezgov čaj, je zelo okusen, pa menda pomaga pri hujšanju. parižanka

ajetam  

član od: 28.6.2004

sporočila: 272

30. apr 2009 22:39

Nekje sem prebrala, da lipovega čaja ni priporočljivo redno piti, ker ima v tem primeru nekakšen vpliv na srce. Sicer sem že nekoliko pozabila, se mi pa zdi, da naj bi povzročal neenakomerno bitje srca. Moja pokojna babica je redno pila lipov čaj (to je bil tudi edini čaj, ki ga je pila), imela pa je tudi težave s srcem (imela je vzpodbujevalnik), na koncu pa jo je srce tudi izdalo. Lahko da gre zgolj za naključje.

kobra 1  

član od: 15.6.2006

sporočila: 1881

1. maj 2009 19:19

.... sploh, če ga piješ v kombinaciji z bezgovim cvetjem. Drugače pa tako, kot je napisala rimljanka !

kobra 1

mambica  

član od: 29.9.2007

sporočila: 532

18. maj 2009 7:03

Lipov čaj kuham po navodilih na škatlici. Torej, eno filter vrečko prelijem z dvema dcl vode in pustim 10 minut. Kdaj pa kdaj se pa vseeno naredi, da je čaj rdeč. Zakaj? ˇ^~ˇ^~ˇ^ˇ~˘˘^^

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17786

18. maj 2009 9:17

Ker ga pustiš predolgo in pač potečejo kemijske reakcije, ki dajo rdečo barvo. Ampak, verjemi, to se naredi le, če čaj stoji dalj časa kot običajno. pa ima ta iz filtter vrečk sploh kak okus? ga nisem še nikoli pila.

rimljanka - zasebno mnenje

mambica  

član od: 29.9.2007

sporočila: 532

18. maj 2009 13:48

Lahko bi bil razlog, da čaj dlje časa stoji. Kar se pa samega okusa tiče, pa mi je ta čaj čisto v redu. Na embalaži piše pod sestavinami samo cvetovi lipe in nič drugega. Na to sem bila ob nakupu še posebej pozorna, kajti nekoč sem kupila čaj in na škatlici je na veliko pisalo BOROVNICA, pa še ena velika zrela borovnica se je smejala z embalaže. Ko pa sem pogledala pod sestavine, pa je pisalo plodovi borovnice (1%), ostalo pa je bil šipek ali hibiskus in verjetno še kaj zraven ter seveda umetne arome borovnice. Zato je po mojem ta lipov čaj (1001 cvet), ki vsebuje samo cvetove lipe, čisto pravi po okusu. ˇ^~ˇ^~ˇ^ˇ~˘˘^^

hedonist  

član od: 26.6.2008

sporočila: 5048

30. dec 2010 9:12

Huda izkušnja Slovenc, ni kaj reči. Pa si ziher, da ti je ravno lipov čaj tako škodil ? Pa samo par kapljic da si ga spil ? Ko da bi pil strup. hedonist

Cila  

član od: 5.10.2006

sporočila: 3768

30. dec 2010 10:14

slovenc je napisal/a:
preveč ga ni dobro piti.čaj je zdrav a če ga preveč piješ ti lahko tudi škoduje.včeraj sem pil lipov čaj ob zajtrku in potem sem se začel tresti in vročino sem dobil.hvalambogu ga nisem spil dosti ker mi ni bil dober.par apljic sem samo spil

slovenc
 

 Da ni šlo slučajno za čaj z "dodatki" - deci "dodatka" in par kapljic lipovega čaja

Druga pa je, če si bil itak tik pred tem, da zboliš in čaj ni imel čisto nobenega vpliva.

Nasplošno pa lipov čaj odsvetujejo ljudem, ki imajo težave s srcem.



Cila

Sporočilo je spremenil(a) Cila dne 30.dec 2010 10:17

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti